News

#833 Newsy z dnia 09.11.2019

Z sobotnich wydarzeń: W Hongkongu powstanie wirtualny bank; Handel Bitcoin Futures na Bakkt osiąga nowy rekord; Aktualna sytuacja na giełdach. 

W Hongkongu powstanie wirtualny bank:

Chiński gigant internetowy Tencent ma zamiar otworzyć wirtualny bank oparty na technologii Blockchain po tym, jak Komisja Papierów Wartościowych z Hongkongu (SFC) zatwierdziła nową licencję.

Przemawiając w piątek na światowym szczycie Blockchain w Wuzhen w Chinach, Yige Cai, dyrektor ds. Blockchain w Tencent, powiedział, że wirtualny bank firmy otrzymał zielone światło od SFC. Według chińskiej strony Sina Finance, firma stworzy zespół wspierający platformę bankową opartą na Blockchainie.

Nowe przepisy Hongkongu i nadzór nad transakcjami związanymi z aktywami cyfrowymi potwierdzają znaczenie technologii Blockchain i aktywów cyfrowych, co jest dobrą wiadomością dla całej branży.

– powiedział Cai w swoim wystąpieniu na szczycie.

Do tej pory SFC przyznała licencje na wirtualne banki 12 podmiotom. Na liście znajduje się Infinium Limited, spółka należąca do Tencent i ICBC, oraz dwóch innych inwestorów instytucjonalnych z Hongkongu.

Tencent przemianował Infinium na Fusion Bank w lipcu po otrzymaniu licencji w maju. Według raportu Cai nie ujawnił żadnych dalszych szczegółów na temat wirtualnego banku, podkreślając jednocześnie istniejące projekty firmy Tencent dotyczące technologii Blockchain, w tym ofertę finansowania łańcucha dostaw dla globalnej sieci restauracji McDonald’s.

Handel Bitcoin Futures na Bakkt osiąga nowy rekord:

Dzienne wolumeny kontraktów futures na Bitcoiny na cyfrowej platformie aktywów Bakkt osiągnęły nowy rekord, z 1,741 kontraktami futures w dniu 9 listopada. Nowy rekordowy wolumen zbiega się z gwałtownym spadkiem ceny Bitcoina, poniżej 9.000 dolarów.

Dziś ustanowiliśmy nowy dzienny rekord w obrocie 1756 kontraktami futures na Bitcoiny Bakkt.

– pisze firma.

Konto na Twitterze poświęcone danym o wolumenie transakcji terminowych Bakkt, Bakkt Volume Bot, również zwróciło uwagę na rozwój. Ponadto dzienny wolumen 1.741 (około 15,5 mln dolarów) stanowi wzrost o 109% w porównaniu z 834 kontraktami z dnia wcześniej, przy czym każdy kontrakt jest równoważny jednemu Bitcoinowi.

Fizycznie rozliczane miesięczne wolumeny handlu Bitcoinami Bakkt stale rosną od momentu ich uruchomienia. W październiku wolumeny osiągnęły nowy rekord w historii – sprzedano 452 kontrakty.

26 października Bakkt handlował 1.183 kontraktami futures na Bitcoiny po zarejestrowaniu oszałamiającego wzrostu o 257% w ciągu 24 godzin. Zbiegło się to również z dużym ruchem cenowym, przez który Bitcoin przekroczył wartość 10.000 dolarów.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Giełdy w stosunku do ostatniej doby wykazują nieduże ruchy cen. W czołowej dziesiątce obserwujemy przewagę wzrostów, jedyny spadek notuje Bitcoin – na poziomie 0,2%. Wartość Ethereum wzrosła o 0,3%, XRP o 1%, Bitcoina Cash o 1,3%, Litecoina o 2% a EOS o 1,6%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 0.9 mld dolarów i wynosi obecnie 240.5 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 63 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, coindesk.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button