Kryptowaluty

#85 Aktualności z dn. 12.10.2017

Z czwartkowych wydarzeń: Rozwój sytuacji na Wall Street i hipokryzja JP Morgan; Zastosowanie technologii Blockchain w branży farmaceutycznej; Indywidualny sposób na inwestowanie w styl życia; Branża prawnicza również posłuży się technologią Blockchain; Bitcoin zwyciężył giełdy.

• Rozwój sytuacji na Wall Street i hipokryzja JP Morgan:

Bart Stephens jest współzałożycielem i partnerem zarządzającym Blockchain Capital, najstarszą i najbardziej aktywną firmą venture capital poświęconą technologii Blockchain i ekosystemowi kryptowalut. Jej portfolio obejmuje Coinbase, Ripple i Abra. Podczas gdy Jamie Dimon robił swoje komentarze, Stephens został zaproszony jako mówca do biura JP Morgan w San Francisco, aby porozmawiać z innymi menedżerami funduszy i klientami JP Morgan, którzy naprawdę są ciekawi kryptowalut i zasady działania tej technologii. Komentarze Dimona, dyskontujące znaczenie Bitcoina, odzwierciedlały jego brak zrozumienia dla potencjału technologii. JPMorgan już wcześniej jednak wykazał, że rzeczywiście interesuje się kryptowalutami i technologią Blockchain.

Wielu spekulowało, że komentarze Dimona były próbą wpłynięcia na cenę rynkową Bitcoina, niemniej trudne jest udowodnienie tego. Ilość zamieszania i hipokryzji pochodzących z tego źródła daje jednak do myślenia. Stephens uważa, że ​​Dimon jest po prostu ignorantem i powiedział:

Blockchain i kryptowaluty wywołały reakcję emocjonalną u obecnych operatorów finansowych. Technologia ta jest kontrowersyjna i niezrozumiała, ale to nie czyni jej mniej realną. Zachęcałbym Jamiego Dimona i innych do odrobienia pracy domowej w pierwszej kolejności. To nie jest to oszustwo, nie jest to program Ponzi, jest to solidna technologia, która ma wpływ na wiele branż.

Jak okazało się, jest wiele hipokryzji, która dzieje się wokół Jamiego Dimona, ale Bart Stephens zwraca uwagę w swoim komentarzu na dwóch otwartych prezesów z Wall Street, takich jak Lloyd Blankfein z Goldman Sachs i Abigail Johnson z Fidelity, którzy konstruują pozytywne komentarze zarówno dotyczące kryptowalut, jak i samej technologii Blockchain.

• Zastosowanie technologii Blockchain w branży farmaceutycznej:

Blockchain wydaje się być wszechobecnym rozwiązaniem problemów technologicznych w dzisiejszych czasach. Dzięki nowym zastosowaniom pozornie w każdym możliwym miejscu, nie powinno dziwić, że ostatnie doniesienia wskazują, że technologia stworzy bezpieczniejsze i tańsze leki. Lek jest często złożonym produktem, również ze względu na złożony łańcuch dostaw, co może być powodem do utrudnionej weryfikacji jego rzeczywistego pochodzenia. W rzeczywistości powoduje to ogromne ilości niebezpiecznych leków wchodzących na rynek bez odpowiedniego poziomu przejrzystości łańcucha dostaw, co stwarza zagrożenie dla użytkowników. Dlatego firmy takie jak Pfizer, BlockRx i Genetech starają się stworzyć system bloków, który śledzi łańcuch dostaw leków od prefabrykacji aż do rąk pacjenta. Taki system zapewni znaczący sposób ochrony konsumentów oraz szybki i przejrzysty dostęp do zgodności z przepisami danego państwa.

Technologia Blockchain została już z powodzeniem wykorzystana na rynku łańcuchów dostaw, ponieważ zapewnia niezmienne i przejrzyste powiązanie między każdym etapem procesu produkcyjnego, tworzy system, który jest prosty w kontroli dla dostawców i kontrahentów. Prostota kontroli systemu oznacza znacznie mniejsze koszty w ochronie konsumentów. To z kolei prowadzi do obniżania cen dla konsumentów i zwiększenia zaufania do źródła i pochodzenia leku.

• Indywidualny sposób na inwestowanie w styl życia:

Profesjonalni inwestorzy zawsze powtarzają, żeby nigdy nie inwestować więcej, niż można pozwolić sobie na stratę, ale 39. letni Didi Taihuttu zdecydował pokierować się swoją indywidualną strategią. Sprzedał wszystko, co on i jego rodzina miała w posiadaniu i zainwestowali w Bitcoina. Teraz mieszkają na kempingu w małym miasteczku i czekają aż cena kryptowaluty dotrze na księżyc. Taihuttu sprzedał nie tylko dom i samochody, ale wszystko co miał, w tym rowery elektryczne, motocykle, ubrania i buty. Sprzedał nawet zabawki dla dzieci. Teraz czeka na kempingu w Venlo, w Holandii, na dalszy rozwój Bitcoina oraz na wzbogacenie się na tej inwestycji. Taihuttu powiedział:

Ludzie mówią „jesteś szalony”. Ale jesteśmy rządną przygód rodziną, zamierzamy łapać chwilę i żyć minimalistycznym życiem. Jeśli nigdy nie podejmuje się ryzyka, życie staje się nudne.

Taihuttu uważa, że ​​Bitcoin, kryptowaluty i technologia Blockchain opierają się na przyszłości i zrewolucjonizują obecne pieniądze i bankowość. Dodał:

Internet był rewolucją dla przepływu informacji. Myślę, że Blockchain i kryptowaluty rewolucjonizują system monetarny. W ciągu najbliższych pięciu lat wszyscy powiedzą „moglibyśmy spodziewać się tej nadchodzącej zmiany”. Ja odpowiadam na tę zmianę już teraz.

Taihuttu ma już za sobą historię podjęcia poważnego ryzyka i dużej rewolucji w swoim życiu. Latem tego roku Taihuttu i jego żona podjęli radykalną decyzję o podróżowaniu po świecie. Para właśnie wróciła z dziewięciu miesięcy podróży przez Azję i Australię, z trzema córkami. Wizyty Taihuttu obejmowały Angkor Wat w Kambodży, pływali z delfinami w pobliżu Brisbane i relaksowali się na plaży w Tajlandii. Taihuttu wyjaśnia, że ​​w tej podróży zaczął coraz częściej słyszeć o kryptowalutach, spotykać ludzi, którzy już zainwestowali w nie i wykorzystują je w pełni.

Na Bali spotkał się z południowoafrykańskim handlowcem, który po 17 latach zrezygnował z dotychczasowej formy prowadzenia biznesu i wszedł w handel kryptowalutami. A na plaży w pobliżu Noosa w stanie Queensland rozmawiał z kimś z Dubaju handlującym Bitcoinem. Taihuttu wyjaśnia:

Są to ludzie, którzy mają duże doświadczenie w handlu, mi tego troszkę brakuje.

Sam Taihuttu „był w Bitcoinie” już w 2010 r., kiedy waluta była warta mniej niż jednego dolara.

Jestem przedsiębiorcą, więc kiedy usłyszałem o Bitcoinie, powiedziałem „zróbmy to”.

• Branża prawnicza również posłuży się technologią Blockchain:

Inteligentne kontrakty oparte na Ethereum mają duży potencjał do zwiększenia efektywności w branży prawniczej. Te samonośne umowy gwarantują, że spełnione zostaną określone warunki, zgodnie z ustalonymi wcześniej instrukcjami. Inteligentna umowa będzie działać dokładnie tak samo, jak pisemna, dlatego należy zachować dużą ostrożność podczas jej tworzenia. Ze względu na ich niezmienny i autonomiczny charakter, inteligentne kontrakty stanowią fascynującą alternatywę dla tradycyjnych umów prawnych, co zauważają kancelarie. W sierpniu 2017 r. dziesięć kancelarii prawnych i cztery instytucje prawne przystąpiły do ​​Ethereum Enterprise Alliance. Wśród nich jest Hogan Lovells, 14. największa firma prawnicza w Stanach Zjednoczonych. Jest to znacząca sprawa, ponieważ łączy Ethereum z dużymi firmami prawniczymi poprzez przyjęcie inteligentnych umów. 

Frost Brown Todd (FBT), kancelaria adwokacka z siedzibą w USA, podjęła inicjatywę zrozumienia implikacji inteligentnych umów w dziedzinie prawa. W maju 2017 r. FBT ogłosiła zakończenie prototypowej umowy inteligentnej. Adwokat Josh Rosenblatt, szef zespołu Blockchain firmy FBT, mógł zdobyć pierwsze doświadczenie z tą technologią. Stwierdził, że:

Wielu ludzi w branży ma tak, że dopóki nie pobrudzi dłoni, będzie im trudno zrozumieć, jakie są wady i zalety danego przedsięwzięcia”.

Chociaż inteligentne umowy są z pewnością opłacalną opcją dla kancelarii adwokackich, to mało prawdopodobne, aby prawnicy działali samodzielnie, aby je utworzyć. Zazwyczaj nie mają oni wymaganego poziomu umiejętności technicznych. Inteligentne kontrakty są zapisywane w kodzie komputerowym, więc specjaliści ds. Inteligentnych umów będą z nimi współpracować i współtworzyć nowoczesne środowisko pracy. Oznacza to, że taka forma będzie mogła ostatecznie zastąpić tradycyjne umowy, jednak aby tak się stało, będą wymagać nabycia nowego zestawu umiejętności.

Należy również mieć na względzie niezmienność inteligentnych umów, dlatego można je nazwać mieczem obosiecznym. Tworzenie klauzul i różnych przypadków rozwiązań może zająć dużo czasu podczas programowania inteligentnej umowy. Tego typu rozwiązania mogą znacznie usprawnić i egzekwowanie umów prawnych, ale nie będą zastępować adwokatów. W rzeczywistości, inteligentne umowy potrzebują czynnika ludzkiego, aby móc określić warunki danego kontraktu. Jest wysoce prawdopodobne, że inteligentne umowy przyniosą programistom i prawnikom wiele pracy, ale też zapewnią postępowe rozwiązania dla tej branży.

• Bitcoin zwyciężył giełdy:

Doczekaliśmy się kolejnego rekordu ceny Bitcoina, która aktualnie wynosi 5.384 dolary. Cena największej kryptowaluty wzrosła o 11,3% w ostatnich 24. godzinach. Na rynek kryptowalut wpłynęło aż 10,1 mld dolarów. Cały rynek szacuje się na 164,5 mld dolarów, z czego sam Bitcoin stanowi 54,4%.

Wzrosty notuje również Litecoin na poziomie 16,5%, Ethereum 1,3%, BitcoinCash 0,6%. Spadków doświadczył Ripple na poziomie 4%, NEO 7%, IOTA 6,1%, OmiseGo 7,7%, Lisk 5,2%.

źródło: cointelegraph.com, worldcoinindex.com


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut. 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button