News

#821 Newsy z dnia 28.10.2019

Z poniedziałkowych wydarzeń: Szef CCIEE: Chiny jako pierwsze wyemitują cyfrową walutę;  Bakkt planuje uruchomienie aplikacji konsumenckiej; Startup proponuje zautomatyzowanie kontroli na lotniskach za pomocą Blockchain; Aktualna sytuacja na giełdach.

Szef CCIEE: Chiny jako pierwsze wyemitują cyfrową walutę:

Szef chińskiego think tanku powiedział, że chiński bank centralny jako pierwszy z powodzeniem wprowadzi cyfrową walutę.

Według chińskiego magazynu informacyjnego Pandaily, Huang Qifan, wiceprezes China Center for International Economic Exchanges (CCIEE), jest przekonany, że chiński bank centralny wygra wyścig o pierwszą cyfrową walutę banku centralnego (CBDC).

Uwagi Qifana pojawiły się na inauguracyjnym szczycie finansowym Bund w 2019 r. w Szanghaju. Według publikacji Qifan był niezadowolony z bieżącej zależności od amerykańskich systemów płatności SWIFT i CHIPS, od których obecnie zależy transgraniczna wymiana renminbi. Jego skargi były oparte zarówno na sankcjach USA, jak i na ograniczeniach technicznych platform.

SWIFT to przestarzały, nieefektywny i kosztowny system płatności. Od czasu ustanowienia SWIFT 46 lat temu technologia ta była aktualizowana powoli, a wydajność była stosunkowo niska.

– powiedział.

Bakkt planuje uruchomienie aplikacji konsumenckiej:

Firma Bakkt planuje uruchomić aplikację skierowaną do konsumentów, aby pomóc klientom detalicznym w transakcjach za pomocą kryptowalut – poinformowała dziś firma.

W artykule na blogu chief product officer Bakkt, Mike Blandina, napisał, że firma pracuje nad opracowaniem aplikacji, która pozwoli konsumentom korzystać z zasobów cyfrowych przy zakupie towarów.

Wprowadzimy na rynek aplikację konsumencką, aby ułatwić konsumentom odkrywanie i odblokowywanie wartości zasobów cyfrowych, a także sposobów, w jakie mogą oni dokonywać transakcji lub śledzić je. Sprzedawcy zyskują dostęp do szerszego grona klientów o zwiększonej sile nabywczej.

– napisał Blandina.

Podkreślił, że aplikacja może obsługiwać coś więcej niż Bitcoina, który jest obecnie jedynym aktywem cyfrowym, dla którego Bakkt i jego spółka dominująca Intercontinental Exchange zapewniają kontrakty futures.

Kluczową cechą zaprojektowanego przez nas modelu jest obsługa supersetu aktywów cyfrowych, w tym kryptowalut, tak płynnie, jak inwestorzy dokonują transakcji na akcjach na detalicznym rachunku maklerskim. Naszą wizją jest zapewnienie platformy konsumenckiej do zarządzania portfelem aktywów cyfrowych, niezależnie od tego, czy konsumenci chcą przechowywać, przeprowadzać transakcje, handlować czy przenosić swoje aktywa.

– napisał.

Startup proponuje zautomatyzowanie kontroli na lotniskach za pomocą Blockchain:

Startup Blockchain Zamna zebrał 5 mln dolarów na automatyzację kontroli bezpieczeństwa na lotniskach za pomocą technologii Blockchain i biometrii, jak informuje serwis informacyjny Silicon Republic.

Startup planuje wykorzystać fundusze na wdrożenie platformy Advance Passenger Information. Zamna powiedział również, że wśród jej klientów są teraz International Airlines Group (IAG), Emirates Airlines i General Directorate of Residency and Foreigners Affairs.

Według strony internetowej Crunchbase z danymi firmy, rundę zalążkową podobno prowadzili partnerzy venture capital LocalGlobe i Oxford Capital wraz z IAG, jedną z największych grup lotniczych na świecie.

Zamna, znany wcześniej jako Vchain Technology, ma na celu udostępnianie danych pasażerów między lotniskami, rządami i firmami ochroniarskimi za pośrednictwem Blockchain. Platforma twierdzi, że umożliwi bezpieczne współdzielenie między zaangażowanymi stronami i zapewni natychmiastowe kontrole danych pasażerów, co ma zmniejszyć ręczne kontrole dokumentów nawet o 90%.

Dążenie polega na tym, że – kiedy coraz więcej tożsamości pasażerów jest weryfikowanych cyfrowo i bezpiecznie dzielonych między stronami – proces bezpieczeństwa na lotnisku zostanie zautomatyzowany, a pasażerowie będą mogli podróżować przez lotnisko bez konieczności posiadania fizycznej dokumentacji lub powtarzanych kontroli tożsamości.

– wyjaśnia rzecznik firmy.

System pozwala na wysokie standardy prywatności dzięki zastrzeżonemu algorytmowi zdolnemu do weryfikacji danych biometrycznych i biograficznych bez udostępniania ich stronom trzecim.

Platforma „umożliwia liniom lotniczym, lotniskom i rządom dostęp do bezpiecznej, niezmiennej i rozproszonej sieci sprawdzania poprawności”, twierdzi firma, dodając, że:

Technologia może być wykorzystywana przez każdą z tych stron do sprawdzania poprawności danych biograficznych i biometrycznych pasażerów za pomocą kryptograficznych dźwiękowych „sygnałów”, aby sprawdzić, czy jesteś tym, za kogo się podajesz.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Po upływie doby na giełdach obserwujemy zarówno wzrosty, jak i spadki. W czołowej dziejsiątce, te pierwsze notują Bitcoin Cash – o 1,56%, Binance Coin – o 3,8% oraz TRON – o 4,4%. Spadki natomiast widzimy przy Bitcoinie, Ethereum i Litecoinie, kolejno o 2,3%, 1,9% i 5%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 6,2 mld dolarów i wynosi obecnie 248.7 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 109.2 mld dolarow.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button