News

#802 Newsy z dnia 09.10.2019

Ze środowych wydarzeń: Powstanie fork Libry Facebooka; Poloniex rezygnuje z 6 walut cyfrowych; Binance akceptuje płatności przez AliPay i WeChat; Programista hakuje osoby, przez które został poszkodowany; Na giełdach wzrosty. 

• Powstanie fork Libry Facebooka: 

Lucas Geiger, współzałożyciel firmy Wireline, która uruchomiła infrastrukturę Blockchain, ogłosił projekt OpenLibra –  fork planowanego stablecoina Facebooka.

Deweloper Ethereum, Lane Rettig, napisał na Twitterze 8 października, że Geiger ogłosił OpenLibra podczas konferencji deweloperów Ethereum Devcon 5. Deweloperzy OpenLibra wydali już pierwszą wersję wirtualnej maszyny Libra na GitHub – o nazwie MoveMint – która będzie działać na oprogramowaniu Blockchain Tendermint.

Według oficjalnej strony internetowej projektu OpenLibra ma stać się on alternatywą dla Libry na Facebooku, która kładzie nacisk na otwarte zarządzanie i decentralizację ekonomiczną.

Pomimo oporu ze strony państw uważamy, że Facebook prawdopodobnie osiągnie swój cel. Rządy OECD będą koncentrować się na własnych wynikach, a w rzeczywistości mają niewielką władzę ustawodawczą, aby wywierać wpływ na siły ponadnarodowe, takie jak Libra Facebooka. Z tego powodu tworzymy OpenLibra.

– czytamy na stronie.

Główny zespół OpenLibra i lista współautorów obejmuje osobowości z takich projektów, jak Cosmos, Wireline, Radicle, Democracy Earth, BlockScience, Synestate, Vulcanize, MathShop, Web3, Ethereum Foundation, Spacemesh, Uniwersytet George Mason, Iclusion, Hashed, Duński Czerwony Krzyż i Kyokan.

• Poloniex rezygnuje z 6 walut cyfrowych:

Giełda kryptograficzna Poloniex ogłosiła, że wycofuje sześć cyfrowych walut: Clams, Pascal, Steem, Navcoin, GameCredits i LBRY.

Zgodnie z postem na stronie Reddit opublikowanym w subreddicie CLAMClient 9 października, Poloniex ogłosił nadchodzące zmiany w wiadomości e-mail wysłanej do użytkowników, którzy przechowują je na giełdzie.

Zgodnie z ogłoszeniem, handel walutą Pascal, Steem, Navcoin, GameCredits, LBRY i Clams zostanie wyłączony 15 października. Wypłaty LBRY zostaną trwale wyłączone 28 października. Wreszcie, wypłaty walut Pascal, Steem, Navcoin, GameCredits i Clams będą trwale wyłączone w dniu 15 listopada. Giełda zachęca użytkowników posiadających te zasoby do podjęcia działań.

Pamiętaj, aby wycofać swoje aktywa przed wskazanymi powyżej terminami wypłaty. Aby wypłacić swoje aktywa, odwiedź zakładkę „Salda” swojego konta i podaj adres wypłaty dla waluty, którą chcesz wypłacić. Aby wypłacić środki, musisz mieć saldo większe niż minimalna opłata sieciowa za ten zasób.

– czytamy w wiadomości.

W ubiegłym miesiącu na podobne działania zdecydowała się giełda Binance, ogłaszając, iż usunie ze swojej platformy ok. 30 par handlowych.

• Binance akceptuje płatności przez AliPay i WeChat: 

Binance akceptuje teraz zakup krypto za pośrednictwem AliPay i WeChat, otwierając giełdę na transakcje kryptograficzne peer-to-peer (P2P) z Chin, po wrześniowym ogłoszeniu dotyczącym zamiaru dodania opcji handlu OTC.

Mimo oczekiwanego rozwoju, ruch ten został po raz pierwszy ujawniony na Twitterze, a następnie potwierdzony dziś przez prezesa Binance, Changpenga Zhao.

Powstało pewne zamieszanie w niektórych serwisach informacyjnych. Binance nie działa bezpośrednio z WeChat ani Alipay. Użytkownicy mogą jednak wykorzystywać je do płatności w transakcjach P2P.

– czytamy w poście Zhao.

Według jednej ze statystyk, jedna z największych aplikacji społecznościowych na świecie, WeChat ma obecnie ponad 1,1 miliarda aktywnych użytkowników. Aplikacja płatności Alipay ma również ponad 900 milionów użytkowników według China Daily. Od czasu wprowadzenia w 2017 r. zakazu dla giełd kryptowalut przez Ludowy Bank Chin, handel P2P dominuje w Chinach.

Programista hakuje osoby, przez które został poszkodowany:

Niemiecki programista Tobias Frömel (aka „battleck”) zhakował sprawców ataku ransomware Muhstik, którzy zmusili go do zapłacenia 0,09 BTC w celu odzyskania dostępu do jego plików. We wpisie na forum Bleeping Computer Frömel ujawnił, że zhakował bazę danych atakujących, udostępniając prawie 3000 kluczy deszyfrujących i bezpłatny deszyfrator innym ofiarom.

Bleeping Computer wcześniej informował, że publicznie narażone urządzenia QNAP NAS były atakowane przez oprogramowanie ransomware o nazwie Muhstik. Atakujący wymusili na ofiarach stałą opłatę w wysokości 0,09 Bitcoina – aktualnie około 740 dolarów – w celu odzyskania dostępu do swoich danych za pomocą kluczy deszyfrujących.

Po tym, jak sam zapłacił sprawcom 670 euro, Frömel zhakował ich serwer dowodzenia i kontroli. Powiedział Bleeping Computer, że udało mu się odzyskać unikalne identyfikatory sprzętu (HWID) i klucze deszyfrujące dla 2858 ofiar Muhstika przechowywanych w bazie danych atakujących.

Ofiary potwierdziły na forum wsparcia i pomocy BleepingComputer, że HWID są dokładne i że deszyfrator działa. Po wykonanym zadaniu Frömel przyznał, że jego działanie było nielegalne, ale argumentował, że miał dobre intencje. 

• Na giełdach wzrosty: 

Ceny wszystkich kryptowalut z czołówki poszły w górę w ciągu ostatniej doby. Największy skok wartości należy dziś do Binance Coin – o 8,8%. Na drugim miejscu stoi Ethereum ze wzrostem o 7,3%, a dalej kolejno: Bitcoin SV o 4,6%, Bitcoin o 4,5%, Litecoin o 3,8%, Bitcoin Cash o 3,7%, Stellar o 3,3%, EOS o 2,5%, XRP o 2,1%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 10.3 mld dolarów i wynosi obecnie 232 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 63.4 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, coindesk.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button