News

#788 Newsy z dnia 25.09.2019

Ze środowych wydarzeń: Binance umożliwia kupno kryptowalut za pomocą Visa i MasterCard; SoFi wprowadza handel kryptowalutami bez opłat; Skonfiskowane Bitcoiny licytowane na aukcji; Aktualna sytuacja na giełdach.

Binance umożliwia kupno kryptowalut za pomocą Visa i MasterCard:

Zgodnie z opublikowanym postem na blogu, klienci czołowej giełdy kryptowalut Binance mogą teraz kupować kryptowaluty bezpośrednio za pomocą kart debetowych i kredytowych za pośrednictwem firmy przetwarzającej płatności Koinal.

Za pomocą Koinal klienci Binance są w stanie kupić pięć kryptowalut, w tym Bitcoina, Ethereum, Litecoina, XRP i Bitcoina Cash ABC. Londyński procesor płatności pobiera 2,5% za transakcję, a zakupione aktywa potrzebują średnio od 5 do 20 minut, aby dotrzeć do portfela Binance.

Giełda zauważyła, że ponieważ przetwarzanie płatności Koinal podlega przepisom lokalnych banków, lista krajów i regionów, na których rozwiązanie jest dostępne, nie jest długa.

Koinal na chwilę obecną nie obsługuje kart bankowych wydawanych w Chinach kontynentalnych, Rosji, Stanach Zjednoczonych, Wietnamie, Boliwii, Kolumbii, Ekwadorze, Algierii, Bangladeszu, Indonezji, Jordanii, Kirgistanie, Maroku, Nepalu, Arabii Saudyjskiej, Iranie, Pakistanie, Tajwanie i Kambodży.

Wprowadzając nową usługę, dyrektor generalny Binance, Changpeng Zhao, znany również jako CZ, stwierdził, że nowe rozwiązanie jest kluczowym kamieniem milowym w rozwoju masowej adopcji kryptowalut.

Swoboda łatwego konwertowania między fiat a kryptowalutą jest kluczem do dalszego wprowadzania kryptowalut do mainstreamu. W miarę dojrzewania branży Blockchain istnieje coraz większe zapotrzebowanie na połączenie dwóch światów niż kiedykolwiek wcześniej.

– powiedział.

SoFi wprowadza handel kryptowalutami bez opłat: 

Kalifornijska firma finansowa SoFi dodała zerową opłatę za handel kryptowalutami do swojej platformy SoFi Invest.

Zgodnie z oficjalnym ogłoszeniem handel kryptowalutami w SoFi Invest dołącza do wcześniej wprowadzonego obrotu akcjami i funduszami giełdowymi. Firma oferuje teraz klientom zakup trzech głównych kryptowalut, takich jak Bitcoin, Ethereum i Litecoin dodając, że użytkownicy nie muszą nawet zakładać portfela kryptowalut, zgodnie ze stroną internetową platformy.

Aby powitać nowych użytkowników kryptowalut na swojej platformie, SoFi oferuje również premię w wysokości 25 dolarów dla tych, którzy zarejestrują się na koncie „podmiotu kryptograficznego” SoFi i kupią co najmniej 10 dolarów dowolnej kryptowaluty w ciągu siedmiu dni.

Dyrektor generalny SoFi, Anthony Noto, podkreślił, że ruch firmy był spowodowany przede wszystkim zwiększonym popytem na handel kryptowalutami od klientów.

Informacje zwrotne od naszych członków jasno pokazują, że znaczny odsetek nie tylko jest zainteresowany zdobywaniem dodatkowych informacji na temat kryptowalut, ale także kupuje i sprzedaje kryptowaluty […] Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy dodać ten nowy produkt do SoFi Invest, ponieważ dostęp, edukacja i utrzymanie niskich kosztów dla naszych członków jest w centrum naszych działań.

– powiedział.

• Skonfiskowane Bitcoiny licytowane na aukcji:

Brytyjska policja sprzedaje na aukcji skonfiskowane Bitcoiny o wartości pół miliona funtów szterlingów (621.400 dolarów), jak poinformował London Economic.

Fundusze zostały skonfiskowane przestępcy, który zaoferował swoje usługi hakerskie w zamian za Bitcoiny – nielegalnie kradł i sprzedawał dane osobowe.

Jest to pierwszy raz kiedy skonfiskowane fundusze kryptowalut są sprzedawane w imieniu władz Zjednoczonego Królestwa, czytamy w publikacji. Oprócz Bitcoinów policja sprzedaje również majątek należący do przestępcy, w tym samochody, biżuterię diamentową i luksusowy zegarek Rolex. Aukcja zostanie przeprowadzona przez irlandzki dom aukcyjny Wilsons Auctions.

Wilsons Auctions sprzedało w marcu ponad 400.000 dolarów przechwyconych Bitcoinów i innych kryptowalut w imieniu rządu Belgijskiego. Stany Zjednoczone były pierwszym krajem, który zaczął organizować aukcje sprzedaży nielegalnie zdobytych kryptowalut skonfiskowanych przez władze w 2014 r., sprzedając Bitcoiny przechwycone z niesławnego internetowego rynku Silk Road.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Na giełdach obserwujemy obecnie niewielkie ruchy wzrostowe. W czołówce dziesięciu największych kryptowalut jedynie Bitcoin notuje spadek – na poziomie 0,46%. Ethereum zwiększyło wartość o 1,1%, XRP o 3,3%, Bitcoin Cash o 0,2% a Litecoin o 1,2%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 0.8 mld dolarów i wynosi obecnie 222.2 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 67.3 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button