News

#837 Newsy z dnia 14.11.2019

Z czwartkowych wydarzeń: Polska dołącza do grona krajów objętych usługą Coinbase Card; Bitcoin na ratunek Pornhub; Iran oferuje nagrodę za wydanie nielegalnych operacji miningowych; AFME: Europa może stać się liderem w dziedzinie kryptowalut; Aktualna sytuacja na giełdach.

Polska dołącza do grona krajów objętych usługą Coinbase Card:

Coinbase dodał obsługę pięciu nowych opcji kryptograficznych do swojej karty debetowej Visa, a także rozszerzył dostępność na 10 kolejnych krajów europejskich, w tym Polskę.

Amerykańska giełda kryptowalut ogłosiła, że posiadacze karty mogą teraz wydawać XRP, Basic Attention Token, Augur, 0x i Stellar. Nowe opcje są uzupełnieniem obecnie oferowanego Bitcoina, Eteru, Bitcoina Cash i Litecoina.

Do produktu mają teraz dostęp klienci Coinbase w Bułgarii, Chorwacji, Danii, na Węgrzech, Islandii, Liechtensteinie, Norwegii, Polsce, Rumunii i Szwecji.

Podwajając liczbę zasobów, które nasi klienci mogą wydać na kartę Coinbase, a także wprowadzając kartę do 10 nowych krajów, Coinbase nadal pomaga zwiększyć rolę krypto jako narzędzia, a nie tylko inwestycji.

– powiedział w oświadczeniu Zeeshan Feroz, CEO Coinbase UK.

Karta Coinbase Card została wydana w kwietniu, mając służyć Wielkiej Brytanii i narodom UE. Coinbase twierdzi, że karta debetowa zamienia kryptowalutę na walutę fiducjarną „natychmiast”, gdy klienci dokonują transakcji przy jej użyciu.

Według firmy karta może być używana w dowolnym miejscu, które akceptuje karty Visa, w tym na arenie międzynarodowej. Istnieją opłaty za transakcje bankomatowe powyżej wartości 200 euro – 1 procent w kraju i 2 procent w skali międzynarodowej – a także opłaty za niektóre transakcje zakupu, jak podaje strona internetowa.

Coinbase zapewnia także aplikację na iOS i Androida, która pozwala użytkownikom dokonywać płatności Visa na urządzeniach mobilnych. Karta Coinbase Card jest wydawana przez Paysafe Financial Services Limited, firmę autoryzowaną przez organ nadzoru Wielkiej Brytanii, Financial Conduct Authority.

Bitcoin na ratunek Pornhub:

Bitcoin jest stawiany na piedestale jako rozwiązanie nowego kryzysu płatniczego dotyczącego witryny rozrywkowej dla dorosłych Pornhub. W poście na blogu opublikowanym w dniu dzisiejszym Pornhub ujawnił, że procesor płatności PayPal nagle przestał obsługiwać modelów i modelki występujących na platformie.

Wcześniej modelki na całym świecie otrzymywały wypłaty za pośrednictwem systemu PayPal, który nie podał publicznie, dlaczego odciął ich od swojej platformy.

Wszyscy jesteśmy zdruzgotani decyzją PayPal o wstrzymaniu wypłat dla ponad stu tysięcy wykonawców, którzy polegają na nich ze względu na swoje źródło utrzymania.

– czytamy w blogu.

Pornhub korzysta teraz z alternatywnych metod bezpośredniego transferu środków, które modele muszą sami skonfigurować. Strona rozpoczęła w zeszłym roku umowę z projektem kryptowaluty Verge, podczas gdy użytkownicy mogą kupować produkty za pośrednictwem różnych kryptowalut poprzez partnerstwo Pornhub z bramą handlową PumaPay.

Klęska ta jest najnowszym ciągiem skąpych posunięć ze strony PayPal, który stał się dobrze znany z pozornie arbitralnych wyłączeń kont. Zwolennicy Bitcoina podkreślają zaletę korzystania z kryptowaluty odpornej na cenzurę. Transakcje Bitcoinami nie mogą być anulowane ani odrzucone przez stronę trzecią, ponieważ są one peer-to-peer.

Problemy Pornhub, pomimo umowy z Verge, rzucają światło na brak ogólnej wiedzy na temat kryptowalut.

Krypto, osobisty portal … LOL. Nie rozumiem, co to w ogóle jest. Wystarcza mi po prostu wpłacanie bezpośrednio na moje konto bankowe.

– odpowiedziała na wiadomości na Twitterze Shyla Jennings, wybitna modelka na stronie.

Iran oferuje nagrodę za wydanie nielegalnych operacji miningowych:

Irańskie władze oferują nagrodę każdemu, kto ujawni nielegalne operacje wydobywcze w tym kraju, jak informuje irański dziennik prasowy PressTV.

Rzecznik Ministerstwa Energii ogłosił program nagród podczas wywiadu z lokalnym punktem informacyjnym IRIB News, ilustrując jednocześnie nowy mechanizm ustalania cen energii elektrycznej dla górników.

Mostafa Rajabi, rzecznik, o którym mowa, powiedział wczoraj, że osoby, które ujawnią operacje wydobywania kryptowalut wykorzystujące nielegalnie subsydiowaną energię elektryczną, otrzymają do 20% kwoty odszkodowania.

Rajabi powiedział dziennikarzom, że nowe przepisy zakazują górnikom działania w godzinach szczytowego zużycia energii elektrycznej. Rzecznik powiedział również, że 9.650 riali (0,29 dolara) za kilowatogodzinę będzie średnią ceną energii dla górników, podobnie jak ma to miejsce w przypadku eksportu energii elektrycznej. Wyjaśnił, że cena będzie o połowę niższa w chłodniejszych miesiącach oraz cztery razy większa w ciepłych, kiedy zużycie energii elektrycznej wzrośnie z powodu upałów.

Po niedawnym wprowadzeniu przepisów dotyczących branży kryptowalut w kraju nastąpiły represje dotyczące nielegalnych operacji wydobywczych. Na początku sierpnia, irańska policja prowincji aresztowała osobę odpowiedzialną za przemyt do kraju maszyn wydobywających kryptowaluty.

Irańskie przepisy dotyczące wydobywania kryptowalut nie są całkowicie negatywne dla lokalnych operacji. We wrześniu irańska krajowa administracja podatkowa ogłosiła, że krajowe firmy wydobywcze kwalifikują się do zwolnienia podatkowego, jeśli zgodzą się na repatriację swoich zarobków za granicą.

AFME: Europa może stać się liderem w dziedzinie kryptowalut:

Europa może stać się światowym liderem w dziedzinie aktywów kryptograficznych, jeśli uda jej się wypracować wspólne podejście do regulacji sektora. Taki argument znajduje się w nowym raporcie grupy zajmującej się rynkami finansowymi, Stowarzyszeniu Rynków Finansowych w Europie (ang. The Association for Financial Markets in Europe – AFME).

Nowy raport AFME zawiera pięć zaleceń dotyczących osiągnięcia nadzorczej konwergencji w zakresie regulacji aktywów kryptograficznych w całym bloku.

Najważniejszym z nich jest ustanowienie ogólnoeuropejskiego systemu klasyfikacji kryptoaktywów, który może sprzyjać powszechnemu zrozumieniu różnych warunków i działań związanych z kryptoaktywami w usługach finansowych.

W tej kwestii AFME przypomina niedawny argument niemieckiego stowarzyszenia bankowego Bankenverband, który również podkreślił, że brak jasności co do statusu kryptowaluty jako waluty lub aktywów przyczynia się do zamieszania w kwestii podatków i innych kwestii regulacyjnych.

James Kemp, dyrektor zarządzający i szef technologii AFME, podkreślił, że:

Gwałtownie wzrosła liczba prac nad kryptoaktywami […]. Aby jednak wykorzystać te korzyści, coraz ważniejsze jest koordynowanie regulacji dotyczących kryptoaktywów na szczeblu regionalnym i globalnym w celu wspierania innowacji, przy jednoczesnym wspieraniu stabilności finansowej i zapewnieniu równych szans.

Dalsze kluczowe zalecenia obejmują zdefiniowanie „jasnych oczekiwań” w sprawie emisji kryptoaktywów, wdrożenie „regulacji agnostycznej opartej na działaniach i technologii” oraz stosowanie zmienionych, istniejących regulacji dla sektora.

Zdaniem AFME osiągnięcie konwergencji ram regulacyjnych z inicjatywami globalnymi i regionalnymi powinno przede wszystkim pozostać najwyższym priorytetem.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Giełdy po upływie doby wykazują dominację spadków. Cała czołówka kryptowalut notuje dzisiaj spadki: Bitcoin o 1,2%, Ethereum o 1,6%, XRP o 1,8%, Bitcoin Cash o 2,7%, Litecoin o 2,7% a Binance Coin o 1%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 4.1 mld dolarów i wynosi obecnie 238.3 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 66.8 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, coindesk.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button