News

#842 Newsy z dnia 19.11.2019

Z wtorkowych wydarzeń: SEC ponownie rozpatrzy sprawę ETF od Bitwise; Giełda Winklevossów dokonuje pierwszego przejęcia; Lamborghini wykorzysta Blockchain do certyfikowania zabytkowych pojazdów; Oficjalna strona Monero zainfekowana; Aktualna sytuacja na giełdach.

SEC ponownie rozpatrzy sprawę ETF od Bitwise:

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) rewiduje swoją decyzję o odrzuceniu wniosku o Bitcoinowy fundusz ETF od Bitwise Asset Management i NYSE Arca.

W ogłoszeniu z 18 listopada komisja powiedziała, że wniosek ETF od Bitwise Asset Management i NYSE Arca powróci do przeglądu, po wcześniejszym odrzuceniu za niespełnienie niezbędnych wymagań.

W październiku amerykańskie organy regulacyjne oświadczyły, że wnioskodawcy nie spełnili niezbędnych wymagań dotyczących możliwej manipulacji na rynku i nielegalnej działalności.

Komisja odrzuca proponowaną zmianę przepisów, ponieważ, jak omówiono poniżej, NYSE Arca nie wywiązała się ze swoich obowiązków wynikających z Ustawy o wymianie i Zasad praktyki Komisji, aby wykazać, że jej wniosek jest zgodny z wymogami sekcji 6 (b) Ustawy o wymianie a w szczególności z wymogiem, aby przepisy dotyczące krajowej giełdy papierów wartościowych były zaprojektowane tak, aby zapobiegać nieuczciwym i manipulacyjnym działaniom i praktykom.

– pisała wówczas SEC.

Jedną z głównych obaw regulatora podczas oceny nowych ETF opartych na towarach jest ustalenie, czy rynek bazowy jest odporny na manipulacje. W nakazie, który odrzucił wniosek Bitwise, komisarze SEC napisali, że dowody w niewystarczającym stopniu potwierdzają twierdzenie, że „prawdziwy” rynek spotowy dla Bitcoina, po usunięciu „fałszywych i/lub nieekonomicznych danych”, jest wystarczająco odporny na manipulację.

Jednak dzisiaj regulator ogłosił, że dokonuje przeglądu wniosku, więc po raz kolejny każda strona lub osoba może złożyć oświadczenie na poparcie lub w sprzeciwie wobec działania podjętego zgodnie z przekazanym organem, nie później niż 18 grudnia 2019 r.

SEC zauważa ponadto, że decyzja o odrzuceniu proponowanego notowania funduszu ETF Bitwise Asset Management i NYSE Arca pozostanie w mocy do czasu przeglądu Komisji.

Giełda Winklevossów dokonuje pierwszego przejęcia:

Giełda bliźniaków Winklevoss, Gemini, dokonała swojego pierwszego przejęcia, kupując platformę Nifty Gateway, która umożliwia użytkownikom kupowanie i zarządzanie niewymiennymi tokenami (NFT).

Tyler Winklevoss ujawnił przejęcie w poście na blogu, wyszczególniając, że tak zwane „nifties” są unikalnym zasobem lub dobrem na Blockchain, które różnią się od innych kryptowalut, ponieważ są jedyne w swoim rodzaju i dlatego nie są wymienne. Według Winklevossa funkcje Nifties sprawiają, że są one idealne jako baza do krypto-kolekcji i krypto-sztuki.

Obecnie platforma Nifty Gateway umożliwia użytkownikom kupowanie nifties za pomocą karty kredytowej lub debetowej. Mówiąc o motywacji przejęcia, Winklevoss przytoczył swoje przekonanie, że wszystkie przedmioty kolekcjonerskie – zarówno w świecie rzeczywistym, jak i cyfrowym – ostatecznie przejdą na Blockchain w formie nifties.

Dziwnym zbiegiem okoliczności, Nifty Gateway zostało opracowane przez identycznych bliźniaków Duncana i Griffina Cock Fosterów. W osobnym ogłoszeniu Duncan Cock Foster powiedział:

Potrzebujemy dużej infrastruktury, aby zbudować coś na skalę, którą sobie wyobrażamy. Budowanie na własną rękę byłoby czasochłonne i żmudne. Ale dzięki współpracy z Gemini uzyskujemy natychmiastowy dostęp do wielu niezwykle ważnych technologii, których w innym przypadku nie mielibyśmy.

Szczegóły finansowe przejęcia nie zostały ujawnione.

Lamborghini wykorzysta Blockchain do certyfikowania zabytkowych pojazdów:

Włoska marka luksusowych samochodów sportowych Lamborghini wykorzysta Salesforce Blockchain do uwierzytelniania klasycznych samochodów Lamborghini. Salesforce, jedna z największych globalnych firm zarządzających relacjami z klientami, ogłosiła, że Lamborghini może teraz śledzić, certyfikować i uwierzytelniać zabytkowe samochody szybciej i bezpieczniej, korzystając z platformy Blockchain.

Uruchomiona w maju 2019 r. platforma Blockchain Salesforce oparta na Hyperledgerze zostanie teraz wdrożona w celu stworzenia zaufanej sieci między wieloma uczestnikami w celu sprawdzania certyfikacji podczas odsprzedaży Lamborghini.

Zazwyczaj, gdy Lamborgini jest odsprzedawany, pojazd przechodzi 800 lub 1000 kontroli certyfikacyjnych, które odbywają się w siedzibie głównej Lamborghini we włoskiej Sant’Agata Bolognese, jak podają informacje prasowe.

Proces wymaga od Lamborghini współpracy z ogromną siecią zasobów, takich jak fotografowie, domy aukcyjne, salony dealerskie, warsztaty i źródła medialne – w celu zarejestrowania pełnej historii i weryfikacji wszystkich części i historii serwisowej każdego pojazdu.

Firmy podkreślają, że każdy pojazd Lamborghini będzie teraz dostarczany z niezmienną historią usług, w tym z ważnymi szczegółami, takimi jak poprzedni właściciele i odnawianie. Nowy system ma również na celu ochronę samochodów Lamborghini przed potencjalnym podrabianiem, ponieważ wszystkie kontrole uwierzytelnienia są zarządzane przez Lamborghini i jego sieć partnerską.

Oficjalna strona Monero zainfekowana:

Oprogramowanie dostępne do pobrania na oficjalnej stronie Monero zostało zainfekowane umożliwiając kradzież kryptowalut, zgodnie z postem z portalu Reddit opublikowanym przez główny zespół programistów monety.

Narzędzia interfejsu wiersza poleceń (CLI) dostępne na getmonero.org mogły być zainfekowane przez ostatnie 24 godziny. W ogłoszeniu zespół zauważa, że hash plików binarnych dostępnych do pobrania nie zgadza się z oczekiwanymi hashami.

Profesjonalny śledczy o nazwisku Serhack powiedział na GitHub, że oprogramowanie rozpowszechniane po przejęciu serwera jest rzeczywiście złośliwe.

Mogę potwierdzić, że złośliwy plik binarny kradnie monety. Około 9 godzin po uruchomieniu pliku binarnego jedna transakcja wyczyściła portfel. Pobrałem plik wczoraj około 18:00 czasu pacyficznego.

– stwierdził.

Hashe to nieodwracalne funkcje matematyczne, które w tym przypadku służą do generowania ciągu alfanumerycznego z pliku, który byłby inny, gdyby ktoś dokonał w nim zmian.

Popularną praktyką w społeczności open source jest zapisywanie hashu wygenerowanego z oprogramowania dostępnego do pobrania i trzymanie go na osobnym serwerze. Dzięki temu działaniu użytkownicy mogą wygenerować hash z pobranego pliku i porównać go z oczekiwanym.

Jeśli hash wygenerowany z pobranego pliku jest inny, prawdopodobne jest, że wersja dystrybuowana przez serwer została zastąpiona – być może złośliwym wariantem.

Wygląda na to, że urządzenie zostało rzeczywiście naruszone, a różne pliki binarne interfejsu CLI były obsługiwane przez 35 minut. Pliki do pobrania są teraz obsługiwane z bezpiecznego źródła rezerwowego. […] Jeśli pobrałeś pliki binarne w ciągu ostatnich 24 godzin i nie sprawdziłeś integralności plików, zrób to natychmiast. Jeśli hashe nie pasują, NIE uruchamiaj pobranych plików.

– czytamy w poście.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Po upływie doby na giełdach obserwujemy kontynuację trendu spadkowego. Bitcoin zmniejszył swoją wartość o 1,6%, Ethereum o 2,2%, XRP o 1,1%, Bitcoin Cash o 4%, Litecoin o 2,5% a EOS o 3,6%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 6.7 mld dolarów i wynosi obecnie 223.7 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 72.5 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button