Kryptowaluty

#81 Aktualności z dn. 08.10.2017

Z niedzielnych wydarzeń: Jest plan globalnej kryptowaluty; Chińscy inwestorzy krytykują chiński rząd; W Indiach można wypożyczać samochody za Bitcoiny; Blockchain zostanie wykorzystany w wyborach; Na giełdach w miarę stabilnie.

Jest plan globalnej kryptowaluty:

Międzynarodowy Fundusz Walutowy (IMF) może stworzyć własną kryptowalutę. Według Wall Street Journal, może niebawem zostać zorganizowana międzynarodowa kryptokonferencja w związku z jej powstaniem. Ma to być odpowiedź na niedawne komentarze Christine Lagarde, szefa IMF, w kierunku zachęcania banków i rządów do zainteresowania się Bitcoinem i innymi kryptowalutami.

Po niedawnym ogłoszeniu przez rząd Dubaju jego zamiaru wydania lokalnej kryptowaluty, o czym pisaliśmy tutaj, wiadomość nie powinna być zaskoczeniem. Ponadto, ostatnie informacje wskazują na dużą liczbę banków zainteresowanych korzystaniem z technologii Blockchain.

Trudnością globalnej waluty cyfrowej jest czynnik centralizacji, a protokół Bitcoina jest zdecentralizowany, tworzący prawdziwie wolny rynek, w którym wartość opiera się bez ustalania cen.
Globalna cyfrowa waluta, zapewniająca zdecentralizowane bezpieczeństwo, wymagałaby od MFW ustalania i regulacji wartości w celu zarządzania przepływem pieniędzy w różnych krajach. Taki system działałby w sprzeczności z zasadami leżącymi u podstaw Bitcoina i zdecydowanie nie jest czymś, czego oczekują użytkownicy kryptowalut.

Niektórzy zwolennicy Bitcoin twierdzą też, że nowa waluta nie zastąpi nigdy Bitcoina, bo ten już istnieje jako waluta globalna i zawsze na nią będzie większy popyt, gdyż nie ma centralizacji. Zwolennicy tzw. teorii spiskowych, uważają, że plany IMF mają związek z New World Order imają służyć jeszcze większej kontroli nad społeczeństwem.

• Chińscy inwestorzy krytykują chiński rząd:

W ciągu ostatniego miesiąca handlowcy i inwestorzy z Chin skrytykowali gwałtowny atak chińskiego rządu na lokalne transakcje związane z kryptowalutami. We wrześniu chiński rząd, Ludowy Bank Chin (PBOC) i lokalne władze finansowe nałożyły ogólnokrajowy zakaz funkcjonowania platform handlowych, wyłączając jednocześnie największe platformy pod względem obrotu na rynku, w tym OKCoin, Huobi i BTCC. Nie wyjaśniono motywu zamknięcia lokalnej wymiany kryptowalutami przez chińczyków, ale kilku badaczy PBoC oświadczyło, że bank centralny uważa, że ​​Bitcoin i inne kryptowaluty stanowią zagrożenie dla chińskiego systemu walutowego.

W zeszłym miesiącu, w rozmowie z państwową gazetą informacyjną PBoC Sina, Huang Zhen, badacz na Centralnym Uniwersytecie Finansów i Gospodarki i PBoC, stwierdził:

Kryptowaluty i inne waluty cyfrowe starają się zaskarżyć prawo państwa suwerennego do emisji pieniądza, co wymaga nacjonalizacji emisji walut. Chiny mają jasne zrozumienie cyfrowych form pieniędzy i aktywnie angażują się w odpowiednie prace. Bank centralny powołał grupę badawczą i instytut badawczy ds. Pieniądza cyfrowego w celu zbadania digitalizacji suwerennych pieniędzy. Po tej rundzie nadzoru nad wirtualnymi rynkami pieniężnymi oczekujemy, że pod auspicjami chińskiego banku centralnego jak najszybciej rozpoczniemy tworzyć własną suwerenną walutę cyfrową, aby pomóc utrzymać pozycję lidera Chin w rozwoju światowego finansowania cyfrowego.

Logicznie rzecz biorąc, jeśli chiński rząd zamierza kontynuować strategię wydawania kontrolowanej przez państwo cyfrowej waluty i uważa, że ​​Bitcoin jest zagrożeniem dla jego systemu finansowego, motyw rządu w ograniczaniu handlu Bitcoinem i innymi kryptowalutami jest całkiem jasny. Ostatnio chiński rząd wyraził swój optymizm co do wydania programu licencjonowania giełd kryptowalutowych, aby zapobiec transakcjom wpadającym w podziemne gospodarki i czarne rynki.

Zhang Yanhua, główny inwestor Bitcoina i założyciel funduszu inwestycyjnego skoncentrowany na kryptokowaluach, stwierdził:

Władze nic nie rozumieją o Bitcoinie!

Sun Minjie, kolejny inwestor, który niedawno kupił znaczną część Bitcoinów, która stanowi istotną część jego portfela, powiedział agencji AFP, że chińska społeczność kryptowalut i on sam nie oczekuje już niczego od rządu chińskiego:

Nie oczekuję nic od rządu … ale los Bitcoina nie zależy od chińskich władz.

David Yermack, profesor finansowy na Uniwersytecie w Nowym Jorku, podzielił się podobnym sentymentem dla większości inwestorów i przedsiębiorców w Chinach, podkreślając, że chiński rząd uważa Bitcoina za zagrożenie dla swojego systemu finansowego w pewnym stopniu. Ale taki strach przed Bitcoinem i jego potencjałem w globalnym sektorze finansowym powinien być uważany za pozytywny wskaźnik długoterminowego wzrostu. Yermack powiedział:

Nie zakazano Bitcoina, ale zakazano wymianę handlową w celach spekulacyjnych. Miało to sporo wspólnego z problemami w chińskim systemie finansowym, który w pewnym sensie postrzega to jako konkurencyjne zagrożenie.

• W Indiach można wypożyczać samochody za Bitcoiny:

Firma zajmująca się wypożyczaniem samochodów w Indiach – Drivezy – będzie akceptować Bitcoina jako metodę płatności. Ponadto pozyskała 10 milionów dolarów od amerykańskich i japońskich inwestorów, w tym od udziałowców Axan Partners, którzy zainwestowali 5 milionów dolarów za udziały w spółce.

Firma posiada flotę ponad 1300 pojazdów w czterech miastach w Indiach. Prezes i współzałożyciel Drivezy, Ashwarya Pratap Singh, powiedział:

Wraz z rosnącą popularnością Bitcoina w Indiach, uważamy, że jest to odpowiedni moment, aby otworzyć się na alternatywne sposoby. ICO jest częścią naszej wizji, aby wykorzystać siłę Blockchain do budowy otwartej, bezpiecznej i przejrzystej technologii w celu globalizacji indyjskiego rynku samochodów.

Jednym z największych problemów z akceptowaniem Bitcoin jest kwestia jego niestabilna cena. Firma Drivezy rozpoczęła współpracę z procesorem płatniczym Unocoin, zarządzającym tym ryzykiem. Choć klienci mogą płacić w Bitcoinie, Drivezy otrzymuje rupie od transakcji i jest chroniony przed zmiennością.

• Blockchain zostanie wykorzystany w wyborach:

W związku z rosnącym lękiem przed oszustwami w głosowaniach, pojawiają się projekty oparte na technologii Blockchain, które mogą teraz zabezpieczyć cyfrową kartę głosowania lub cały system głosowania, w celu zapobiegania oszustwom wyborczym podczas wyborów. Po oddaniu głosy byłyby niezmiennymi wynikami i byłyby dostępne dla każdego. W systemie Blockchain wyborcy mogą wtedy oddawać głosy z telefonów komórkowych lub komputerów osobistych, które są następnie rejestrowane w niezmiennym programie Blockchain i wykorzystywane do wiarygodnego sprawdzania wyników wyborów.

Według Jamie Skella, współzałożyciela firmy Horizon State, jednej z firm, która buduje takie systemy, istnieje potrzeba lepszych narzędzi i procesów decyzyjnych, aby osiągnąć najlepsze rezultaty w demokratycznej formie rządu.

Demokracja jest okazją do uczestnictwa w procesach decyzyjnych, które dotyczą wspólnych spraw, które mają dla nas wpływ. Demokracja polega na osiągnięciu konsensusu na temat tego, jak najlepiej wykorzystać nasze wspólne zasoby, aby osiągnąć najlepsze rezultaty dla naszych partnerów, dzieci, kolegów, pracowników i innych obywateli. Tam, gdzie istnieją wspólne zasoby, w każdym środowisku spółdzielczym, nie ma wątpliwości: potrzebujemy lepszych narzędzi i procesów podejmowania decyzji.

Technologia Blockchain zrewolucjonizuje globalny krajobraz polityczny w kierunku bezpośredniej demokracji, gdzie wyborcy mogą decydować o przebiegu polityki rządowej. Cyfrowa karta wyborcza stanowi inteligentne i opłacalne rozwiązanie, skutecznie poprawiając procedury głosowania. System ten wyeliminuje takie kwestie jak manipulacja, rejestracja błędów i manipulowanie nimi. Choć rozwiązania głosowania w oparciu o strategię Blockchain są wciąż w powijakach, wykazują już wiele różnorodnych przypadków użycia. Zdolność rządów do angażowania i zarządzania okręgiem wyborczym ma kluczowe znaczenie dla przyszłości społeczeństwa, dlatego powinny promować przyjęcie tej technologii, aby stać się kluczową częścią procesu głosowania.

Różne rządy na całym świecie już badają ideę korzystania z programu Blockchain w krajowych systemach identyfikacyjnych, aby uniknąć oszustw, które zazwyczaj są wykorzystywane do manipulowania tradycyjnymi procesami głosowania.

• Na giełdach w miarę stabilnie:

W ostatnich 24. godzinach na rynek kryptowalut wpłynęło 5 mld dolarów. Kapitalizacja całego rynku wynosi w tej chwili 152,6 mld. Wzrost wartości o 5,5% zanotował Bitcoin, który kosztuje 4.572 dolary, Ripple wzrósł o 9,4%, Litecoin o 2,8%, Ethereum o 1,1%, a Dash o 1,9%. Największy spadek zaliczył Lisk, na poziomie 8,7%, NEM również stracił 4,5% na swojej wartości, OmiseGo 1,3%, Waves 3,2%, a Zcash 1%.

źródło: coindesk.com, cointelegraph.com, worldcoinindex.com.


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut. 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button