News

#79 Aktualności z dn. 06.10.2017

Z piątkowych wydarzeń: Sposoby na radzenie sobie z przepisami dot. ICO; Bankierzy nadal koloryzują fałszywy obraz Bitcoina; Cyganie sprzedają fałszywe Bitcoiny; Nieznaczne wzrosty na giełdach.

• Sposoby na radzenie sobie z przepisami dot. ICO:

Dziś wydaje się, że rozporządzenia dotyczące ICO i sprzedaży tokenów pojawiają się wszędzie. SEC już rządziła żetonami DAO, a Chiny i Korea zakazały ICO. Nawet Szwajcarzy zaczynają zachowywać ostrożność. Może się zdarzyć tak, że swobodna dla ICO będzie zakończona. Niektóre ICO poszukują nowych sposobów obejścia przepisów obowiązujących w różnych krajach, zarówno przepisów dotyczących ICO, jak i innych przepisów dotyczących rozproszonych firm. Poniżej znajduje się podsumowanie trzech prób pokonania regulacji w sposób legalny.

Jedną z opcji uniknięcia klimatu regulacyjnego jest dzielenie tokenów na tokeny typu „bezpieczeństwo” i tokeny typu „użyteczność”. Celem tego obejścia jest umożliwienie inwestycji bez narażania się na regulacje SEC. Kluczowym rozróżnieniem między dwoma tokenami jest wypłata dywidendy. W przypadku DCorp, na przykład tokeny niezwiązane z bezpieczeństwem będą posiadały prawa głosu na platformie, z kolei tokeny bezpieczeństwa otrzymają dywidendy. Te ramy pozwalają firmie nadal wydawać tokeny i otrzymywać inwestycje od amerykańskich inwestorów, a jednocześnie chronią się przed nadzorem regulacyjnym SEC. Czy to zadziała? Wydaje się, że dzieląc token, ruch może dobrze chronić DCorp przed nadzorem SEC. Dzielenie tokenów oznacza, że ​​w rzeczywistości są dwa instrumenty inwestycyjne, a nie jeden, a tylko jedna z nich mieści się w definicji papierów wartościowych określonej w tekście Howey.

Inną opcją, którą rozważają niektóre firmy, jest po prostu wykupienie innego podmiotu z niezbędną zgodnością z przepisami. Kupując firmę i przenosząc niezbędne prawa lub kontrolę prawną, firma macierzysta może przyjąć model biznesowy korporacji jej dziecka i uniknąć regulacji. Jednym z przykładów tego obejścia jest Stox, rynek predykcyjny, w którym posiadacze znaczników mogą przewidzieć rezultaty dowolnej liczby zdarzeń, zakładając swój STX. Firma ogłosiła niedawno wykupienie Commologic, firmy zajmującej się technologią typu non-Blockchain, która posiada licencje na hazard. Stox ma nadzieję, że wykup pozwoli im aktywnie korzystać z tych licencji w Wielkiej Brytanii i na Malcie, gdzie zostały wcześniej uzyskane. Firma ogłosiła niedawno:

Dziś Stox stał się pierwszą regulowaną platformą predykcyjną ICO, która ogłosiła swoją pierwszą akwizycję firmy z licencją hazardową, CommoLogic … Dzięki przejęciu Stox uzyska trzy licencje na hazard z CommoLogic: licencję na oprogramowanie w Wielkiej Brytanii, licencję operacyjną również w Wielkiej Brytanii oraz licencji na klasę 4 (B2B) na Malcie.

Czy to zadziała? Wydaje się, że działa dobrze, ponieważ platforma dystrybuowana przez Stox jest na tyle blisko platformy Commoblog, że może potencjalnie kontynuować działalność w tych samych ramach i na tych samych zasadach licencjonowania.

Inna metoda oparta jest na tzw. porozumieniu SAFT. SAFT to prosta umowa dla przyszłych tokenów, która zasadniczo ogranicza uczestników ICO do inwestorów akredytowanych lub zaawansowanych, zdefiniowanych jako osoby o dochodach co najmniej 200.000 dolarów lub aktywów netto powyżej 1 mln dolarów. Inwestorzy ci są w zasadzie uznani za bycie ponad regulacjami ze względu na ich poziom wykwalilikowania i wyrafinowania finansowego. Innymi słowy, powinni wiedzieć wystarczająco dużo, aby nie zainwestować w śmieci. Umowa została wzorowana na SAFE (Simple Agreement for Future Equity), która ogranicza uczestników inwestycji do grupy, w której znajdują się wyrafinowani inwestorzy, którzy otrzymują przyszłe udziały w firmach. Suleyman Duyar z SaftLaunch powiedział:

Inwestorzy, którzy zakupują tokeny w protokołach Blockchain mają duże zapotrzebowanie na regulowaną metodę uczestnictwa w sprzedaży tokenowej. SAFT stanowi ramy, które dostarczają odpowiedzi na wiele pytań dotyczących sprzedaży tokenów w ICO. Emitenci mogą używać platform takich jak nasza, z bazą użytkowników.

Czy to zadziała? Porozumienie SAFT jest uważane za najlepsze wśród ogółu osób zajmującymi się tym tematem i pokrewnimi, ponieważ ma już odpowiednik w świecie VC z SAFE i prawdopodobnie przyniesie najlepsze i najbezpieczniejsze wyniki dla ICO w amerykańskim aspekcie prawnym. Inwestorzy byliby akredytowani przez zewnętrzną firmę, która zwiększy komfort regulacyjny dla SEC i ochroni drobnych inwestorów przed większymi oszustwami.

Chociaż przepisy nadal się zmieniają i jest ich coraz więcej, te rodzaje planów pracy również nadal będą się rozwijać.

• Bankierzy nadal podtrzymują fałszywy obraz Bitcoina:

Dwa nowe ostrzeżenia od bankiera i głównego nurtu mediów wskazują, że zaplecze JPMorgana umacnia swoją pozycję, nazywając Bitcoina „oszustwem”. Ich głosy wydają się być coraz bardziej absurdalne, ponieważ większe globalne korporacje, wypowiadają się na temat kryptowalut pozytywnie, nawet opierając o nie swoją przyszłość.

Przemawiając na konferencji Swiss Finance Institute, prezes banku UBS Axel Weber, mocno zaskoczył gości i powiedział:

Często pytam siebie, dlaczego jestem taki sceptyczny wobec Bitcoina. A to prawdopodobnie pochodzi z mojego bankowego kręgu.

Brak logicznego myślenia wśród krytykantów, był jeszcze bardziej widoczny w środowym artykule opublikowanym przez Indie Economic Times. Szczegółowo przedstawiono tam „7 powodów, aby trzymać się z daleka od kryptowalut, takich jak Bitcoin”. Ostatecznie siedem powodów było w rzeczywistości tylko czterema, a publikacja powtarzała fakt, że Bitcoin nie jest wspierany przez rządy centralne aż trzykrotnie.

W pierwszy punkcie czytamy, że kryptowaluty są walutami zdecentralizowanymi bez papierów, w piątym, że nie są wspierane przez rządy, a w szóstym znajdujemy ironiczny wpis, że rynki te nie mają „przejrzystego systemu wsparcia”. Na końcu Economic Times przybija pieczęć dobrego humoru, twierdząc, że powodem unikania kryptowalut jest to, że Bitcoin nie jest jedyną walutą, a istnieją jeszcze altcoiny, które sieją podobne zamieszanie i problemy.

• Cyganie sprzedają fałszywe Bitcoiny:

O tym jak zarobić w szybki sposób trochę rubli, najlepiej wiedzą Cyganie, mieszkający w rosyjskim mieście Obnińsk. Sprzedają oni nowoczesne, fizyczne monety Bitcoina, szydząc z opinii publicznej, gdyż nie wspominają, że Bitcoin jest pieniądzem cyfrowym.

Oszustwo zostało zauważone, gdy obywatel Obnińska wysłał wiadomość na forum społecznościowym, informując ludzi o tum co się dzieje. Wydaje się, że wzrost i popularność Bitcoina dociera do coraz bardziej odległych miejsc, jednak nadal brakuje zrozumienia tego, czym jest w rzeczywistości waluta cyfrowa.

Kobiety zamieściły taką notatkę:

Cudzoziemcy wyglądający na Cyganów sprzedają Bitcoina przy ulicy Aksenov. Mój mąż kupił dwie sztuki za 1000 rubli, wrócił do domu i okazało się, że Bitcoiny są fałszywe i nie można ich sprzedać.

1000 rubli to około 17 dolarów, czyli niespełna 64 złote. Taka transakcja wydaje się być zbyt atrakcyjna, aby mogła być prawdziwa. Cyganie przekonywali ludzi, że ​​cena Bitcoina rośnie i nie wykazuje oznak spowolnienia – tutaj akurat nie ma kłamstwa. Monety charakteryzują się rozpoznawalnym logo Bitcoina, które wyryte jest w tle płytki. Jedna osoba na forum zaoferowała pomocne porady dla oszukanych, mówiąc, że mogą sprzedawać je w internecie za około 300 rubli.

• Nieznaczne wzrosty na giełdach:

W przeciągu ostatnich 24. godzin na rynek kryptowalut wpłynęlo 2,2 mld dolarów. Taka wielkość nie ma zbyt dużego znaczenia w kontekście zmieniających się cen kryptowalut, ale możemy zauważyć niewielkie wzrosty. Na przykład Bitcoin wzrósł o 1,35%, Ethereum 2,2%, Ripple notuje wzrosty od kilku ostatnich dni – dzisiaj dopisał kolejne 2,2% do swojej wartości, NEO wzrosło o 4% oraz Monero o 1,3%. Spadki zanotowała IOTA na poziomie 5%, OmiseGo o 1,2% oraz Lisk o 3,5%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi dzisiaj 148 mld dolarów.

źródło: coindesk.com, cointelegraph.com, worldcoinindex.com.


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut. 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button