News

#803 Newsy z dnia 10.10.2019

Z czwarktowych wydarzeń: SEC odrzuca wniosek o ETF – Bitwise nie poddaje się; Przewodniczący CFTC: Ether jest towarem; Coinbase Custody będzie wspierać token Telegram; Bitmain zapowiada dwie nowe koparki ASIC; Aktualna sytuacja na giełdach.

SEC odrzuca wniosek o ETF – Bitwise nie poddaje się:

Bitwise Asset Management i NYSE Arca po odrzuceniu wniosku o Bitcoinowy fundusz ETF przez amerykańskie organy regulacyjne potwierdziły, że ponownie go złożą. Zgodnie z opublikowanym komunikatem prasowym firmy stwierdziły, że podczas gdy amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) odrzuciła wniosek o ETF, to są one zadowolone co do postępu.

Werdykt w sprawie propozycji ETF Bitwise miał wiele opóźnień przed ostateczną decyzją, która zapadła w tym tygodniu – SEC zgodnie z przepisami ustawowymi nie miał wyboru i musiał jej dokonać.

Bardzo doceniamy staranną recenzję SEC. Szczegółowa informacja zwrotna, którą przedstawili, zapewnia krytyczny kontekst i jasną ścieżkę dla wnioskodawców ETF, aby kontynuować prace nad notowaniem Bitcoinowych ETF. […] Z niecierpliwością oczekujemy dalszej produktywnej współpracy z SEC w celu rozwiązania ich pozostałych obaw i zamierzamy ponownie złożyć wniosek, gdy tylko będzie to właściwe.

– czytamy.

Rynki Bitcoinów, gdy nadeszły wieści o ostatnim odrzuceniu wniosku, pozostały stabilne. Wcześniej Bitwise był szczególnie przekonany, że wniosek tym razem może być rozpatrzony pozytywnie. „Jesteśmy bliżej niż kiedykolwiek wcześniej, aby uzyskać zatwierdzenie dla Bitcoin ETF”, mówił Matt Hougan głównym mediom 7 października.

Niemniej jednak ponad roczny dialog z organami regulacyjnymi nie był na darmo, mówi firma, konkludując:

Chociaż nie byliśmy w stanie rozwiać obaw SEC w ramach ustawowego 240-dniowego okresu przeglądu, który zapewniają te zgłoszenia, i chociaż zidentyfikowali oni potrzebę dodatkowych danych i kontekstu do interpretacji naszych kluczowych ustaleń, cieszymy się z postępu dokonanego przez branżę i wierzymy, że dzięki dodatkowym badaniom i dalszym postępom w szerszym ekosystemie pozostałe obawy zostaną rozwiane.

We wrześniu inna propozycja ETF, tym razem od VanEck i SolidX, została wycofana przez sponsorów. W tym samym czasie SEC opóźniła wydanie orzeczenia w sprawie trzeciej oferty Wilshire Phoenix.

Przewodniczący CFTC: Ether jest towarem:

Przewodniczący amerykańskiej Komisji Handlu Kontraktami Terminowymi typu Futures (CFTC) uważa, że Ether jest towarem, a handel kontraktami futures na ETH stanie się rzeczywistością.

Heath Tarbert, nowy prezes CFTC, który przejął pozycję J. Christophera Giancarlo w lipcu, przedstawił swoje stanowisko wobec Etheru, innych kryptowalut i rozwidlonych monet podczas wydarzenia finansowego Yahoo Finance Summit All Markets Summit, jak donosi Yahoo Finance.

Chociaż CFTC bardzo jasno stwierdziło, że Bitcoin jest towarem, podobno po raz pierwszy organ przedstawił wizję Ethereum, drugiej co do wielkości kryptowaluty pod względem kapitalizacji rynkowej. Ponadto, jak zauważa publikacja, przewodniczący CFTC spodziewa się również handlu kontraktami futures Ethereum na rynkach amerykańskich.

Wyraźnie mówiliśmy o Bitcoinach: Bitcoin jest towarem. Nie mówiliśmy nic o Eterze – do tej pory. […] Moim zdaniem, jako prezes CFTC, Eter jest towarem.

– powiedział.

Według publikacji Tarbert uznaje istniejącą niepewność co do statusu altcoinów. Twierdził jednak, że podobne aktywa cyfrowe powinny być traktowane w podobny sposób.

Tarbert zasugerował, że rozwidlone kryptowaluty, takie jak Bitcoin Cash lub Ethereum Classic – te, które wywodzą się z pierwotnego bazowego Blockchaina – powinny być traktowane tak samo jak oryginalne aktywa. Jednocześnie przewodniczący zauważył, że status rozwidlonej monety może ulec zmianie w przypadku, gdy „samo rozwidlenie rodzi pewne problemy z prawem papierów wartościowych w ramach tego klasycznego testu Howeya”.

Jest oczywiste, że podobnie aktywa należy traktować w podobny sposób. Jeśli bazowy zasób, oryginalny zasób cyfrowy, nie został określony jako papier wartościowy, a zatem jest towarem, najprawdopodobniej rozwidlony zasób będzie taki sam.

– stwierdził.

Coinbase Custody będzie wspierać token Telegram:

Czołowa amerykańska giełda kryptowalut i portfel Coinbase ogłosiła, że zapewni wsparcie powiernicze dla nadchodzącej kryptowaluty popularnej usługi do wymiany szyfrowanych wiadomości – Telegram.

W oficjalnym poście na blogu opublikowanym w dniu dzisiejszym giełda ujawniła, że Coinbase Custody – jego rozwiązanie do przechowywania aktywów cyfrowych dla inwestorów instytucjonalnych – uruchomi obsługę natywnego tokenu Gram (GRM) należącego do Telegram Open Network (TON).

Ogłoszenie Coinbase ujawnia, że będzie wspierać bezpieczne przechowywanie łącznie trzech nadchodzących tokenów – GRM, Sola i OXT – już przy uruchomieniu każdej z sieci. Wsparcie powiernicze zapewni posiadaczom tokenów GRM przechowywanie w trybie offline i ochronę ubezpieczeniową, podaje ogłoszenie. 

Jak przypomina giełda, Coinbase Custody jest spółką powierniczą o ograniczonym przeznaczeniu, regulowaną przez Departament Usług Finansowych w Nowym Jorku oraz spełniającą wymagania stania się wykwalifikowanym depozytariuszem zgodnie z amerykańską ustawą o doradcach inwestycyjnych z 1940 r.

W ogłoszeniu stwierdza się, że „w miarę wzrostu liczby tokenów uruchamiających sieci inwestorzy instytucjonalni stoją przed kluczowym wyzwaniem w znalezieniu sposobów bezpiecznego przechowywania każdego nowego unikalnego zasobu”, podkreślając, że korzystanie z rozwiązania należy umożliwić już na początku każdej sieci.

Bitmain zapowiada dwie nowe koparki ASIC:

Wiodący producent układów ASIC, Bitmain, w opublikowanym na blogu poście ogłosił dwie nowe maszyny do wydobywania Bitcoina z serii 17. 

Współzałożyciel Bitmain, Jihan Wu, zapowiedział maszyny górnicze S17+ i T17+ podczas Światowego Szczytu Górnictwa Cyfrowego (WDMS) we Frankfurcie. Bitmain twierdzi, że nowe układy ASIC zawierają ulepszenia w zakresie wydajności energetycznej i wskaźnika hash rate. Post stwierdza, że nowy sprzęt jest w stanie wykonać dziesiątki bilionów hashy na sekundę (TH/s):

Antminer S17+ ma hash rate 73 TH/s i działa z wydajnością energetyczną 40 J/TH + 10%, podczas gdy T17+ oferuje 64 TH/s i wydajność energetyczną 50 J /TH + 10%.

W ogłoszeniu wspomniano również o technologii podwójnego odprowadzania ciepła stosowanej w nowych urządzeniach i twierdzi, że „przestrzeń między wlotem powietrza do wylotu powietrza została zmniejszona o 50%”, co z kolei poprawia zarówno rozpraszanie ciepła, jak i hałas wentylatora.

Wprowadzenie koparek ASIC zmieniło oblicze wydobywania kryptowalut, które w celu rozwiązania zagadek kryptograficznych w wydobywaniu kryptowalut opierało się wcześniej na procesorach graficznych (GPU). Układy ASIC są tworzone na zamówienie dla konkretnego algorytmu i mogą znacznie przewyższać nawet najbardziej wydajne układy GPU do wydobywania kryptowalut, chociaż niektóre kryptowaluty są odporne na ASIC.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Na giełdach po upływie doby obserwujemy nieduże spadki. W czołowej dziesiątce wszystkie kryptowaluty notują wynik ujemny: Bitcoin o 0,6%, Ethereum o 0,1%, XRP o 2,8%, Bitcoin Cash o 3,7% a Litecoin o 2,7%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się 2.6 o mld dolarów i wynosi obecnie 229.4 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 62.7 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button