News

#784 #785 Newsy z dni 21 – 22.09.2019

Z ostatnich wydarzeń; Justin Sun ogłasza nowy plan dla mechanizmu PoS; NASA poszukuje specjalisty z wiedzą w zakresie kryptowalut i Blockchain; Firma IT oskarżona o kradzież energii do miningu; Aktualna sytuacja na giełdach.

Justin Sun ogłasza nowy plan dla mechanizmu PoS:

Założyciel Tron, Justin Sun, ogłosił nowy plan dla mechanizmu proof-of-stake TRON.

W serii tweetów Sun podkreślił cztery kluczowe zmiany w nowym planie mechanizmu PoS TRON. Zmiany będą koncentrować się na sposobach dystrybucji dochodu i większego zaangażowania społeczności.

Sun ujawnił, że firma rozważy „sprawiedliwą, zdecentralizowaną dystrybucję dochodów ze stakingu”, aby zwiększyć udział użytkowników i zaangażowanie w staking od podmiotów z branży, takich jak giełdy, portfele i partnerzy.

Aby zachęcić społeczność do większej aktywności i zapewnienia solidniejszego systemu ekonomicznego sieci, Tron planuje również podnieść współczynnik stake ratio w całej sieci i ograniczyć zbędne transakcje wypłat dywidendy.

Jak wcześniej informowaliśmy, Tron wkrótce wyda aktualizację dla Sun Network, która została oficjalnie uruchomiona 11 sierpnia. Jest to rozwiązanie do skalowania sidechain, które ma zapewnić podobno nieograniczoną pojemność skalowania dla sieci Tron. Ponadto rozwiązanie rzekomo pozwoli zdecentralizowanym aplikacjom zużywać mniej energii i działać z większym bezpieczeństwem i wydajnością.

W sierpniu Sun powiedział, że umieszczenie kryptowaluty TRX na amerykańskiej wersji Binance lub Coinbase jest najwyższym priorytetem jego firmy.

NASA poszukuje specjalisty z wiedzą w zakresie kryptowalut i Blockchain:

Zgodnie z ofertą pracy na portalu LinkedIn, NASA ma wolne stanowisko w Jet Propulsion Laboratory w Kalifornii, którego podstawową funkcją jest budowa i eksploatacja planetarnych bezzałogowych statków kosmicznych oraz prowadzenie misji na orbicie Ziemi.

Wśród dużej liczby wymaganych kwalifikacji NASA wymieniła wiedzę w co najmniej jednej pokrewnej dziedzinie, w tym w zakresie Big Data, uczenia maszynowego, Internet of Things, analiz, statystyk i przetwarzania w chmurze. Agencja szukała również doświadczenia w zakresie kryptowalut i technologii Blockchain, stwierdzając, że takie kwalifikacje będą uważane za plus.

Wymienione kwalifikacje mają zostać wdrożone przez naukowca zajmującego się danymi przy projektowaniu i wdrażaniu programu do analizy złożonych, dużych zbiorów danych wykorzystywanych do badań, modelowania, eksploracji danych i analizy predykcyjnej w NASA, napisała agencja.

Firma IT oskarżona o kradzież energii do miningu:

Firma informatyczna w Armenii została oskarżona o nielegalny pobór energii elektrycznej i wykorzystywanie jej do wydobywania kryptowalut.

21 września, w komunikacie Armeńskiej Służby Bezpieczeństwa Narodowego, organizacja oskarżyła firmę informatyczną o nielegalne wydobywanie kryptowalut w elektrowni wodnej. Agencja państwowa poinformowała, że firma informatyczna zainstalowała sprzęt do miningu kryptowalut w jednej z elektrowni wodnych działających w Armenii, w wyniku czego nielegalnie zużyła 1,5 kilowatogodzin energii elektrycznej – o wartości ponad 150.000 dolarów – w przeciągu 1,5 roku.

Wcześniej we wrześniu pojawiły się informacje, że organy regulacyjne w autonomicznej chińskiej prowincji Mongolia Wewnętrzna wydały zawiadomienie, domagając się zamknięcia przedsiębiorstw wydobywających kryptowaluty w prowincji.

Kilka departamentów w Mongolii Wewnętrznej określiło potrzebę rektyfikacji przemysłu wydobywczego w prowincji. Wymienionymi organizacjami były Komisja Rozwoju i Reform, Departament Bezpieczeństwa Publicznego, Biuro Ministerstwa Przemysłu, Biuro Finansowe i Biuro Big Data.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Na giełdach w stosunku do ostatniej doby obserwujemy spadki. Bitcoin notuje najmniejszy – o 0,1%. Wartość Ethereum spadła o 3,2%, XRP o 4,2%, Bitcoina Cash o 2,2% a Litecoina o 1,4%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 2.2 mld dolarów i wynosi obecnie 264.5 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 49.2 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button