News

#813 #814 Newsy z dni 20 – 21.10.2019

Z ostatnich wydarzeń: Binance zapowiada handel rublem; Uniwersytet Maltański otwiera kierunek magisterski z Blockchain i DLT; Bitmain otwiera farmę miningową w Teksasie; HTC wydaje nowy telefon Blockchain; Aktualna sytuacja na giełdach.

Binance zapowiada handel rublem:

Binance, jedna z największych światowych giełd kryptograficznych, wkrótce doda obsługę handlu fiat, poczynając od rosyjskiego rubla.

Wiadomość została publicznie ogłoszona przez prezesa Binance, Changpenga Zhao (CZ) podczas wydarzenia zorganizowanego przez rząd rosyjski w Moskwie, Open Innovations Forum. Dodając rosyjską kryptowalutę na swojej platformie, Binance pozwoli użytkownikom z Rosji kupować kryptowaluty bezpośrednio przy użyciu rubli, wyjaśnił CZ.

Za około dwa tygodnie powinniśmy uzyskać wsparcie dla bezpośredniego handlu rosyjskimi rublami. Możesz więc kupować kryptowaluty na Binance.com za pomocą rubli.

– mówi Zhao w opublikowany na Twitterze nagraniu.

Wiadomość pojawia się w czasie, kiedy przemysł kryptograficzny w Rosji nadal nie jest oficjalnie regulowany, ponieważ rząd ponownie opóźnił przyjęcie głównego projektu ustawy kryptograficznej „O cyfrowych aktywach finansowych”, jak podano w połowie października.

W styczniu 2019 r. Binance po raz pierwszy poinformował o planach ekspansji do ośmiu nowych krajów, w tym Singapuru, Malty, Korei Południowej, Liechtensteinu, Argentyny, Rosji, Turcji i Bermudów.

Do tej pory Binance uruchomiło już cztery międzynarodowe giełdy kryptowalut, w tym Binance Uganda, europejską platformę handlową Binance Jersey, Binance Singapore i Binance US.

Uniwersytet Maltański otwiera kierunek magisterski z Blockchain i DLT:

Na Uniwersytecie Maltańskim  można teraz uzyskać stopień magistra z technologii Blockchain i Distributed Ledger Technology (DLT). Portal informacyjny CrowdfundInsider poinformował o utworzeniu nowego kierunku magisterskiego 21 października, zauważając również, że na kurs zapisano około 35 studentów.

Joshua Ellul, dyrektor programu magisterskiego i przewodniczący Malta Digital Innovation Authority, powiedział podczas szczytu DELTA na Malcie, że 15 firm już się skontaktowało ze studentami kursu. Wyjaśnił również uzasadnienie, które doprowadziło do powstania programu:

Zauważyliśmy ogromny problem między technikami a prawnikami i profesjonalistami. Doszło między nami do problemów z komunikacją. Pomyśleliśmy: byłoby to idealne miejsce na studia magisterskie, które służyłoby multidyscyplinarnym celom różnych specjalizacji.

– powiedział.

Latem 2018 r. Uniwersytet Maltański współpracował z Malta Information Technology Agency (MITA) w celu ustanowienia funduszu stypendialnego w wysokości 300.000 euro na Blockchain i technologię DLT. Opis kursu przedstawiony na specjalnej stronie w witrynie uniwersytetu wyjaśnia zakres kursu w następujący sposób:

Multidyscyplinarny Magister w Blockchain i Distributed Ledger Technologies ma na celu przyciągnięcie studentów posiadających licencjat pierwszego stopnia z ICT, biznesu lub prawa. […] Program zapewnia zarówno interdyscyplinarne spojrzenie na Blockchain i DLT, jak i specjalizację w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych, prawa lub biznesu.

– czytamy.

Bitmain otwiera farmę miningową w Teksasie:

W opublikowanym komunikacie prasowym kierownictwo Bitmain potwierdziło, że uruchomiono najnowszą farmę wydobywczą Bitcoina w Rochdale w Teksasie. Teren o powierzchni 33.000 akrów będzie początkowo mieścił farmę o mocy 50 megawatów, przy czym jej całkowita pojemność może w przyszłości wzrosnąć sześciokrotnie do 300 megawatów, mówi Bitmain. Jeśli osiągnie te poziomy, placówka w Teksasie stałaby się największą farmą górniczą na świecie.

Jesteśmy podekscytowani uruchomieniem tego obiektu, który jest istotny dla globalnych planów ekspansji Bitmain. Stabilne i wydajne zasoby energii w Teksasie mają fundamentalne znaczenie dla nieuniknionej skali wzrostu branży wydobywczej kryptowalut.

– powiedział główny kierownik projektu Clinton Brow.

Prace rozpoczęły się w 2018 r. nad projektem o mocy 25 megawatów. Operacje będą wspólnym programem Bitmain i DMG, który zapewni usługi hostingu i zarządzania na co dzień.

Ten zakład wydobywczy stanowi ważny kamień milowy w rozwoju przemysłu farm górniczych.

– dodał COO Sheldon Bennett.

Ogłoszenie następuje w kluczowym momencie dla Bitmain, który wciąż realizuje swoje IPO w Stanach Zjednoczonych. W 2019 r. ogólny udział Bitmaina we wskaźniku hash rate Bitcoina również zmalał. Jak zauważył Christopher Walken, współzałożyciel górniczego startupu HASHR8, pule Bitmaina stanowią obecnie około 27% całości. W styczniu liczba ta była bliska 42%.

Dla Walkena jednak trend ten nie stanowi powodu do niepokoju.

Ludzie narzekają, że hash rate (Bitcoina) jest zbyt scentralizowany […] Ale jest to jeden z najbardziej równomiernych podziałów, jakie widziałem.

– podsumował.

HTC wydaje nowy telefon Blockchain:

Tajwański gigant elektroniczny HTC wprowadził na rynek swój nowy smartfon Exodus 1s, umożliwiając użytkownikom uruchomienie pełnego węzła Bitcoina na urządzeniach mobilnych. HTC wypuściło Exodus 1s na Lightning Conference w Berlinie i zaczęło sprzedawać pierwsze urządzenia podczas wydarzenia korzystając z sieci płatności Lightning, poinformowała firma.

Nowy Exodus 1s to tańsza wersja pionierskiego telefonu HTC Exodus 1 z technologią Blockchain, który niedawno dodał obsługę Bitcoina Cash. Firma twierdzi, że nowe urządzenie w cenie 219 euro można kupić za pomocą Bitcoina, Ethereum, Litecoina, Binance Coina i Bitcoina Cash.

Oprócz oferowania opcji kupuj, sprzedawaj, wysyłaj, odbieraj, handluj oraz pożyczaj, HTC twierdzi, że Exodus 1s to pierwszy smartfon zdolny do obsługi pełnego węzła Bitcoina.

Produkt będzie początkowo dostępny dla użytkowników w Europie, na Tajwanie, w Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratach Arabskich, podczas gdy inne regiony będą miały do niego dostęp w późniejszym terminie, jak zauważyła firma.

Phil Chen, Dyrektor Generalny Decentralizacji HTC, stwierdził, że pełne węzły są „najważniejszym składnikiem odporności sieci Bitcoina”, zauważając, że wprowadzając Exodus 1s, firma obniżyła barierę wejścia dla każdej osoby, aby uruchomić węzeł i uczestniczyć w globalnej sieci.

Poprzednik Exodus 1s, Exodus 1 i „pierwszy natywny telefon Blockchain” został ogłoszony do przedsprzedaży 23 października 2018 r. i był dostępny w 34 regionach, w tym w USA, Wielkiej Brytanii i Hongkongu.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Giełdy wykazują obecnie w większości niewielkie ruchy zarówno dodatnie, jak i ujemne. W czołowej dziesiątce od tego trendu wyraźnie odstaje Bitcoin SV, który zanotował wzrost na poziomie aż 13%. Wrosła również wartość Bitocina, Bitcoina Cash oraz EOS, kolejno o 1,6%, 3,8% oraz 0,3%. Spaski natomiast notuje Ethereum, XRP czy Litecoin, kolejno o 0,5%, 0,3% i 0,1%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 3,4 mld dolarów i wynosi obecnie 222.5 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 59.3 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bitcoinist.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button