News

#845 Newsy z dnia 22.11.2019

Z piątkowych wydarzeń: Binance zaprzecza doniesieniom o najeździe; Chiny: Giełdy zostaną zlikwidowane natychmiast; UE stwarza wielomilionowy fundusz na rozwój Blockchain i AI; Złodzieje napadli na Bitomat – większość łupu zostawili; Aktualna sytuacja na giełdach.

Binance zaprzecza doniesieniom o najeździe:

Ostatnie doniesienia, że chińskie władze najechały na biura wiodącej giełdy kryptowalut Binance, są w rzeczywistości fałszywe.

Rzecznik Binance w rozmowie z Cointelegraph zaprzeczył doniesieniom medialnym mówiącym, że chińska policja dokonała nalotu, a następnie zamknęła biura giełdy w Szanghaju. Ponadto rzecznik stwierdził, że takie biura nawet nie istnieją.

Zespół Binance to globalny ruch złożony z osób pracujących w sposób zdecentralizowany, gdziekolwiek się znajdują na świecie. Binance nie ma stałych biur w Szanghaju ani w Chinach, więc nie ma sensu, aby policja napadała na którekolwiek biuro i je zamknęła.

– powiedział.

Rzecznik stwierdził również, że Binance jest atakowany w chińskich mediach, dodając, że w ostatnim okresie nastąpił gwałtowny wzrost liczby negatywnych artykułów i działań przeciwko Binance w tym kraju.

Zachęcamy również naszych przyjaciół z mediów do sprawdzenia, czy ich „źródła” mówią prawdę czy przedstawiają własny program.

Giełda powiedziała, że koncentruje się na budowie ekosystemów Blockchain i kryptowalut oraz że „będzie ściśle współpracować z każdym rządem w celu ochrony użytkowników i rozwoju branży Blockchain”.

Chiny: Giełdy zostaną zlikwidowane natychmiast:

Giełdy kryptowalut działające nielegalnie w Chinach stają przed nowym zagrożeniem po tym, jak bank centralny ogłosił, że podejmie nowe kroki w celu egzekwowania zakazu handlu.

W opublikowanym oświadczeniu Ludowy Bank Chin (PBoC) ostrzegł, że podejmuje działania przeciwko podmiotom rzekomo zaangażowanym w handel kryptowalutami, takimi jak Bitcoin. Dodał, że posunięcie to jest odpowiedzią na wzrost aktywności handlowej po publicznym poparciu przez Chiny technologii Blockchain.

Zobowiązując się do dotrzymania obietnicy zakazania handlu, PBoC poprzysiągł „pozbyć się” wszelkiej działalności wykrytej pod jego jurysdykcją.

Po wykryciu zostanie natychmiast usunięta i będzie powstrzymana przed ponownym wczesnym uruchomieniem.

– czytamy w tłumaczeniu tego oświadczenia.

Obecnie wiele plotek mówi o represjach w chińskich placówkach legalnych firm zajmujących się kryptowalutami. Wczoraj uwaga skupiła się na rzekomych nalotach policyjnych na biura Binance i Bithumb, czemu później zaprzeczono.

Bitcoin tąpnął, gdy wiadomości zdały się wstrząsnąć rynkami, spadając prawie o 10% i zatrzymując się na poziomie około 7.000 dolarów.

UE stwarza wielomilionowy fundusz na rozwój Blockchain i AI:

Utworzono nowy fundusz, aby zapobiec opóźnieniu UE w stosunku do krajów takich jak USA i Chiny w zakresie innowacji Blockchain i sztucznej inteligencji (AI).

Europejski Fundusz Inwestycyjny (EFI) i Komisja Europejska wspólnie wydały 100 mln euro na specjalny program inwestycyjny, który udostępni kapitał na projekty AI i Blockchain za pośrednictwem funduszy VC lub innych inwestorów.

Po wdrożeniu funduszu EFI powiedział, że oczekuje się, iż inwestorzy prywatni wniosą do funduszu do 300 mln euro, przy czym suma ta w przyszłym roku może jeszcze wzrosnąć, kiedy krajowe banki promocyjne będą mogły współinwestować w ramach programu.

Według tego wpisu UE na Blockchain wydaje już całkiem sporo (przewidywane wydatki na 2019 r. wynoszą 674 mln dolarów), przy czym środki te są głównie ukierunkowane na badania i weryfikację koncepcji. Stany Zjednoczone przeznaczają na ten cel najwięcej, z oczekiwanymi wydatkami 1.1 mld dolarów, a Chiny są na drugim miejscu z 319 mln dolarów, według danych z International Data Corporation.

Nowy fundusz ma na celu zaradzenie temu, że w UE niewiele wydaje się na rozwijanie „projektów na większą skalę”.

Inwestowanie w portfel innowacyjnych firm AI i Blockchain pomoże rozwinąć dynamiczną ogólnounijną społeczność inwestorów w AI i Blockchain. Angażując krajowe banki promocyjne, możemy zwiększyć wolumen inwestycji na poziomie krajowym.

– powiedział EIF.

Złodzieje napadli na Bitomat – większość łupu zostawili:

Dwóch złodziei w kanadyjskim sklepie spożywczym zgarnęło 4.000 dolarów z Bitomatu, ale zapomnięli sprawdzić drugi pojemnik, pozostawiając kolejnych 50.000 dolarów nietknięte.

Według lokalnego raportu medialnego, napad miał miejsce około 4 rano 19 listopada na „Simply Delicious Food Market” w Vernon.

Policja pojawiła się na miejscu w zaledwie 15 minut po uruchomieniu systemów bezpieczeństwa w sklepie. Dwaj mężczyźni zdołali uciec i pozostają na wolności – jednak wywiad z właścicielem sklepu wykazał, że zebrano sporo dowodów:

Nasza kamera wykryła, że odjeżdża przynajmniej jeden z ich samochodów, którym był szary Nissan Sentra. Policja była również w stanie zobaczyć ich tablicę rejestracyjną.

Podczas gdy lokalny raport medialny niewiele wskazuje na powody, które stały za decyzją małego sklepu spożywczego o zainstalowaniu Bitomatu – Vernon ma populację nieco ponad 40.000 – wstrząśnięty właściciel powiedział, że teraz planuje usunąć maszynę.

Negatywny wpływ krótkotrwałego napadu jest tym bardziej ironiczny, biorąc pod uwagę wątpliwy sukces złodziei.

Złodzieje uciekli z 4.000 dolarów, ale pozostawili 50.000 dolarów w automacie w pojemniku, którego nie sprawdzili.

– podają lokalne media.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Rynki wykazują kontynuację trendu spadkowego. Bitcoin notuje spadek o 6%, Ethereum o 7,4%, XRP o 4,7%, Bitcoin Cash o 8,5%, Litecoin o 7,2% a EOS o 7,4%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 11.7 mld dolarów i wynosi obecnie 195.5 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 102.3 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, coindesk.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button