Kryptowaluty

#82 Aktualności z dn. 09.10.2017

Z poniedziałkowych wydarzeń: Bitcoin coraz bardziej akceptowany na Wall Street; Aviva i Gemalto zaatakowane przez hakerów; Szwajcarski Uniwersytet akceptuje Bitcoina; Opinia Johna McAfee na temat działań rządów; Spadki na giełdach.

• Bitcoin coraz bardziej akceptowany na Wall Street:

Tommy Lee, z Fundstrat, jest rozpoznawany na Wall Street za jego nieprzychylne prognozy, ale w przypadku Bitcoina daje pozytywne opinie. Stworzył teraz pięć różnych indeksów, aby pomóc tradycyjnym inwestorom na Wall Street zrozumieć ewolucję i zachowanie kryptokowalut. Lee przewidywał wiele różnych zagrożeń, które uznawane są za niekorzystne dla inwestycji. Jednak niedawno ogłosił, że Bitcoin osiągnie poziom 6.000 dolarów przed końcem roku, a do roku 2022 będzie kosztować 25.000 dolarów.

Pomimo dużych spadków i poważnych przeszkód, takich jak zakaz Chin i opinia dyrektora generalnego JP Morgan, określająca Bitcoina jako oszustwo, inwestor utrzymuje swoje stanowisko na temat Bitcoina. Jego firma – Fundstrat – obecnie śledzi w sumie 630 walut cyfrowych, dzielących się na kapitalizację rynkową i wolumen obrotu. Uformował z nich pięć różnych indeksów. Inwestorzy mogą analizować wyniki różnych cyfrowych walut w indeksach, podobnie jak S&P 500.

Jeden ze strategów Fundstrata, Robert Sluymer, powiedział:

Mamy poczucie, że coś się dzieje na rynku kryptowalutowym, że nie ma takiej samej spekulacji jak w pierwszym, czy w drugim kwartale.

Fundstrat wyjaśnił, że używają własnego algorytmu do określenia, w jaki sposób kryptowaluty powinny być ważone w danym indeksie. Są one odtwarzane co kwartał. Fundstrat wyjaśnia również, że indeksy te są wyłącznie badaniami i nie stanowią głównych produktów inwestycyjnych. Na Wall Street istnieje podział pomiędzy tradycyjnymi inwestorami a głównymi graczami finansowymi. Niektórzy, jak Jamie Dimon w JPMorgan, są całkowicie przeciwni, podczas gdy inni mówią, że nie korzystają z tych rozwiązań, ponieważ po prostu ich nie rozumieją.

Wskaźniki Lee powinny pomóc zagubionym lub niezdecydowanym inwestorom, którzy zaczynają zdawać sobie sprawę z możliwości jakie dają kryptowaluty.

Lee powiedział w raporcie, że rozwój cyfrowych indeksów odzwierciedla również wzrost rynku, który może przyciągnąć inwestorów instytucjonalnych. Wskazał też dzienny wolumen obrotu 10. największych cyfrowych walut, który jest na poziomie 3,5 mld dolarów, określając go jako zaskakująco wysoki.

• Aviva i Gemalto zaatakowane przez hakerów:

W niedawnym artykule, Business Insider poinformował, że hakerzy mogli włamać się do infrastruktury AWS dwóch firm, aby wydobywać Bitcoina. Według firmy ochroniarskiej RedLock, chodzi o Aviva i Gemalto. Firma zajmująca się bezpieczeństwem była nieco zaskoczona atakiem, ponieważ hakerzy nie zainteresowali się żadnymi poufnymi danymi firmy. Chcieli oni uzyskać dostęp tylko do serwerów Amazon Cloud, aby wykonać polecenie wydobywania Bitcoina.

W sprawozdaniu stwierdzono ponadto:

Po głębszej analizie, zespół odkrył, że hakerzy wykonują polecenie wydobywania Bitcoina z jednego z pojemników Kubernetes. Instancja została skutecznie zamieniona w pasożytniczy bot, który wykonuje nielegalne działania przez Internet. Hakerzy są zwykle znani z naruszenia cyfrowej infrastruktury, aby kraść poufne dane, takie jak numery ubezpieczenia społecznego, numery kart kredytowych, e-maile, hasła itp.

Wydobycie kryptowalut stało się bardzo konkurencyjną branżą w ciągu ostatnich kilku lat. Kapitalizacja rynkowa osiągnęła rekordową kwotę 176. miliardów dolarów i coraz więcej firm zaczęło szukać zysków właśnie w tym zakresie. Bitcoin i Ethereum otrzymały najwięcej uwagi od górników, ponieważ w podobnym czasie osiągnęły swoją najwyższą cenę, odpowiednio 5031 i 400 dolarów.

• Szwajcarski Uniwersytet akceptuje Bitcoina:

Domy, samochody, dzieła sztuki… Za różne rzeczy w Szwajcarii już zapłacimy Bitcoinami. Teraz nawet za… czesne uniwersyteckie. Mowa o Uniwersytecie Nauk Stosowanych i Sztuki w Lucernie.

Szwajcaria już okazała się popularnym wyborem dla Blockchain, cyfrowych walut, projektów ICO, a także dla rządu, który chce korzystać z nowoczesnej technologii. Uczelnia zidentyfikowała, że ​​Bitcoin znajduje się na czele najnowszych technologii i zdaje się docenić kierunek, w jakim zmierzają kryptowaluty. Uniwersytet koncentruje się na finansach i ekonomii, a także na tematach liberalnych, takich jak muzyka.

Uczelnia nie przyjmuje bezpośrednio Bitcoina jako formy płatności – płatnościami zajmie się firma Bitcoin Suisse AG. Przypomina ona portal bankowości elektronicznej, dzięki któremu szkoła może zaakceptować Bitcoina, bez jego trzymania.

Bitcoin Suisse AG ponosi ryzyko strat kursowych i wahań kursów walutowych.

– wyjaśnia Uniwersytet.

Dodatkowo, opłaty poprzez Bitcoina są znacznie niższe niż były do tej pory, korzystając z tradycyjnych metod.

Uczelnia nie spodziewa się, że wszyscy studenci zainteresują się płatnością Bitcoinem, ale jest pewna, że jest mnóstwo studentów, którzy kopią lub inwestują w kryptowaluty, wykorzystają tę możliwość. Uniwersytet dodał:

Jest bardzo prawdopodobne, że studenci, którzy poznali już czym jest Blockchain lub są zainteresowani edukacją w zakresie kryptowalut, skorzystają z opcji, jaką zaproponujemy.

• Opinia Johna McAfee na temat działań rządów:

Ekspert ds. Bezpieczeństwa Cyfrowego John McAfee, twierdzi, że jedynym lękiem, jaki mogą mieć użytkownicy Bitcoina, jest to, że rządy działają pod wpływem własnego strachu, starając się go powstrzymać, chociaż realnie nie mogą tego zrobić. Ze względu na naturę Bitcoina, zdobył on wyraźną uwagę i zainteresowanie społeczności internetowej, doprowadzając do reagowania przez poszczególne państwa.

Kryptowaluty zostały stworzone w celu rozwiązywania problemów, z którymi ma do czynienia bankowość. Są doskonałą alternatywą eliminowania pośredników, organów nadzoru rządowego i kosztów z nimi związanymi. Brak kontroli centralnej powoduje, że rządy, które zarabiają poprzez opodatkowanie przepływu pieniędzy, utracą tę zdolność. Szef MGT Capital Investments Inc. i pionier technologiczny John McAfee powiedział:

Nasze podatki dochodowe są największym źródłem przychodów, ale jeśli wszyscy będą korzystać z Bitcoina, rząd nie dowie się jakiej wielkości są dochody obywateli. Obywatele mogą ich nie opodatkować. Jeśli zdecydują się powiedzieć, że nic nie mają, rządom będzie trudno je egzekwować. Może to w końcu przestraszyć każde państwo, ale to nie ma znaczenia, co z tym zrobią. Nie ma możliwości, by stworzyć prawo lub ustanowić coś, co powstrzyma Bitcoina czy kryptowaluty, ponieważ technicznie jest to niewykonalne.

McAfee przyznaje jednak, że przestrzeń potrzebuje regulacji, zwłaszcza jeśli chodzi o ICO i dodaje:

Chiny mają rację co do jednej rzeczy, w obrębie ICO  jest wiele oszustw, wielu ludzi, którzy oszukańczo zabierają pieniądze od innych ludzi, więc musi się to skończyć. Ale nie sądzę, że rządy mogą to zrobić. Jako użytkownicy i społeczność Bitcoina musimy być samoregulacyjni.


Jest to wciąż nowy ekosystem, w którym pojawia się mnóstwo wyzwań, starający się znaleźć najlepsze sposoby radzenie sobie z nimi, począwszy od bezpieczeństwa i edukacji do reakcji rządów próbujących dotrzeć do ludzi. Samoregulacja wydaje się dobrym pomysłem, ale jest to prawdopodobnie długa droga.

John McAfee dodał:

Jamie Dimon jest tak zaniepokojony, że działał jak szaleniec i nazwał Bitcoina oszustwem, oraz że ktoś zostanie ostatecznie usunięty. To bzdury. Banki i rządy są tymi, którzy rozsiewają strach. Cóż, powinni mieć jakiś strach. Od setek lat przejęli władzę nad swoimi obywatelami. Nadszedł czas, abyśmy jako obywatele odzyskali tę moc.

• Spadki na giełdach:

Dzisiaj z rynku kryptowalut odpłynęło 1,3 mld dolarów – obserwujemy spadki cen poszczególnych walut. NEO zmniejszyło wartość o 9,9%, IOTA 9,5%, BitcoinCash 8,5%, Waves 7,9%, OmiseGo 5%, Ethereum 4,1%, Litecoin o 4,2%. Biorąc pod uwagę najbardziej znaczące kryptowaluty, wzrost zanotował jedynie Bitcoin, na poziomie 2% oraz Ripple 6,4%.

źródło: businessinsider.com, bitcoinist.com, cointelegraph.com, worldcoinindex.com.


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut. 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button