News

#838 Newsy z dnia 15.11.2019

Z piątkowych wydarzeń: Tom Lee: Bitcoin przebije 25.000 dolarów dzięki wartości sieciowej; Konto Binance na „chińskim Twitterze” zablokowane; Ukraińska kolej wykorzystana do nielegalnego wydobywania Bitcoina; Hard fork Bitcoina Cash zakończony powodzeniem; Aktualna sytuacja na giełdach.

Tom Lee: Bitcoin przebije 25.000 dolarów dzięki wartości sieciowej:

Tom Lee z Fundstrat uważa, że Bitcoin zwiększy swoją wartość podążając za logiką podobną do tytanów technologicznych z Doliny Krzemowej.

Podczas wywiadu dla programu Street Signs Asia emitowanego przez CNBC, który odbył się 15 listopada, Lee argumentował, że kryptowaluty „są aktywami o wartości sieciowej” – i dzielą tę cechę z największymi na świecie giełdami technologii.

Lee – znany byk Bitcoina, współzałożyciel i strateg Wall Street w Fundstrat Global Advisors – wypowiedzi udzielił, gdy zapytano go o logikę prognozy Fundstrat wynoszącą 25.000 dolarów do 2022 r. dla Bitcoina.

Zwracając uwagę, że liczba ta została ustalona w 2017 r. jako część pięcioletniej prognozy dotyczącej tego zasobu, powiedział, że nadal uważa, iż dość łatwo ją osiągnąć:

Kryptowaluty są aktywami o wartości sieciowej, co oznacza, że im więcej osób posiada ten zasób, tym większa jest jego wartość. W rzeczywistości jest to funkcja logarytmiczna – więc jeśli podwoisz liczbę użytkowników, otrzymasz poczwórną wartość. Aby przejść do 25.000 dolarów, potrzebujesz w zasadzie nieco mniej niż 4x wzrostu, co oznacza, że musisz podwoić liczbę osób posiadających Bitcoina.

– stwierdził.

Lee powiedział, że Fundstrat szacuje, że Bitcoiny posiada około pół miliona osób i używa ich, więc trzeba osiągnąć milion użytkowników, aby uzyskać wycenę na 25.000 dolarów.

Zauważając, że jest to zasadniczo funkcja użyteczności, Lee zaproponował analogię do wyników akcji FAANG (Facebook, Amazon, Apple, Netflix i Google) od czasu ich publicznego notowania.

70% ich zwrotu [od notowań publicznych] tłumaczy się wzrostem globalnego Internetu w tym okresie. Innymi słowy, jest to funkcja LOG rozwoju Internetu i dokładnie w ten sam sposób działają kryptowaluty.

– powiedział.

Konto Binance na „chińskim Twitterze” zablokowane:

Oficjalne konto Binance na głównej chińskiej stronie mikroblogowej Weibo zostało zablokowane. Konto międzynarodowej giełdy zostało zablokowane 13 listopada, rzekomo z powodu naruszenia zasad witryny, jak podaje The China Times.

Uruchomiony w 2009 roku Weibo jest drugą co do wielkości platformą mediów społecznościowych w Chinach, często nazywaną „chińskim Twitterem”.

Aktualnie strona Weibo giełdy Binance jest blokowana, wyświetlając powiadomienie, że konto naruszyło postanowienia Konwencji Wspólnoty Weibo. Cała zawartość, w tym posty Binance i liczba obserwujących, jest obecnie niedostępna.

Oprócz doniesień o surowszych sankcjach dla branży w Chinach, akcja może być również spowodowana uruchomieniem przez Binance nowych bram fiat w tym kraju. Zhu Hongbing, prezes Singapore Blockchain Technology Foundation, powiedział The China Times, że zawieszenie konta Binance na Weibo wiąże się z jego inicjatywą akceptowania walut fiducjarnych za pośrednictwem chińskich gigantów płatniczych Alipay i WeChat.

Dyrektor generalny Binance, Changpeng Zhao (CZ), potwierdził, że giełda zaczęła akceptować fiat przez Alipay i WeChat 9 października. Po ogłoszeniu Alipay oświadczył, że będzie blokować wszystkie transakcje zidentyfikowane jako związane z Bitcoinem i innymi kryptowalutami 10 października. 

Tron Foundation, firma kryptograficzna stojąca za 11. największą kryptowalutą Tron, również ma zablokowane swoje konto Weibo. Tymczasem konta popularnych giełd kryptowalutowych Huobi i OKEx aktualnie są nadal dostępne.

Ukraińska kolej wykorzystana do nielegalnego wydobywania Bitcoina:

Po raz kolejny wykryty został przypadek, kiedy pracownicy państwowi wydobywają kryptowaluty w pracy. Jednostka kolei ukraińskiej (Ukrzaliznytsia) została złapana na gorącym uczynku, przekierowując energię elektryczną firmy, aby zarobić Bitcoiny.

Państwowa Ukrzaliznytsia powiedziała w piątek w ogłoszeniu, że jej departament bezpieczeństwa i funkcjonariusze organów ścigania odkryli, że pracownicy oddziału w zachodnim mieście Lwowie potajemnie prowadzili farmę wydobywczą Bitcoinów, obciążając państwo kosztami na ponad 40.000 dolarów. Odkrycie to zgłosił Oleg Nazaruk, dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa Gospodarczego i Informacji kolei.

Podczas kontroli pomieszczeń, w których znajdowała się tak zwana farma, zidentyfikowano ponad 100 urządzeń komputerowych generujących Bitcoiny. Wyżej wymienione urządzenia zostały podłączone do sieci elektroenergetycznej Ukrzaliznytsia. Szacowana kwota strat od początku roku wynosi 1 milion UAH [41.332 dolarów]

– powiedział Nazaruk.

Według ukraińskiego banku centralnego tworzenie i rozpowszechnianie kryptowaluty na Ukrainie jest zabronione na zasadach banku centralnego.

Państwo pracuje nad wprowadzeniem kompleksowej regulacji kryptowalut od kilku lat – wysiłek legislacyjny, który wydaje się w końcu przyspieszać. Ostatnio mówi się, że giełda kryptograficzna Binance pomaga Ukrainie w opracowaniu przepisów dla branży.

Ukrzaliznytsia poinformowała, że wszczęto postępowanie karne w sprawie nielegalnego wysiłku wydobywczego we Lwowie, a dowody z oddziału zostały wysłane na policję.

Wykorzystanie mocy firmy lub sprzętu do łatwego zarobku na wydobywaniu kryptowaluty, wydaje się być nie lada pokusą dla pracowników państwowych.

W ubiegłym roku kilku naukowców pracujących w rosyjskim ośrodku badawczym ds. broni jądrowej zostało aresztowanych za wydobycie kryptowalut miejscu pracy. Najwyższa ukraińska agencja ścigania i kontrwywiadu również znalazła sprzęt wydobywczy w elektrowni jądrowej w sierpniu tego roku.

Hard fork Bitcoina Cash zakończony powodzeniem:

Planowany hard fork sieci Bitcoina Cash został ukończony, kiedy to pierwszy blok został uznany za nieważny przez starszą wersję klienta, o czym poinformował BitMEX Research w tweecie z 15 listopada.

Fork Monitor wykrył, że blok na wysokości 609,136 został uznany przez klienta Bitcoin ABC 0.19.0 za nieważny. Blok został zaakceptowany przez Bitcoin ABC 0.20.6, potwierdzając, że hard fork został ukończony zgodnie z planem. Blok został wydobyty przez pulę BTC.com o godzinie 13:44 UTC, z wielkością bloku wynoszącą 0,2 MB i zawierał 651 transakcji. Starsze wersje Bitcoina ABC pozostaną w bezruchu, albo będą działać według innego łańcucha.

Według wcześniejszych doniesień hard fork narzucił stosunkowo proste zmiany konsensusu i nie oczekiwano, że podzieli łańcuch. Jednak bardziej niepokojący dla niektórych w społeczności Bitcoina Cash był fakt, że sporny algorytm dostosowania trudności nie został rozwiązany. Aktualizuje on trudność każdego bloku BCH, w oparciu o ruchome okno ostatnich 144 bloków lub około 24 godzin.

Istnieją obawy, że niektórzy górnicy wykorzystają algorytm, aby uzyskać przewagę dzięki osobliwym wahaniom hash rate i zmiennej trudności. 

Aktualna sytuacja na giełdach:

Po upływie doby giełdy na giełdach nadal obserwujemy wyraźne spadki. Bitcoin zmniejszył swoją wartość o 2,1%, Ethereum o 2,9%, XRP o 3%, Bitcoin Cash o 4,6%, Litecoin o 3,3% a EOS o 1,9%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 5.4 mld dolarów i wynosi obecnie 232.9 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 75 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, coindesk.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button