News

#801 Newsy z dnia 08.10.2019

Z wtorkowych wydarzeń: Komisarz UE proponuje wspólne regulacje kryptowalut; Dotacje w kryptowalutach dla polityków w Japonii mają zielone światło; Deweloper EOS wydaje drugą wersję protokołu EOSIO; Bitwise optymistyczna co do zatwierdzenia ETF; Aktualna sytuacja na giełdach.

Komisarz UE proponuje wspólne regulacje kryptowalut:

Komisarz ds. Finansów Unii Europejskiej, Valdis Dombrovskis, obiecał zaproponować nowe przepisy regulujące kryptowaluty, takie jak Libra Facebooka.

Zgodnie z doniesieniami Reuters, przemawiając przed prawodawcami UE, Dombrovskis stwierdził:

Europa potrzebuje wspólnego podejścia do krypto-aktywów, takich jak Libra. Mam zamiar zaproponować nowe przepisy w tym zakresie.

Dombrovskis, który pełnił funkcję premiera i ministra finansów Łotwy oraz posła do Parlamentu Europejskiego w latach 2004–2009, obecnie dąży do ponownego powołania na stanowisko wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej.

Gdyby został ponownie powołany, otrzymałby zadanie zatytułowane „Gospodarka, która działa na rzecz ludzi” i nadal byłby odpowiedzialny za portfel usług finansowych Komisji i jej prace nad „pogłębieniem unii gospodarczej i walutowej”, jak podkreśliła elekt-przewodnicząca, Ursula von der Leyen.

Oprócz podkreślenia potrzeby wprowadzenia nowego ustawodawstwa dotyczącego kryptowalut w Europie Dombrovskis mówił o potrzebie, aby UE zajęła się „nieuczciwą konkurencją, bezpieczeństwem cybernetycznym i zagrożeniami dla stabilności finansowej”.

Dotacje w kryptowalutach dla polityków w Japonii mają zielone światło:

Przekazywanie darowizn w kryptowalutach partiom politycznych otrzymało aprobatę od japońskiej minister spraw wewnętrznych i komunikacji, Sanae Takaichi, na konferencji prasowej.

Według raportu lokalnych mediów Kyodo News, Takaichi powiedziała, że darowizny polityczne w kryptowalutach nie muszą być ujawniane zgodnie z ustawą o kontroli funduszy politycznych, w przeciwieństwie do gotówki i papierów wartościowych. Dlatego darowizny kryptograficzne można również przekazywać bez ograniczeń.

Zasoby kryptograficzne nie podlegają żadnemu z powyższych [przepisów] i nie ograniczają darowizn.

– powiedziała minister.

W miarę jak darowizny kryptograficzne stają się coraz bardziej popularne, japońskie partie polityczne będą musiały zająć się taksonomią i samodzielnie rządzić, kontynuowała Takaichi.

Ponieważ ograniczy to działalność polityczną polityków, problem będzie omawiany przez każdą partię i każdą grupę.

Japoński przemysł kryptowalutowy jest ściśle regulowany przez Financial Services Agency (FSA), która nie zatwierdziła żadnego otwarcia giełd w 2018 r. i tylko 16 w 2017 r.

Deweloper EOS wydaje drugą wersję protokołu EOSIO:

Deweloper EOS, Block.one, ogłosił wydanie wersji 2.0 protokołu open source EOSIO, zgodnie z oficjalnym komunikatem prasowym. EOSIO to oparty na Blockchain inteligentny protokół kontraktowy wykorzystywany do tworzenia i hostowania zdecentralizowanych aplikacji (DApps). Wykorzystuje model konsensusu zwany delegowanym PoS.

Według ogłoszenia Block.one, rdzeń EOSIO 2.0 zawiera wachlarz różnych ulepszeń w maszynie wirtualnej EOS – wydajnym silniku WebAssembly specjalizującym się w aplikacjach Blockchain, który umożliwia bardziej wydajne wykorzystanie zasobów systemowych podczas przetwarzania inteligentnych kontraktów.

Block.one twierdzi, że zaktualizowana wirtualna maszyna EOS oferuje nawet 16-krotny wzrost wydajności w porównaniu do EOSIO 1.0, co znacznie poprawia efektywność inteligentnych kontraktów. Inne ważne zmiany obejmują przyjęcie standardów uwierzytelniania WebAuthn, które umożliwiają używanie urządzenia sprzętowego do uwierzytelniania i podpisywania transakcji w przeglądarkach bez rozszerzeń lub dodatkowego zainstalowanego oprogramowania dla aplikacji EOSIO.

Poprawi to bezpieczeństwo kończąc konieczność śledzenia przez użytkowników kluczy prywatnych lub innych informacji o koncie, twierdzi komunikat prasowy.  Dla producentów bloków w sieci Block.one opracował także to, co nazywa „produkcją wielopunktową bloków progowych” – sposób na „bezpieczne podpisywanie bloków przy użyciu warstwy uprawnień, która pozwala na wiele kluczy podpisywania bloków w elastycznym schemacie bez udostępniania poufnych danych”.

Wydanie zawiera także nowe internetowe narzędzie programistyczne o nazwie EOSIO Quickstart Web IDE – obecnie na etapie wsparcia alfa – które ma na celu zmniejszenie złożoności i wymagań systemowych przy tworzeniu aplikacji EOS.io.

Bitwise optymistyczna co do zatwierdzenia ETF:

W wywiadzie dla „ETF Edge”, Matt Hougan, dyrektor zarządzający i szef badań w Bitwise, powiedział, że firma jest optymistycznie nastawiona do potencjalnej zgody na Bitcoinowe ETF.

Jesteśmy bliżej niż kiedykolwiek wcześniej, aby uzyskać zatwierdzenie Bitcoinowych ETF. Przed poniedziałkiem SEC musi podjąć decyzję: tak lub nie. W tej chwili nie mają już możliwości, aby to odłożyć.

– powiedział.

Zdaniem Hougana w ciągu ostatnich dwóch lat warunki rynkowe uległy znacznej poprawie, a mianowicie że w branży działają regulowani, ubezpieczeni powiernicy, tacy jak Coinbase lub Fidelity. Ponadto dzisiaj istnieją główne platformy kryptograficzne, które są regulowane przez Departament Stanu w Nowym Jorku, takie jak bitFlyer, Bitstamp USA i Gemini.

Biorąc po uwagę to, że Bitcoin stał się „wydajnym, instytucjonalnym rynkiem na świecie”, Wall Street może być o krok bliżej do wykorzystania potencjału Bitcoinowych ETF, powiedział Hougan.

Jeśli zostanie zatwierdzony, ETF będzie handlowany jako Bitwise Bitcoin ETF Trust. Byłby to również ważny kamień milowy dla rynku, w którym SEC odroczyła lub odrzuciła wcześniejsze aplikacje o ETF.

W styczniu tego roku Bitwise złożył w SEC wniosek o nowy ETF. W ówczesnym komunikacie prasowym firma zauważyła, że proponowany ETF przez Bitwise „różni się od wcześniej złożonych proponowanych ETF tym, że będzie polegał na nadzorowanych zewnętrznych podmiotach przechowujących swoje fizyczne Bitcoiny”. Zauważono również, że indeks będzie pobierał ceny z wielu giełd kryptograficznych, aby reprezentować większość handlu Bitcoinami.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Miniona doba na giełdach wśród czołowych kryptowalut wykazała niewielkie spadki. Bitcoin zmniejszył wartość o 0,4%, XRP o 0,9%, Bitcoin Cash o 2,7% a EOS o 0,5%. Jedynie Ethereum i Binance Coin notują mały wzrost, kolejno o 0,2% i 0,3%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 1.5 mld dolarów i wynosi obecnie 221.7 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 57.7 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, coindesk.com, bitcoinist.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button