News

#853 Newsy z dnia 30.11.2019

Z sobotnich wydarzeń: Amerykanin aresztowany za edukowanie Korei Płn. o kryptowalutach; Blockchain znajduje zastosowanie przy walce z kradzieżą paczek; Inwestor pozywa platformę prognozującą rynek; Aktualna sytuacja na giełdach.

Amerykanin aresztowany za edukowanie Korei Płn. o kryptowalutach:

Amerykańscy prokuratorzy ogłosili dziś aresztowanie Virgila Griffitha, który rzekomo udał się do Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej (KRLD), aby przedstawić prezentację dotyczącą wykorzystania kryptowalut i technologii Blockchain w celu obejścia sankcji.

Zgodnie z ogłoszeniem z 29 listopada 36-letni Griffith został aresztowany na międzynarodowym lotnisku w Los Angeles i zostanie oskarżony o spiskowanie w celu pogwałcenia ustawy International Emergency Economic Powers Act (IEEPA). Zarzuty niosą ze sobą maksymalnie 20 lat więzienia. Adwokat Geoffrey S. Berman stwierdził:

Jak twierdzono, Virgil Griffith dostarczył Korei Północnej wysoce techniczne informacje, wiedząc, że informacje te mogą być wykorzystane do pomocy Korei Północnej w praniu pieniędzy i unikaniu sankcji. Podobno czyniąc to, Griffith naraził sankcje nałożone zarówno przez Kongres, jak i prezydenta, które mają na celu wywarcie maksymalnej presji na niebezpieczny reżim Korei Północnej.

IEEPA zabrania obywatelom USA wywozu jakichkolwiek towarów, usług lub technologii do KRLD bez licencji wydanej przez Departament Skarbu, Urząd Kontroli Aktywów Zagranicznych.

Griffith, obywatel USA mieszkający w Singapurze, wcześniej nie otrzymał pozwolenia na podróż do KRLD przez Departament Stanu USA. Postąpił niezgodnie z decyzją i przeprowadził prezentację na konferencji w sprawie kryptowalut w KRLD, naruszając sankcje USA wobec KRLD.

Istnieją konkretne powody nałożenia sankcji na Koreę Północną. Kraj i jego przywódca stanowią dosłowne zagrożenie dla naszego bezpieczeństwa narodowego i bezpieczeństwa naszych sojuszników. Pan Griffith rzekomo udał się do Korei Północnej bez pozwolenia rządu federalnego i ze świadomością, że to co robił było niezgodne z prawem. Nie możemy pozwolić nikomu na unikanie sankcji, ponieważ konsekwencje uzyskania finansowania, technologii i informacji przez Koreę Północną w celu dalszego dążenia do budowy broni nuklearnej stanowią zagrożenie dla świata. Jeszcze bardziej skandaliczne jest to, że obywatel USA postanowił pomóc naszemu przeciwnikowi.

– powiedział William F. Sweeney Jr., zastępca dyrektora FBI.

Blockchain znajduje zastosowanie przy walce z kradzieżą paczek:

IBM złożył wniosek patentowy na system wykorzystujący technologię Blockchain, aby zapobiec kradzieży paczek przy użyciu dronów.

Według danych opublikowanych przez Urząd Patentowy i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych (USPTO), IBM będzie śledził wysokość dronów za pomocą wysokościomierza Internet of Things (IoT), jednocześnie stale przesyłając te dane do bezpiecznej platformy Blockchain.

W przyszłości kradzież paczek przy pomocy dronów może stać się czymś zwyczajnym. Chodzi o to, że paczki będą wyposażone w czujnik wysokości, który jest ustawiony tak, aby uruchamiał alarm, jeśli zostanie zmierzona znaczna zmiana wysokości poza ustalonymi kryteriami. Po uruchomieniu alarmu urządzenie IoT z obsługą GPS prześle dokładne dane lokalizacji do modułu śledzenia. To tak, jakby dać paczkom Amazon sposób na wywołanie SOS, gdy coś pójdzie nie tak w drodze do domu kupującego.

Patent IBM opisuje nienadzorowane dostarczanie paczek, które mogą narazić przedmioty na kradzież i inne destrukcyjne zachowania po dostarczeniu paczki i przed jej otrzymaniem.

Zbieżność wzrostu użycia dronów i wzrostu liczby zakupów online zapewnia sytuację, w której dron może być używany z nikczemną intencją, aby anonimowo wziąć paczkę pozostawioną na wyciągnięcie ręki po dostawie.

– czytamy.

Inwestor pozywa platformę prognozującą rynek:

Izraelski przedsiębiorca kryptograficzny Moshe Hogeg i jego firma Blockchainowa Stox (STX) stoją przed pozwem niezadowolonego inwestora ze Stanów Zjednoczonych.

Inwestor z Vancouver oskarżył Hogega o poważne naruszenia umowy i domniemane oszustwo, które spowodowało straty w wysokości co najmniej 430.000 dolarów, zgodnie z pozwem złożonym w amerykańskim sądzie rejonowym dla zachodniej dzielnicy Waszyngtonu.

W 43-stronicowym pozwie powód Sean Snyder twierdzi, że firma nie wywiązała się ze swoich zobowiązań wynikających z białej księgi, emitując większą liczbę tokenów niż pierwotnie zapowiedziano i ostatecznie powodując znaczną utratę wartości swojej waluty cyfrowej. W szczególności oskarżeni rzekomo zalali rynek 16 milionami STX ze wszystkich 43 milionów STX w obiegu, twierdzi powód.

Według Snydera Hogeg i inni zaangażowani oskarżeni są odpowiedzialni za defraudację inwestorów z całego świata na „setki milionów dolarów”.

Założona przez Hogeg’a, Stox jest platformą rynku prognoz opartą na oprogramowaniu Ethereum. Wraz ze Stox Hogeg bierze udział w wielu przedsięwzięciach związanych z kryptowalutami, ponieważ założył firmę Sirin Labs, głównego programistę smartfonów Blockchain, i pełni funkcję przewodniczącego sieci Blockchain LeadCoin.

Wśród wielu oskarżeń powód twierdził również, że Hogeg sprzeniewierzył pieniądze inwestorów, aby dokonać szeregu kosztownych zakupów. Według pozwu te zakupy obejmowały 19 mln dolarów na zakup gruntów w Tel Awiwie, 7 mln dolarów na przejęcie Beitar Jerusalem, jednego z najlepszych klubów piłkarskich w Izraelu, a także darowiznę w wysokości 1,9 mln dolarów na Uniwersytet w Tel Awiwie.

Według The Block Snyder sam zgłosił swoje roszczenie i nie jest reprezentowany przez radcę prawnego w tej sprawie.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Rynki na koniec dzisiejszego dnia wykazują wyraźne spadki. Bitcoin zmniejszył wartość o 3%, Ethereum o 2,6%, XRP o 1,8%, Bitcoin Cash i Litecoin o 3,1% a EOS o 1,7%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 6.2 mld dolarów i wynosi obecnie 204.4 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 59.5 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button