News

#91 Aktualności z dn. 18.10.2017

Z środowych wydarzeń: Niestabilne oprogramowanie Ethereum; W części Gruzji kryptowaluty zastąpią gotówkę; Największy bank Rosji przyłącza się do EEA; Pieniądze uciekają z giełd.

• Niestabilne oprogramowanie Ethereum:

Fork na Ethereum mógł zostać uruchomiony w tym tygodniu, ale to nie znaczy, że programiści są gotowi na zakończenie pracy nowego oprogramowania. Jedną z największych zmian w drugim, największym na świecie programie blokowym, było ryzykownym i złożonym procesem. Aby zakończył się on pomyślnie, wszystkie węzły (komputery, na których uruchomione jest oprogramowanie), były zobowiązane do uniwersalnego instalowania uaktualnień.

Ponieważ ulepszenia zostały wydane zaledwie kilka dni przed hard forkiem, znaczna część sieci jeszcze nie dokonała zmiany. W rzeczywistości tylko 25,1 procent Parity i 58,4 procent Get zostały uaktualnione, co oznacza, że ​​około 45 procent sieci działa z nowym oprogramowaniem.

Krótka droga testowa miała również inne konsekwencje. Mianowicie, wcześniejsze iteracje oprogramowania zostały wycofane z powodu poważnych błędów, które mogłyby doprowadzić do narażenia sieci na ataki typu „odmowa usługi” lub powodować niezgodność między węzłami, co prowadzi do podziału sieci.

W rezultacie, można się zastanawiać czy Ethereum jest bezpieczne w użyciu, a biorąc pod uwagę stan rzeczy, pozostaje to pytanie otwarte. Z tego powodu twórca rdzenia eteru, Gavin Wood, powiedziała, że ostrzega wszystkich graczy podejmujących duże projekty, do czasu, kiedy aktualizacja nie stanie się w pełni stabilna. Oprócz wadliwych węzłów, które nie zostały jeszcze uaktualnione, istnieją również luki w zabezpieczeniach w obecnym oprogramowaniu bizantyjskim.

Założyciel Ethereum, Vitalik Buterin, napisał, że zanim Bizancjum będzie w pełni zabezpieczone, konieczna będzie kilkutygodniowa cierpliwość.

• W części Gruzji kryptowaluty zastąpią gotówkę:

Państwo europejskie, niewielka część Gruzji – Abchazja, która od lat nie jest uznawana przez międzynarodową społeczność, może w ciągu najbliższych kilku lat zrezygnować z tradycyjnego pieniądza.

Z pomocą Blockchain i ciągłego wsparcia ze strony Rosji, minister gospodarki Abchazji – Adgur Ardzinba – potwierdził ambitne plany na moskiewskiej konferencji. Abchazja, opierająca się głównie na finansowaniu Rosji, chce wykorzystać monetę Republiki Abchazji (ARC) w celu wsparcia inwestycji i oferowania przejrzystych miejskich operacji finansowych.

Według prezentacji w Moskwie, koszt przedsięwzięcia wyniesie około 1. mld dolarów.

– informuje rosyjski portal Meduza.

Organizator konferencji, Evgeniy Galiakhmetov, powiedział publiczności:

To poważny projekt, który może całkowicie zmienić lokalny przemysł. Będziecie w stanie uczestniczyć w rozwoju kraju, a za produkty i usługi, będziecie mogli płacić kryptowalutami.

Władze Breakaway na Ukrainie Wschodniej, również zamierzają wykorzystanie technologii Blockchain na szczeblu rządowym, aby obejść zarówno biurokrację, jak i międzynarodową presję. Dedykowane wydarzenia, takie jak konferencja w Blockchain, miały na celu podniesienie świadomości wśród władz lokalnych i rosyjskich.

• Największy bank Rosji przyłącza się do EEA:

Po dołączeniu ponad 100 firm w celu stworzenia technologii Ledger dla dystrybutorów korporacyjnych zgodnych z Blockchain Ethereum, grupa powiększyła się o Sberbank – największy bank w Rosji.

Evgeniy Kravchenko, szef ds. finansów i bankowości w Sberbank, powiedział w wywiadzie dla Coindesk:

Kolejnym etapem dla naszego zespołu będzie współpraca z zagranicznymi instytucjami finansowymi i innymi bankami oraz wykonywanie pewnych transakcji międzynarodowych, aby zobaczyć jak możemy zwiększyć przejrzystość i zwiększyć zaufanie pomiędzy bankami, a klientami korporacyjnymi.

Sberbank ogłosił, że zakończył co najmniej dwa projekty proof-of-concept – jeden na inteligentny, akredytywy list, a drugi na list gwarancyjny we współpracy z organami regulacyjnymi, ministrem gospodarki, innymi bankami i Międzynarodową Izbą Handlową w Rosji. Kravchenko powiedział jednak, że wejście do Enterprise Ethereum Alliance jest częścią oferty wykraczającej poza przypadki użycia początkowego, które zostało już przetestowane.

Będziemy współpracować z innymi bankami przy projektach w innych obszarach biznesowych, oprócz finansów handlowych: płatności, pożyczek, handlu detalicznego, wszystko, co będzie możliwe.

Uważa też, że bank jest zainteresowany kontynuowaniem współpracy z rosyjskimi bankami, które nie są członkami EEA, w zakresie nowych i istniejących projektów. Jednak Kravchenko nie jest maksymalistą Blockchain. W rzeczywistości wyobraża sobie on świat, w którym Blockchain może nie być aż tak potrzebny, jak sądzą niektórzy jego zwolennicy. Na konferencji Sibos powiedział, że jeszcze nie jest wiadome czy technologia może zastąpić lub powielić usługi oferowane przez Swift, usługę komunikacji międzybankowej.

• Pieniądze uciekają z giełd:

Aż 7 mld dolarów upłynęło przez ostatnią dobę z giełd kryptowalut i kapitalizacja wynosi aktualnie 164,2 mld dolarów. Spowodowało to wyraźne obniżenia wartości większości walut. Cena Bitcoina spadła o 3,7%, Ethereum o 2,9%, a Litecoina o 1.4%. Wśród innych czołowych projektów, najbardziej ucierpiał wczorajszy lider – BitcoinCash, który zmalał o 12,5%, natomiast wyróżnił się Stratis, notując 2%-owy wzrost.

źródło: meduza.io, cointelegraph.com, coindesk.com, coinmarketcap.com


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut. 

 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button