News

#840 #841 Newsy z dni 17 – 18.11.2019

Z ostatnich wydarzeń: Alibaba zaprzecza partnerstwu z aplikacją nagradzającą Bitcoinami; Maduro: Premie świąteczne rencistów zostaną wypłacone w Petro; Niemiecka linia lotnicza wydaje bilety za pomocą Blockchain; Ilość Bitomatów osiąga nowy kamień milowy; Aktualna sytuacja na giełdach.

Alibaba zaprzecza partnerstwu z aplikacją nagradzającą Bitcoinami:

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami Lolli, aplikacja zajmująca się nagradzaniem Bitconami, ogłosiła umowę partnerską z Alibaba, która umożliwia kupującym otrzymywanie 5% z zakupu z powrotem w Bitcoinach w Dzień Singla. Alibaba w następstwie zaprzeczyła istnieniu takiego partnerstwa. Przedstawiciel Alibaba powiedział CoinDesk, że Lolli „nigdy nie miała prawa ogłaszać partnerstwa z Alibaba.com ani sugerować istnienie takowego z Alibaba Group”.

Dyrektor generalny Lolli, Alex Adelman zaprzeczył twierdzeniom Alibaby. W e-mailu do Cointelegraph z 17 listopada Adelman utrzymywał, że Lolli współpracuje z Grupą Alibaba, mówiąc:

Jesteśmy partnerem Alibaba Group od maja za pośrednictwem AliExpress. Przynieśliśmy AliExpress znaczne przychody i rozdaliśmy nagrody w Bitcoinie naszym użytkownikom.

Możliwe, że Alibaba zareagowała tak silnie na sugestię partnerstwa po tym, jak kampania marketingowa Dnia Singla stała się zbyt popularna, a niektóre sklepy zrównują ją do tego, że Alibaba akceptuje Bitcoiny. Biorąc pod uwagę wrogie nastawienie chińskiego rządu do Bitcoina, Alibaba może chcieć uniknąć takich skojarzeń.

Adelman utrzymuje, że było to niesprawiedliwe wobec Lolli.

Lolli i agencja reprezentująca Alibaba.com wspólnie zgodziły się na rozpoczęcie współpracy w ramach Dnia Singla. Alibaba.com testowało nasze usługi przez 24 godziny i postanowiło dezaktywować partnerstwo bez powodu – zrywając umowę […] Agencja reprezentująca Alibaba.com zatwierdziła umowę w imieniu Alibaba.com, która obejmowała promocję Alibaba.com, korzystanie z jej marki, marketing e-mailowy oraz udostępnianie w mediach społecznościowych i innych kanałach. Z naszej strony nie było żadnych wrogich zamiarów, które miałyby oczernić Alibaba.

– powiedział.

Adelman kontynuował, że pozwolenie Alibaba na zaprzeczenie współpracy byłoby „wprowadzające w błąd oraz zniesławi naszą markę, kiedy nie zrobiliśmy nic złego i przestrzegamy wszystkiego, co uzgodniliśmy z nimi”.

Na zakończenie stwierdził, że chociaż „po stronie Alibaba doszło do nieporozumień i choć jest to niefortunne, nie możemy się doczekać możliwości ponownej współpracy z Alibaba.com w przyszłości”.

Maduro: Premie świąteczne rencistów zostaną wypłacone w Petro:

Prezydent Wenezueli Nicholas Maduro ogłosił, że premia świąteczna dla emerytów i rencistów z kraju zostanie im wypłacona w krajowej kryptowalucie Petro. Lokalny dziennik prasowy Venepress napisał na Twitterze o uwagach Maduro 17 listopada.

Jest to nie pierwszy raz, gdy Wenezuela wpycha Petro do portfela emerytów. W grudniu ubiegłego roku kraj automatycznie przekształcił premie emerytów na ten rok w Petro. 

Omawiany zasób kryptograficzny został po raz pierwszy wprowadzony do przedsprzedaży w lutym ubiegłego roku i od samego początku budził obawy wśród zagranicznych obserwatorów. Pod koniec sierpnia ubiegłego roku Petro został ostro potępiony jako nieprzejrzysty „wyczyn” wspierany przez scentralizowaną i zadłużoną jednostkę.

Mimo to, krajowa kryptowaluta i kryptowaluty jako całość są coraz bardziej popierane przez rząd.

Deputowany w Zgromadzeniu Narodowym Wenezueli, Francisco Torrealba, 13 listopada powiedział, iż wierzy, że wszystkie waluty zostaną zastąpione kryptowalutami. Mówiąc o Wenezueli, Torrealba twierdził, że kraj stoi w obliczu wielkich zmian, a Maduro wnosi „wielki wkład” w kraj, tworząc Petro.

Niemiecka linia lotnicza wydaje bilety za pomocą Blockchain:

Niemiecka linia lotnicza Hahn Air twierdzi, że jest pierwszą linią lotniczą, która wydaje bilety na Blockchain, jak poinformowała w komunikacie prasowym.

Sprzedaż biletów przy użyciu technologii Blockchain była możliwa dzięki współpracy Hahn Air ze zdecentralizowaną platformą dla branży turystycznej Winding Tree. Frederick Nowotny, kierownik działu sprzedaży w Hahn Air, Maksim Izmaylov, założyciel Winding Tree oraz Davide Montali, CIO w Winding Tree, zostali pierwszymi pasażerami, którzy skorzystali z biletów zarezerwowanych na Blockchain.

Komentując produkt, Nowotny powiedział, że celem firmy jest:

Zbadanie i monitorowanie możliwości, jakie ta technologia oferuje w dystrybucji w zakresie podróży, nawet jeśli powszechna akceptacja jest nadal wizją przyszłości.

Technologia Blockchain i waluty cyfrowe w ostatnich latach stale wkraczają w branżę turystyczną. Na początku listopada Alternative Airlines, firma turystyczna z siedzibą w Wielkiej Brytanii, nawiązała współpracę z usługą kryptowalutową Utrust, aby ułatwić płatności za pomocą kryptowalut, w tym Bitcoina, Etheru, Dash, DigiByte i natywnego tokena Utrust UTK.

Pod koniec października startup Blockchain, Zamna, zebrał 5 mln dolarów na automatyzację kontroli bezpieczeństwa na lotniskach za pomocą technologii Blockchain i biometrii. Zamna powiedział, że do grona jej klientów należą International Airlines Group, Emirates Airlines i General Directorate of Residency and Foreigners Affairs Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Ilość Bitomatów osiąga nowy kamień milowy:

Liczba Bitomatów zainstalowanych na całym świecie osiągnęła nowy kamień milowy, przekraczając 6.000. CoinATMRadar pokazuje, że obecnie na świecie zainstalowanych jest 6 004 maszyn, z czego ponad 65% znajduje się w Stanach Zjednoczonych.

Ponadto w tym miesiącu wprowadzono 108 maszyn, a dane pokazują również, że średnia dzienna liczba zainstalowanych Bitomatów wynosi 11 – najszybsze tempo w tym roku.

Ponad trzy czwarte maszyn zainstalowanych na całym świecie znajduje się w Ameryce Północnej, prawie 20% w Europie i tylko 2% w Azji. W Stanach Zjednoczonych znajduje się 3.924 Bitomatów, w Kanadzie jest 653, a następnie Wielka Brytania i Austria, z odpowiednio 272 i 189.

Całkowita liczba na świecie od czerwca wzrosła o około 1.000 , co pokazuje, że przemysł odnotowuje znaczny wzrost. Bitomaty, czasami nazywane bankomatami Bitcoin lub BTM, pozwalają użytkownikom kupować Bitcoiny, podczas gdy ponad 35% maszyn ma również możliwości dwukierunkowej sprzedaży kryptowaluty za gotówkę.

W połowie października jedna z takich maszym została zainstalowana przez firmę BTM Bitstop na międzynarodowym lotnisku w Miami. Współzałożyciel firmy i dyrektor ds. Strategii Doug Carillo wyjaśnił, że Bitcoin jest przydatny dla podróżników:

Coraz więcej osób woli podróżować z Bitcoinem zamiast gotówki dla wygody i bezpieczeństwa. Międzynarodowe lotnisko w Miami to idealne miejsce dla naszych klientów, aby wygodnie wymienić swoje dolary na Bitcoina i odwrotnie podczas podróży w kraju lub za granicą.

– powiedział.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Na giełdach w stosunku do ostatniej doby obserwujemy wyraźne spadki wszystkich największych kryptowalut. Bitcoin notuje spadek o 2,5%, Ethereum o 2,7%, XRP o 3,6%, Bitcoin Cash o 5,4% a Litecoin o 4,5%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 5.7 mld dolarów i wynosi obecnie 230.4 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 63.8 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button