News

#819 #820 Newsy z dni 26 – 27.10.2019

Z ostatnich wydarzeń: Chiny ustanawiają pierwsze krypto przepisy; Internetowy diler pozbawiony Bitcoinów; Nieznany górnik chwilowo zdominował hash rate Bitcoina Cash; Chiny badają zastosowanie Blockchain do finansowania; Aktualna sytuacja na giełdach.

Chiny ustanawiają pierwsze krypto przepisy:

Stały Komitet 13. Narodowego Kongresu Ludowego w Chinach uchwalił 26 października nowe prawo regulujące kryptografię, które wejdzie w życie 1 stycznia 2020 r., jak informuje lokalny serwis informacyjny CCTV.

Zgodnie ze sprawozdaniem nowe ramy prawne mają na celu ustanowienie standardów w zakresie stosowania kryptografii i zarządzania hasłami. Określają rolę centralnej agencji kryptograficznej, która ma prowadzić publiczne prace kryptograficzne, tworząc wytyczne i polityki dla branży.

Projekt ustawy został opublikowany 7 maja przez chiński serwis informacyjny. Tekst w dużej mierze koncentruje się na scentralizowanym zarządzaniu hasłami przez rząd i nie wspomina wprost o kryptowalutach, chociaż koncentruje się na kryptografii, kluczowym składniku leżącym u podstaw kryptowalut, takich jak Bitcoin.

Kluczem do sukcesu jest to, że – rozwój nowej kryptografii, algorytmu hashowania, a nawet wykorzystanie technologii – będzie w oficjalnej sferze prawnej. Oznacza to, że musisz przestrzegać standardu CCP dla wszystkich „zaszyfrowanych” zachowań, które mogą być BARDZO szerokie, od miningu do propagacji bloków.

– czytamy.

Internetowy diler pozbawiony Bitcoinów:

Sąd w Stanach Zjednoczonych nakazał Christopherowi Bani, który niedawno przyznał się do dystrybucji narkotyków, aby oddał prawie 17 Bitcoinów – wartych w przybliżeniu około 150.000 dolarów.

Zgodnie z postanowieniem sądu z Wisconsin, Bania będzie musiał oddać„Około 16,91880054 Bitcoina skonfiskowanych z „konta Local Bitcoins”. Choć ilość ta warta jest w przybliżeniu 153.100 dolarów w dniu publikacji, jest to o wiele mniej niż 124 Bitociny, które sąd zwraca pozwanemu, wraz z różnymi innymi kryptowalutami i ponad 50.000 dolarów gotówki skonfiskowanej z jego miejsca zamieszkania po aresztowaniu.

Choć pierwotnie postawiono mu zarzut prania pieniędzy, importu substancji kontrolowanych i utrzymywania własności narkotykowej, ugoda Banii z 6 września dotyczyła pojedynczej opłaty za posiadanie kontrolowanych substancji z zamiarem dystrybucji, która pociąga za sobą maksymalnie 20 lat więzienia.

Bania przyznaje się do sprzedaży marihuany, kokainy, MDMA i LSD w dark web. Zaprzecza jednak dystrybucji metamfetaminy i heroiny, które władze również znalazły w jego domu.

Amerykański patrol graniczny pierwotnie wszczął dochodzenie w sprawie postępowań Banii po przechwyceniu dwóch paczek z Belgii zawierających MDMA. Śledczy byli w stanie prześledzić sieci dystrybucji wykorzystane przez dilera dzięki jego notatnikom transakcyjnym, które dokumenty sądowe opisują jako „skrupulatne”.

Nieznany górnik chwilowo zdominował hash rate Bitcoina Cash:

Nieznany górnik Bitcoina Cash kontrolował ponad 50% wskaźnika hash rate tokena przez 24 godziny. Wyglądało na to, że górnik wydobył 73 bloki od 10 rano 24 października do 10 rano 25 października, na co użytkownik Twittera Notgrubles odpowiedział, że to jest powód, dla którego „BCH jest zagrożeniem bezpieczeństwa i ciężarem”, jednocześnie prosząc o usunięcie z listy notowań.

Kontrolując 50% hash rate’u BCH, nieznany górnik lub potencjalnie górnicy nie są daleko od kontrolowania całej sieci i możliwości robienia „nikczemnych rzeczy”. Redditor Bitmeister miał być może najciekawszy pogląd na ostatnie wydarzenie, mówiąc, że górnicy Bitcoina eksperymentują ze swoją w przeciwnym wypadku bezużyteczną mocą BTC, kierując ją na BCH.

Pod koniec września wskaźnik hash rate sieci Bitcoina spadł rekordowo o 40%. Szybki spadek pozostawał niewyjaśniony, a tym bardziej uderzający, biorąc pod uwagę ciąg nowych rekordowo wysokich wskaźników haszowania sieci Bitcoina.

Wyższy wskaźnik hash rate oznacza większą konkurencję między górnikami w zakresie walidacji nowych Bloków. Zwiększa także liczbę zasobów potrzebnych do przeprowadzenia ataku 51%, zwiększając tym samym bezpieczeństwo sieci.

Chiny badają zastosowanie Blockchain do finansowania:

Chiny zastanawiają się nad zastosowaniem Blockchain i sztucznej inteligencji (AI) do finansowania transgranicznego, jak informuje Reuters.

Lu Lei, zastępca szefa chińskiego organu regulacyjnego Państwowej Administracji Wymiany Walut (SAFE), podobno powiedział, że istnieją plany wykorzystania Blockchain i AI w finansowaniu transgranicznym, ze szczególnym uwzględnieniem aplikacji do zarządzania ryzykiem. Lei zauważył, że SAFE promuje stosowanie fintech i AI w finansach międzynarodowych i zarządzaniu makro-ostrożnościowym.

Jego dążenie do innowacji jest zgodne z uwagami chińskiego prezydenta Xi Jinpinga, który niedawno wezwał ten kraj do przyspieszenia wprowadzania technologii Blockchain jako podstawy innowacji. Lei podkreślił także znaczenie zarządzania ryzykiem:

Musimy zwrócić szczególną uwagę na szybki rozwój finansów cyfrowych i fintech. […] Jeśli nie jesteśmy całkowicie pewni, gdzie zmierza (nowa) forma działalności, musimy zwrócić uwagę na zarządzanie ryzykiem.

– powiedział.

Według Lei sprawna infrastruktura finansowa służy jako podstawa zarządzania ryzykiem. Obiecał także otworzyć chińskie rynki kapitałowe, w tym obligacje, i skonsolidować kanały inwestycyjne dla inwestorów zagranicznych.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Na giełdach w dalszym ciągu widzimy wyraźne wzrosty. Wartość Bitcoina zwiększyła się o 6,2%, Ethereum o 4,5%, XRP o 3,3%, Bitcoina Cash o 6,9% a Litecoina o 10,5%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 14.8 mld dolarów i wynosi obecnie 254.9 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 108.5 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button