Kryptowaluty

#80 Aktualności z dn. 07.10.2017

Z sobotnich wydarzeń: Rozwój infrastruktury i firm opartych na tokenach; Hakerzy nie śpią; Na giełdach cisza i spokój.

• Rozwój infrastruktury i firm opartych na tokenach:

Tokenizacja jest obecnie bardzo popularną koncepcją w branży Blockchain w wyniku licznych produktów, które są tworzone na Blockchain. Technologia Blockchain przeżywa ogromny wzrost, a poziom świadomości rośnie z każdym dniem. Prawie każdy innowator znajduje sposoby implementacji Blockchain w swoich istniejących produktach lub tworzy coś zupełnie nowego ze świeżych pomysłów opierając je na tej technologii. Jednym z głównych powodów rosnącej popularności tokenów jest wygoda, która daje możliwość określania ilościowego i zarządzania aktywami danego produktu. Gdy aktywa są ubrane w tokeny, ich wartość staje się łatwa do śledzenia i łatwo dostępne. Ułatwia to istniejącym firmom uruchamianie kwantyfikacji swoich produktów w celu zapewnienia skutecznej administracji.

Obszar, w którym udowodniono, że tokeny są skuteczne, ma na celu finansowanie crowdfundingu. Sprzedaż tokenów jest obecnie popularna w branży Blockchain, głównie w formie Initial Coin Offering (ICO). Rozwój firm  uruchamiających tę metodę odnotowały znaczną sprzedaż i ICO jako dogodne sposoby pozyskiwania kapitału na niezbędną rozbudowę lub rozwój, w zależności od przypadku. Powodem tego jest głównie brak regulacji i możliwość otrzymywania funduszy z dowolnego miejsca na całym świecie.

Istnieją tysiące znaczących sprzedaży, które zostały zrealizowane lub nadal trwają. Niektóre firmy zarejestrowały bardzo udane wyniki, starając się stworzyć realne firmy startowe, podczas gdy inne walczą o swoją pozycję na rynku. Różnica między tymi dwoma grupami najczęściej zależy od jakości sprzedaży tokenowej. Te cechy zwykle zależą od różnych elementów.

Christopher Franko, prezes firmy Borderless Tech i włąąściciele TokenLab.io informują, że ​​pierwszą rzeczą, wymaganą przed rozpoczęciem sprzedaży tokenowej jest dobry pomysł, najlepiej w postaci produktu roboczego. W przypadku niektórych projektów dobry biznesplan lub plakat zawierający szczegółowy pomysł był na tyle dobry, aby móc opierać się na ICO, choć bez konkretnego produktu będzie trudniej i będzie to droga pod górkę. Po drugie, potrzebny jest solidny zespół, który może zrealizować ten plan i dostarczyć oprogramowanie lub usługę zgodnie z obietnicą. Posiadanie doradców branżowych również nie zaszkodzi. Trzecim ważnym elementem według Franko jest dobry zespół marketingowy i budżet początkowy, ponieważ każdy produkt, który należy stworzyć, będzie kosztował jakiś kapitał założycielski. Zaniedbanie tych szczegółów lub zaniechanie im uwagi zostało zidentyfikowane jako główny powód większości niedoskonałości w sprzedaży tokenów.

Christopher Franko mówi:

ICO nie powiedzie się, jeżeli osoba, która je obsługuję, nie uznała go za „niewidzialną siłę”, albo nie sprzedawała go właściwym ludziom, jej prognozy były błędne, albo może rynek po prostu nie lubił jej produktu. Jednak to nie musi być koniec drogi. Wystarczy ulepszyć produkt, naprawić wady, a następnie wrócić i spróbować ponownie. Co najważniejsze, nie poddawaj się. Jeśli posiadasz solidny produkt, którego ludzie będą używać, po prostu kontynuuj budowę i prędzej czy później strony powinny się dogadać.

Biorąc pod uwagę powyższe scenariusze, można zrozumieć, że niektóre nieudane sprzedaże nie zawsze są wynikiem złego produktu. Na przykład genialny pomysł z właściwym zespołem, ale złym podejściem marketingowym może prowadzić do nieudanej realizacji. Dlatego potrzeba skutecznych działów jest powodem, dla którego pojawiły się wyspecjalizowane firmy startowe, które koncentrują się na różnych aspektach budowania danego projektu. Firmy takie jak Never Stop Marketing, MarketAcross, ICOPromo to tylko niektóre z różnych firm PR w ekosystemie, które oferują profesjonalne usługi marketingowe, zwłaszcza przy starcie. Idąc krok dalej, takie jak TokenLab, twierdzą, że oferują kompletny pakiet, w którym wszystko co klienci muszą zrobić, to przedstawić pomysł i dostarczyć trochę informacji, a TokenLab wykona kompletny pakiet ICO od stworzenia tokenów do marketingu i pozostałych działań.

Pojawienie się tych profesjonalnych usług, które służą jako ułatwienie dla startupów w branży, oznacza, że ​​prawdopodobnie doświadczamy jeszcze większego napływu nowych produktów opartych na Blockchain oraz dostosowania i ulepszenia już istniejących.

• Hakerzy nie śpią:

Księga Blockchain jest nie do złamania – zapewnia bezpieczeństwo użytkownikom i nie ma centralnego organu, który mógłby ją złamać. Jednak nadal istnieje wiele zagrożeń na giełdach, gdzie często triumfują hakerzy. Niektóre kryptowaluty znikały z kont i często nie podlega to nadzorowi regulacyjnemu.

Najbardziej znanym hakerem Bitcoina jest Mt. Gox, który miał tak duży wpływ na kryptowalutę, że przez długi okres czasu, mnóstwo ludzi traciło miliony dolarów, a ze względu na jego zdecentralizowaną naturę nie było wiele szans na ratunek. Wielu z tych osób, których dotknęły kradzieże, domagały się roszczeń. Jednak niewielka jest szansa na odzyskanie utraconych pieniędzy.

Mt Gox jest w trakcie procesów karnych, jednak prawdopodobnie nie zakończył hakerskiej kariery. Pojawiają się doniesienia, że prawie co tydzień udaje mu się włamywać na konta kolejnych użytkowników.

Organy i ustawodawcy próbują chronić obywateli, ale nie jest to łatwa sprawa. W lipcu amerykański federalny sędzia na Florydzie, nakazał Paulowi Vernonowi, właścicielowi upadłej, amerykańskiej giełdy Cryptsy, zapłacić 8,2 miliona dolarów swoim klientom. Sędzia orzekł, że skradziono ponad 13 tysięcy Bitcoinów.

David C. Silver, jeden z adwokatów oskarżonego, powiedział:

To bardzo nie odbiega od dawnych kradzieży banków na zachodzie. Kryptowaluty to po prostu nowy front”.

W kryptowalutach nadal istnieje wiele luk prawnych i policja ma sporo pracy. Jednak ze względu na rosnącą popularność tego tematu, rządy coraz częściej regulują waluty cyfrowe, a programiści wprowadzają coraz lepsze i bardziej skuteczne zabezpieczenia.

• Na giełdach cisza i spokój:

Po trudnym okresie dla większości inwestorów i drobnych wzrostach przez poprzednie dwa dni, niewiele działo się na giełdach. Ceny Bitcoina, Ethereum czy Litetoina nawet nie zmieniły się chociażby o 1% od dnia wczorajszego. Panuje zatem spora nostalgia. Większe skoki miały jedynie kryptowaluty o małym wolumenie. W miejscu stoi również kapitalizacja całego rynku kryptowalut, która wynosi aktualnie 147,6 mld dolarów.

źródło: coindesk.com, cointelegraph.com, worldcoinindex.com.


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut. 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button