Kryptowaluty

#84 Aktualności z dn. 11.10.2017

Z środowych wydarzeń: W oczekiwaniu na rozwój sytuacji przed 25. października; Blockchain sposobem na korupcję; Kryptowaluty wykorzystywane do handlu ludźmi; Na giełdach bez większych emocji.

• W oczekiwaniu na rozwój sytuacji przed 25. października:

Proponowany podział pod koniec tego miesiąca jest zdecydowanie głównym czynnikiem, który podnosi cenę Bitcoina. W chwili pisania tego artykułu cenę Bitcoina dzieli właściwie jeden krok, aby osiągnąć 5.000 dolarów. Choć wydaje się to dobrą nowiną dla wielu entuzjastów największej kryptowaluty, osoby z obozu altcoinowego nie są zbyt szczęśliwe. Choć główne altcoiny, których wolumen obrotu rejestrował momentami duży skok w tym samym czasie, wiele osób w panice sprzedawało swoje coiny na rzecz Bitcoina.

Ricardo Badoer z ADK zauważa, że ​​wiarygodne projekty altcoinowe nie muszą się martwić za każdym razem, gdy cena Bitcoina wzrasta. Dodaje, że zdolność altcoinów do zastosowania właściwej strategii w podejściu biznesowym powinna być kluczem do dawania jasnego obrazu tego, co chcą osiągnąć.

Obecna sytuacja jest dowodem na to, że duża część użytkowników zwraca uwagę głównie na uzyskanie Bitcoin Gold. Duża część graczy sprzedaje ze stratą, aby przygotować się na to, co ma nadejść. W wielu przypadkach użytkownicy sprzedają altcoiny pomimo tego, że nie mają wystarczającej wiedzy na ich temat, kiedy niektóre z projektów są bardzo niedowartościowane. Najprawdopodobniej wskazuje to na zakupy w ciągu najbliższych dni po jeszcze niższej stawce. Oznacza to również, że za rosnącą ceną Bitcoina stoi kilka altcoinów, które niebawem odzyskają siłę. Jednak równie dobrze ich cena może utrzymać się tak długo na obecnym poziomie, jak długo Bitcoin będzie utrzymywać tendencję wzrostową.

Najprawdopodobniej, kiedy cena Bitcoina osiągnie 5.000 dolarów, media zaczną reagować na wzrost jego wartości. To mogłoby sprawić, że zyska popularność na nowych rynkach, a promocja spowoduje dalszy wzrost jego ceny. Słowa analityków, takich jak legenda funduszu hedgingowego, Mike’a Novogratza, który opisuje Bitcoina jako symbol zdecentralizowanej rewolucji i cyfrowego złota, dodają wiarygodności tego poglądu. Novogratz powiedział w wywiadzie dla CNBC, że Bitcoin może osiągnąć 10.000 dolarów między dniem dzisiejszym a sierpniem 2018 roku i nie byłby tym faktem zaskoczony.

Ostatnio zdałem sobie sprawę, że obserwuję efekt stada. Byłem właśnie w San Francisco z kilkoma dużymi inwestorami instytucjonalnymi, oni wciąż są jeszcze poza tym wszystkim, ale idą w tym kierunku. Wiele funduszy jest już angażowanych. Mogę z pewnością stwierdzić, że będzie jeszcze więcej. Wiesz, trudną częścią w tej manii jest to, że musimy mieć dużą wyobraźnię, gdzie to wszystko może pójść. Często stajemy się własnym ograniczeniem, wyznaczając poziom obecnych cen. Nie zdziwiłbym się, że w ciągu następnych sześciu do dziesięciu miesięcy cena Bitcoina osiągnie ponad 10.000 dolarów.

Tymczasem analityk finansowy Tom Lee stawia na 25.000 dolarów za Bitcoina na przestrzeni tego czasu.

• Blockchain sposobem na korupcję:

Rząd indyjskiego stanu Andhra Pradesh bada wykorzystanie technologii Blockchain w systemie własności gruntów, aby uczynić go bardziej przejrzystym. Aby zrealizować tę inicjatywę, rząd nawiązał współpracę z firmą z siedzibą w Szwecji. Według sekretarza generalnego i doradcy ds. Technologii informacyjnych J. A. Chowdary, występuje powszechna korupcja w istniejącym systemie, a szacunkowe 700 milionów dolarów stanowi łapówki dla rejestratorów lądowych w Indiach.

Obecny system napotyka na korupcję i szacuje się, że w Indiach wypłacane są łapówki na rejestry gruntów w wysokości 700 miliardów dolarów, a spory z nadużyciami finansowymi często kończą się na drodze sądowej. Kwestie związane z gruntami i nieruchomościami stanowią około 3/4 wszystkich spraw cywilnych w kraju.

Zgodnie z założeniami, pilotowy test Blockchain zostanie przeprowadzony na hybrydowej platformie, która łączy elementy Blockchain i tradycyjne systemy baz danych. W rozmowie z CNBC, szef firmy Henrik Hjelte, powiedział, że opracowali rejestr, który jest bezpieczny, elastyczny i przejrzysty.   

Korzystając z nowej architektury łączącej Blockchain z bazą danych, stworzyliśmy rejestr, który jest przejrzysty, odporny i bezpieczny, ale ma również tradycyjne funkcje bazy danych niezbędne dla rejestru.

Problemy z oszustwami dotyczącymi rejestrów gruntów nie pojawiają się tylko w Indiach. W rzeczywistości takie kwestie są rozpowszechnione w rozwijających się regionach, takich jak Afryka, gdzie przejrzysta i niezmienna natura Blockchain mogłaby być przydatna.

• Kryptowaluty wykorzystywane do handlu ludźmi:

Jamajska policja w ramach swojej strategii zwalczania plagi handlu ludźmi usprawnia swoją działalność, aby skuteczniej radzić sobie z tymi przestępcami, którzy szukają schronienia w Bitcoinie i innych cyfrowych walutach. Niestety, handel ludźmi i rynek niewolnictwa seksualnego jest coraz większy, szacowany na około 150 mld dolarów. Na Jamajce szacuje się, że jest około 7000 kobiet, dzieci i mężczyzn żyjących w niewoli, a osoby zajmujące się pobieraniem opłat za usługi pobierają od 2 do 470 dolarów. Ogłoszenie o represjach nastąpiło podczas dwudniowej konferencji przeciwko praniu brudnych pieniędzy i przeciwdziałaniu terroryzmu w New Kingston, gdzie organy egzekwowania prawa zachęcały tradycyjne banki do współpracy z policją w celu śledzenia szlaku finansowego, który wchodzi w formalny system pieniężny.

Policja zauważyła również nowe wyzwania, które pojawiły się w postaci cyfrowych walut. Przestępcy przeprowadzają operacje za pomocą walut takich jak Bitcoin i innych podobnych, które mają zapewnić anonimowość. Ich transakcje biznesowe są trzymane z dala od banków, co znacznie utrudnia śledztwo finansowe. Dodatkowo transakcje te odbywają się w tak zwanym dark necie.

Proszą o zapłatę w Bitcoinie i innych kryptowalutach, które stwarzają problemy dochodzenia w sprawie dla prawników.

-powiedział zastępca dyrektora policji Carl Berry.

Transakcje w Bitcoine maskują tożsamość osób zajmujących się tą formą płatności. Carl Berry powiedział, że policja Jamajki sporządziła plan obchodzenia się z nielegalnym pieniędzmi i chce śledzić podejrzane operacje i portfele. Pomimo dużej liczby takich operacji, lokalnej policji udało się doprowadzić do czterech wyroków skazujących przestępców i uratowania ponad 70 ofiar. Ale mimo to, Carl Berry ostrzegł, że jest dużo więcej do zrobienia.

• Na giełdach bez większych emocji:

W przeciągu ostatnich 24. godzin kapitalizacja rynku kryptowalut praktycznie się nie zmieniła i wynosi 154,4 mld dolarów, co nie oznacza, że na giełdach ma ruchu. Obrót kryptowalutami w tym czasie wyniósł blisko 3 mld dolarów. Cena Bitcoina również nie uległa większej zmianie, jego cena zmniejszyła się zaledwie o 0,5%. Ethereum również zanotowało niewielki spadek na poziomie 1%, BitcoinCash 1,6%, a Litecoin 0,9%. największy wzrost ceny odnotował OmiseGo na poziomie 14,7% oraz Lisk, który zyskał na wartości 14,6%.

źródło: cointelegraph.com, worldcoinindex.com


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut. 

 

 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button