News

#792 #793 Newsy z dni 29 – 30.09.2019

Z ostatnich wydarzeń: Rząd Uzbekistanu potraja stawki energii dla górników; Binance usuwa 30 par handlowych z platformy; Coinbase i Kraken łączą siły dla większej przejrzystości; Ripple przejmuje kolejną firmę; Aktualna sytuacja na giełdach.

Rząd Uzbekistanu potraja stawki energii dla górników:

Zgodnie z ogłoszeniem Gabinet Ministrów Republiki Uzbekistanu postanowił, że górnicy kryptowalut muszą płacić trzykrotnie więcej niż obowiązujące taryfy energii elektrycznej.

Przepis ten jest zgodny z dekretem prezydenta Szawkata Mirzijojewa z 22 sierpnia 2019 r. zatytułowanym „W sprawie przyspieszonych środków w celu poprawy efektywności energetycznej sektorów gospodarki i sfery społecznej, wdrażania technologii oszczędzania energii i rozwoju odnawialnych źródeł energii” oraz dalszego motywowania do racjonalnego wykorzystania energii elektrycznej przez konsumentów.

We wrześniu Mirzijojew nakazał utworzenie państwowego funduszu rozwoju Blockchain o nazwie „Digital Trust”. Głównym celem funduszu jest integracja Blockchain z różnymi projektami rządowymi, w tym z opieką zdrowotną, edukacją i kulturą. Organizacja będzie odpowiedzialna za międzynarodowe inwestycje w  gospodarkę cyfrową tego kraju.

Wcześniej w tym samym miesiącu w życie wszedł dekret legalizujący handel kryptowalutami – który również czyni go wolnym od podatku – i wydobywanie kryptowalut w kraju. Zgodnie z prawem cudzoziemcy mogą handlować kryptowalutami w Uzbekistanie tylko poprzez utworzenie spółki zależnej.

Prawo określa również minimalny wymóg kapitałowy w wysokości około 710.000 dolarów, aby ustanowić giełdę kryptograficzną. Ponadto handlujący kryptowalutami nie będą podlegać regulacjom rynku giełdowego i zostaną zwolnieni z obowiązku płacenia podatków od dochodów z handlu.

Binance usuwa 30 par handlowych z platformy:

Czołowa giełda kryptowalut Binance ogłosiła 30 września, że usuwa partię trzydziestu par handlowych ze swoich ofert. Co ciekawe, sześć z tych par handlowych obejmuje tokeny uruchomione na platformie IEO Binance Launchpad, a mianowicie BitTorrent (BTT), Elrond (ERD), Harmony (ONE) i WINk (WIN).

Chociaż nie wszystkie z usuniętych par handlowych obejmują tokeny Binance Launchpad, stanowią one jednak znaczące 20% z nich. Pełna lista to:

ANKR/PAX, ANKR/TUSD,  ANKR/USDC, BCPT/PAX, BCPT/TUSD, BCPT/USDC, BTT/BTC, DENT/BTC, DOGE/PAX, DOGE/USDC, ERD/PAX, ERD/USDC, FTM/PAX, FTM/TUSD, FUEL/ETH, GTO/PAX, GTO/TUSD, GTO/USDC, LUN/ETH, NCASH/BNB, NPXS/BTC, ONE/PAX, ONE/TUSD, PHB/PAX, PHB/USDC, TFUEL/PAX, TFUEL/TUSD, TFUEL/USDC, WAVES/PAX, WIN/BTC.

Binance twierdził, że pary zostały usunięte, aby „poprawić płynność i doświadczenia handlowe użytkowników”, i że wybór par handlowych był zgodny z wymaganiami większości zespołów projektowych.

Coinbase i Kraken łączą siły dla większej przejrzystości:

Czołowe amerykańskie firmy kryptograficzne, takie jak Coinbase i Kraken połączyły siły mając na celu uruchomienie systemu ratingowego, aby wspólnie określić, które aktywa cyfrowe są papierami wartościowymi.

W celu zapewnienia większej przejrzystości tego, jakimi tokenami można handlować bez nadzoru organów regulacyjnych, główne giełdy w USA utworzyły tak zwaną Crypto Ratings Council, jak podaje Wall Street Journal.

Według publikacji, inni członkowie Crypto Ratings Council to Circle Internet Financial, Bittrex, Genesis Global Trading, Grayscale Investments, Anchor Labs i jednostka DRW Holdings. Jak zauważa raport, grupa nadal rekrutuje uczestników.

Oczekuje się, że oficjalnie uruchomiona nowa rada ds. kryptografii opublikuje internetowe oceny aktywów cyfrowych w skali od 1 do 5, gdzie najwyższa wartość oznacza, że określony token jest uważany za papier wartościowy, którego nie można wyemitować, sprzedać ani nim handlować poprzez nieuregulowane firmy. Bitcoin jest uważany za „1”, ponieważ organy nadzoru publicznie oświadczyły, że Bitcoin nie jest papierem wartościowym.

Brian Brooks, główny prawnik Coinbase, który podobno wymyślił system ratingowy, podkreślił, że pytanie, czy dany token jest papierem wartościowym, czy nie, jest „jedną z największych niepewności wokół kryptowalut i powodem, dla którego więcej osób zarządzających aktywami nie czuje się z nimi dobrze.

Mary Beth Buchanan, radca prawny Kraken, wyraziła nadzieję, że amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) uzna inicjatywę za pozytywny krok, twierdząc, że rada zamierza pokazać organowi nadzoru wysiłki giełd w celu podjęcia decyzji w tej sprawie. 

Ripple przejmuje kolejną firmę:

Ripple kontynuuje serię przejęć, ogłaszając dziś w poście na blogu ekspansję na Islandię wraz z przejęciem firmy Algrim. Przejęcie to dodaje sześciu inżynierów do szeregów Ripple. Nowy zespół będzie odgrywał integralną rolę w programie płynności na żądanie (ang. On-Demand Liquidity – ODL).

Zgodnie z ogłoszeniem Islandia będzie teraz jednym z centrów inżynieryjnych firmy, dołączając do Londynu jako kolejna europejska baza.

Zespół rozpoczyna pracę pełną parą, w przeciwieństwie do zespołu, który dopiero musi zdobyć tę wiedzę.

– mówi Amir Sarhangi, wiceprezes Ripple ds. produktów.

W ciągu ostatnich dwóch lat Algrim zintegrował ponad 30 rynków z rozwijającą się platformą handlu kryptowalutami. Zgodnie z ogłoszeniem inżynierowie wnoszą do zespołu Ripple ponad dziesięcioletnie doświadczenie.

Dyrektor generalny Algrim, Dadi Armannsson, opisał decyzję o dołączeniu do Ripple jako naturalne dopasowanie:

Obie firmy podzielają wizję umożliwienia powszechnego przyjęcia zasobów cyfrowych i technologii Blockchain, co jest bezpośrednio zgodne z tym, nad czym pracowaliśmy od kilku lat.

– wyjaśnia.

Ripple w ubiegłym tygodniu nabyło platformę płatności Logos Network poprzez inicjatywę Xpring, a także ogłosiło partnerstwo z MoneyGram na początku tego roku.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Giełdy po upływie doby wykazują wyraźne ruchy wzrostowe. Bitcoin notuje wzrost o 2,8%, Ethereum o 5%, XRP o 7%, Bitcoin Cash o 3,6% a Litecoin o 3,9%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 6.5 mld dolarów i wynosi obecnie 219.9 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 58.4 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button