News

#811 Newsy z dnia 18.10.2019

Z piątkowych wydarzeń: BitBay uzyskuje licencję w Estonii; Libra ma pierwszego zwolennika w kongresie; Binance podnosi dźwignię i marżę na kontraktach futures; Były CEO Google Africa: Bitcoin jest darem, który zmieni ludzkość; Aktualna sytuacja na giełdach.

BitBay uzyskuje licencję w Estonii:

W dniu wczorajszym giełda BitBay poinformowała, że Pinewood Estonia OÜ uzyskała dwie licencje dające prawo do prowadzenia giełdy kryptowalut w Estonii.

Nowa siedziba operatora giełdy – spółki Pinewood Holdings Limited – mając na względzie dobro użytkowników niebawem znajdzie się w Estonii.

Wczoraj mogliśmy wreszcie poinformować, że po intensywnej pracy uzyskaliśmy od estońskiej Financial Intelligence Unit dwie ważne licencje: na świadczenie usług wymiany wirtualnej waluty na pieniądz tradycyjny i świadczenie usług wirtualnego portfela kryptowalut. Jest to dla nas okazja na podjęcie współpracy z nowymi partnerami, z którzy czekali na otrzymanie przez nas oficjalnego zezwolenia. Już wkrótce będziemy mogli informować o nowych funkcjonalności i produktach.

– mówi Paweł Sobków, CEO spółki Pinewood Holdings Limited.

W 2018 r. firma przeniosła swoją działalność z Polski na Maltę. Kierując się interesem swoich klientów po raz kolejny przenosi swoją siedzibę do Estonii.

Wymóg legalizacji giełd kryptowalut jest faktem. Aby liczyć się na tym rynku, pozyskiwać ważnych partnerów i rozwijać się konieczne jest uzyskiwanie licencji. BitBay stara się o takie zezwolenia w różnych lokalizacjach. Proces ten jest cały czas w toku. Staramy się o licencję w kilku krajach. W dalszym ciągu utrzymujemy relację z rządem na Malcie, jako że pozostaje tam spółka Pinewood Holdings Limited i oczekujemy, aż rozpocznie on wydawanie licencji”,

– stwierdza Sobków.

Przeniesienie siedziby do Estonii ma podobno wprowadzić nowe funkcje – konkretów dowiemy się jednak w innym terminie.

Libra ma pierwszego zwolennika w kongresie:

W morzu pogardy jeden senator USA chwali Librę. Senator Mike Rounds napisał list do członka Libra Association, Anchorage, firmy z siedzibą w Dakocie Południowej, popierając projekt kierowany przez Facebooka i przytaczając go jako przykład postępu technologicznego, który jego zdaniem jest potrzebny, aby pomóc Amerykańskim konsumentom. 

Technologie takie jak Libra… mogą potencjalnie pomóc klientom bez żadnego i z niewystarczającym dostępem do usług bankowych, właśnie tutaj w domu. Byłoby niefortunnie unikać nowego rozwiązania, które mogłoby połączyć większą ilość najbardziej wrażliwych Amerykanów z naszym systemem usług finansowych.

– napisał Rounds.

Facebook ujawnił Librę w czerwcu budząc szeroko rozpowszechnioną krytykę i odepchnięcie organów regulacyjnych, ogłaszając plan udostępnienia usług finansowych 1,7 mld osobom bez dostępu do usług bankowych na całym świecie za pomocą cyfrowej waluty dostępnej na dowolnym smartfonie. Decydenci i inne organy regulacyjne potępiły projekt jako potencjalne narzędzie do destabilizacji globalnego porządku finansowego.

Rounds podkreślił w swoim liście potencjał Libry w zakresie pomocy użytkownikom nieposiadającym konta bankowego, zauważając, że Rezerwa Federalna „jest jeszcze daleko od stworzenia” własnej platformy płatności działającej w czasie rzeczywistym. Powiedział, że kryptowaluty mogą przejąć tę rolę.

Biorąc pod uwagę czas, jaki zajmie ukończenie FedNow, Libra Association nie powinno czekać, czy ostatnie rozmowy na temat cyfrowej waluty prowadzonej przez Fed dojdą do skutku.

– powiedział.

Co więcej, reakcja na Librę w USA „jest szczególnie zagadkowa”, biorąc pod uwagę wiek obecnych ram prawnych dotyczących kryptowalut.

Na obecnym etapie nie mamy jasnego prawnego sposobu ustalenia, czy kryptowaluta jest papierem wartościowym. Podstawa prawna jaką mamy dla tego rodzaju pytań, wynika z Ustawy o papierach wartościowych z 1933 r. Prawo to zostało napisane ponad pół wieku przed powstaniem komputerów i Internetu, ponad dwie dekady przed dopuszczeniem Hawajów do Unii, dekadę przed opracowaniem silnika odrzutowego oraz w okresie, w którym 90 procent wiejskiej Ameryki nie miało dostępu do elektryczności.

– dodał.

Podczas gdy Libra Association i jego członkowie powinni postępować zgodnie z prawem przy opracowywaniu projektu, Rounds powiedział, że taka reakcja „nie jest zdrowa dla innowacji”.

Binance podnosi dźwignię i marżę na kontraktach futures:

Platforma futures firmy Binance zwiększa maksymalną dźwignię i marżę na kontraktach Bitcoin/Tether do 125x, zgodnie z opublikowanym komunikatem prasowym. Obsługa kontraktów została uruchomiona o godzinie 9:00 UTC, a handlowcy mogli wybrać dźwignię 1x-125x, przy czym duże pozycje można było dostosować również do niższej dźwigni.

Przy dźwigni 125-krotnej depozyt zabezpieczający 100 USDT na Binance Futures pozwoli użytkownikom przechowywać 12.500 USDT w Bitcoinie.

– zauważa komunikat.

Według BInance handel o dużej dźwigni jest wprowadzany przy użyciu „wyrafinowanego silnika ryzyka i modelu likwidacji”, szybko dopasowującego się silnika, który „umożliwia ciągłą marżę bez skoków oraz „cele cenowe” w celu zapobiegania niepotrzebnej likwidacji i zwalczania manipulacji na rynku”.

Changpeng Zhao (CZ), CEO Binance, powiedział, że platforma odnotowała większy udział instytucjonalny w handlu, a profesjonalni handlowcy napędzają potrzebę wprowadzenia efektywnych pod względem kosztów i wydajności sposobów wspierania bardzo szybkich transakcji.

Oprócz systemu zarządzania ryzykiem Binance oferuje handlowcom „fundusz ubezpieczeniowy”, który według doniesień może pomóc w ograniczeniu szans na automatyczne delewarowanie.

Były CEO Google Africa: Bitcoin jest darem, który zmieni ludzkość:

Informatyk i dyrektor generalny WeWork South Africa, Stafford Masie, powiedział, że Bitcoin zmieni przyszłość ludzkości bardziej niż jakiekolwiek inne innowacje technologiczne.

W przemówieniu wygłoszonym na szczycie SingularityU South Africa Masie – wcześniej CEO Google Africa – powiedział, że wymiana wartości Bitcoina bez pośredników jest największym prezentem, jaki ludzkość kiedykolwiek otrzymała technologicznie.

Masie argumentował, że chociaż portfel kryptowalutowy jest „niezrozumiany, niewłaściwie wykorzystywany, fałszywie przedstawiany i postrzegany jako skomplikowany”, to zrewolucjonizuje on światowy handel. Kontynuował, że jego główny potencjał nie dotyczy gospodarek rozwiniętych i już wysoce zdigitalizowanych, ani zdominowanych przez gotówkę gospodarek nieformalnych, ale tego, co nazwał „gospodarkami trzecimi”, w których nadal dominują systemy barteru:

Trzecia gospodarka to gospodarka, w której ludzie nie mają dostępu do elektronicznych form dystrybucji wartości lub gotówki […] Pomyśl o ludziach, którzy mieszkają dwie godziny poza Szanghajem, środkowym wybrzeżu Chin. Będą używać Bitcoinów do handlu i odblokują transakcje międzynarodowe poza istniejącymi strukturami w sposób, którego ty i ja nie możemy sobie wyobrazić.

– powiedział.

Masie starał się również rozwiązać podstawowe nieporozumienia na temat Bitcoinów, takie jak rzekoma możliwość hakowania – podkreślając, że „to giełdy można zhakować, a nie Bitcoina”. Zachwalając decentralizację Masie podsumował rozwój korporacji technologicznych jako przełom dla rynków globalnych:

W połączeniu, wartość aktywów netto Apple, Amazon, Alphabet, Facebooka i Microsoftu reprezentuje tę samą wartość, co połączone firm S&P 500 i jest to niezwykłe, ponieważ nigdy nie widzieliśmy takiej koncentracji bogactwa w historii. W połączeniu te firmy mają wartość równą stawkom produktu krajowego brutto w niektórych krajach.

– mówi.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Doba na giełdach kończy się spadkami wszystkich największych kryptowalut. Wartość Bitcoina spadła o 1,8%, Ethereum o 2,5%, XRP o 2,9%, Bitcoina Cash o 3,1%, Litecoina o 2,4% a Binance Coina o 2,6%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 4.4 mld dolarów i wynosi obecnie 216.6 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 54.5 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, coindesk.com, bitcoin.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button