News

#825 Newsy z dnia 01.11.2019

Z piątkowych wydarzeń: Twitter giełdy BitMEX przejęty przez hakerów; Argentyna zakazuje kupna kryptowalut kartami kredytowymi; Telegram uruchamia testowy portfel pomimo pozwu przez SEC; Aktualna sytuacja na giełdach.

Twitter giełdy BitMEX przejęty przez hakerów:

Hakerzy przejęli konto Twittera giełdy kryptowalut BitMEX po uprzednio zgłoszonym wycieku danych e-mail klientów. Giełda twierdzi, że chociaż włamano się na jej konto Twitter, wszystkie środki użytkowników są bezpieczne.

Od czasu opublikowania aktualizacji hakerzy na krótko przejęli kontrolę nad kontem BitMEX na Twitterze, publikując dwie wiadomości, które zostały szybko usunięte. Pierwszy komunikat brzmiał: „Weź swoje BTC i uciekaj. Ostatni dzień wypłat ”, a po nim kolejny „Hacked”.

Następnie pojawiło się konto na Twitterze o nazwie „Bitmexdatabaseleak”, które wyciekło indywidualne identyfikatory użytkowników i e-maile. Opublikowano również takie komunikaty, jak: „Czy płaciłeś podatek od zysków z Bitmex”.

Zrzut wiadomości e-mail zawierający 30.000 adresów jest na sprzedaż w dark web przy czym około 50% z nich jest „trywialnie łatwe do doxx’owania”, jak twierdzi dyrektor badań The Block, Larry Cermak.

Ponadto użytkownik Twittera, TheCryp0Mask, przeprowadził wyszukiwanie w bazie danych szukając adresów e-mail, rzekomo znajdując prawie 200 haseł z poprzednich włamań do innych firm.

Wypłaty BitMEX są obecnie wyłączone, ale tylko dla klientów, którzy zmienili swoje hasło lub dane bezpieczeństwa od czasu wycieku adresu e-mail.

Od tego czasu BitMEX napisał na Twitterze: „chociaż trolle mogą celować w nasze konto na Twitterze, możesz mieć pewność, że wszystkie fundusze są bezpieczne”.

Argentyna zakazuje kupna kryptowalut kartami kredytowymi:

Po niedawnym nałożeniu limitów na zakupy w dolarach amerykańskich, Centralny Bank Argentyny (BCA) ogłosił, że obywatelom zabrania się używania kart kredytowych do kupowania Bitcoinów lub innych kryptowalut.

Wiadomości zostały opublikowane w komunikacie obejmującym kilka branż, w których korzystanie z kart kredytowych zostało ograniczone lub zabronione. Sekcja odnosząca się do kryptowaluty brzmi:

Nabywanie Bitcoina i kryptowalut: Zabrania się kupowania BTC przy użyciu tej metody płatności. Jedyną pozostałą alternatywą dla tej inwestycji jest zrobienie tego pieniędzmi przelewanymi z konta bankowego.

– czytamy.

Nie jest jasne, czy przepisy dotyczą tylko kart kredytowych, czy obejmuje to także karty debetowe i pre-paid.

BCA twierdzi, że środki te mają kluczowe znaczenie dla zachowania rezerw walutowych kraju. Według ekspertów bank centralny zamierza zablokować wejście dolarów do kraju, starając się mieć silniejszą kontrolę.

Wynika to z posunięcia BCA na początku tego tygodnia, gdzie ograniczono ilość dolarów amerykańskich, które obywatele Argentyny mogliby kupować każdego miesiąca. Maksymalna kwota została zmniejszona z 10.000 dolarów do zaledwie 200 dolarów.

Telegram uruchamia testowy portfel pomimo pozwu przez SEC:

Telegram, firma zajmująca się aplikacjami do przesyłania wiadomości, która zmieniła się w starup Blockchain, wydała wczesną wersję portfela na komputery stacjonarne dla swojego tokena „gram”.

Teraz użytkownicy mogą pobrać aplikację testową dla systemów MacOS, Windows i Linux 64-bitowych z oficjalnej strony internetowej Telegram i pobrać swoje klucze z sieci testowej TON. Portfel prosi użytkowników o zapisanie 24 słów źródłowych i utworzenie hasła do płatności, po czym jest gotowy do odbierania i wysyłania gramów.

Teraz masz portfel, który kontrolujesz tylko Ty – bez pośredników i bankierów

– mówi aplikacja do nowych użytkowników.

Użytkownicy mogą również uzyskać testnetowe gram od specjalnego bota Telegram, prosząc go o przesłanie od 5 do 20 tokenów. Transakcja testowa zajęła dla reportera CoinDesk tylko minutę, chociaż bot ostrzegał, że może to potrwać dłużej w ruchliwych momentach.

TON, ambitny projekt Blockchain firmy Telegram, który zebrał w ubiegłym roku 1.7 mld dolarów w zamkniętej sprzedaży tokenów, został wcześniej zaplanowany do wydania do 31 października. We wrześniu zespół opublikował kod pełnego węzła, węzła sprawdzającego i eksploratora bloków, sygnalizując, że projekt był w trakcie uruchamiania.

Na początku października projekt opublikował warunki korzystania z aplikacji portfela i poprosił inwestorów o udostępnienie swoich kluczy publicznych za pomocą generatora kluczy TON – zgodnie z grupami czatów społeczności programistów ten sam generator jest teraz wbudowany w aplikację.

Uruchomienie zostało jednak przełożone po tym, jak Telegram został pozwany przez SEC, który uznał gram za niezarejestrowane papiery wartościowe i zwrócił się do sądu o niedopuszczenie Telegramu do dostarczania tokenów inwestorom. Telegram uzyskał następnie zgodę inwestorów na odroczenie uruchomienia do 31 kwietnia 2020 r., aby zyskać więcej czasu na zajęcie się sytuacją z SEC.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzień kończy się niewielkimi ruchami przy niedużej przewadze spadków. Bitcoin zmniejszył wartość o 0,6%, Ethereum 1,2%, XRP o 1,6% a Bitcoin Cash o 2,8%. Wzrosty natomiast obserwujemy przy EOS i Stellar, kolejno o 1,3% i 7,8%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 1.7 mld dolarów i wynosi obecnie 245.4 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 82 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, coindesk.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button