News

#854 #855 Newsy z dni 01 – 02.12.2019

Z ostatnich wydarzeń: Kolejna giełda ogłasza zamknięcie działalności; Binance dodaje 4 pary handlowe dla rosyjskiego rubla; Afryka południowa może wkrótce przedstawić krypto regulacje; Firma wprowadza kartę debetową z wbudowanym portfelem; Aktualna sytuacja na giełdach.

Kolejna giełda ogłasza zamknięcie działalności:

Zdecentralizowana giełda kryptowalut (DEX) CryptoBridge ogłosiła swoje zamknięcie w wiadomości opublikowanej na własnej stronie internetowej.

W ogłoszeniu giełda ostrzega użytkowników, że wszystkie usługi i serwery firmy zostaną wyłączone po 15 grudnia. Użytkownicy będą mogli wycofać środki z giełdy do ostatniego dnia operacji, ale depozyty zostaną zamknięte po 3 grudnia.

Należy pamiętać, że prawo UE wymaga weryfikacji użytkownika w przypadku wszystkich wypłat. Zdecydowanie zalecamy rozpoczęcie procesu jak najwcześniej, ponieważ weryfikacja może potrwać kilka dni.

– czytamy w ogłoszeniu.

Firma podaje warunki rynkowe, coraz surowsze regulacje i brak funduszy jako powody swojej decyzji o zamknięciu i nie kontynuowaniu dalszego rozwoju.

Użytkownicy odwiedzający oficjalny profil giełdy na Twitterze spotykają się z ostrzeżeniem „ta strona nie istnieje”. Co ciekawe, nowe konto CryptoBridgeEU stało się dzisiaj aktywne i rozpowszechnia wiadomości sprzeczne z ogłoszeniem pojawiającym się na oficjalnej stronie platformy. Konto, o którym mowa, twierdzi, że zamknięcie platformy jest tylko tymczasowe, stwierdzając:

Z dumą ogłaszam, że wygaśnięcie CryptoBridge nie jest końcem! Przeniesiemy naszą siedzibę do Danii! Będziemy mieć nową stronę internetową, więc bądź na bieżąco!

Jednak aktualizacja oficjalnej strony internetowej potwierdza, że profil jest fałszywy:

Nasze kanały mediów społecznościowych są zamknięte, wszystkie konta na Twitterze, które udają, że reprezentują CryptoBridge, są fałszywe. W tej chwili nie planujemy powrotu.

– pisze firma.

Rywalizacja w przestrzeni DEX staje się coraz bardziej zacięta. Giełda kryptograficzna Binance uruchomiła jedną w kwietniu, a jej konkurent Poloniex nabył DEX oparty na Tronie pod koniec listopada.

27 listopada zdecentralizowana sieć płynności Bancor ogłosiła zrzut liczący 60.000 tokenów w celu zwiększenia puli płynności. Niska płynność jest poważnym problemem w obliczu zdecentralizowanych giełd i utrudniającym im konkurowanie ze scentralizowanymi giełdami.

Binance dodaje 4 pary handlowe dla rosyjskiego rubla:

Czołowa giełda kryptowalut, Binance, rozpoczęła notowanie czterech par handlowych dla rosyjskiego rubla, zgodnie z  opublikowanym dziś ogłoszeniem. Pierwsze pary handlowe z rublem to Binance Coin, Bitcoin, Ethereum i XRP. Dyrektor generalny Binance, Changpeng Zhao, skomentował posunięcie w tweecie przesłanym tego samego dnia.

Dodanie par handlowych przez Binance nastąpiło po wprowadzeniu handlu rublami na platformie pod koniec października, kiedy Zhao ogłosił, że użytkownicy mogą od teraz wpłacać i wypłacać środki pieniężne w rublach.

Zhao wcześniej chwalił pozycję Rosji jako ważnej jurysdykcji dla branży kryptograficznej i Blockchain, uznając bogactwo talentów informatycznych w Rosji i posuwając się do nazwania prezydenta Władimira Putina najbardziej wpływową osobą w branży Blockchain.

Pary wsparcia i handlu rublem są najnowszymi z serii nowych funkcji i zasobów dodanych do platformy w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Tylko w listopadzie Binance dodał wsparcie dla liry tureckiej, a także stał się pierwszą giełdą, w której dodano Fiat Gateway opracowany przez Paxos.

Tymczasem konkurencyjne platformy handlu kryptowalutami dla Binance również rozszerzają zakres swoich działań. Zgodnie z doniesieniami, które pojawiły się w połowie listopada, kontrakty futures na Bitcoiny na platformie Bakkt Intercontinental Exchange (ICE) zostaną rozszerzone o opcję rozliczania w gotówce. Z kolei w połowie listopada giełda kryptograficzna OKEx uruchomiła kontrakty futures na Bitcoiny, które są uzupełnione o stablecoina Tether.

Afryka południowa może wkrótce przedstawić krypto regulacje:

Południowoafrykański Bank Rezerw (SARB) – bank centralny tego kraju – rzekomo zamierza wprowadzić nowe przepisy dotyczące korzystania z walut cyfrowych w celu zniechęcenia użytkowników do obchodzenia kontroli walutowych.

Jak podaje publikacja biznesowa Business Local, zastępca prezesa SARB, Kuben Naidoo, powiedział, że nowe przepisy zostaną wdrożone w pierwszym kwartale 2020 r., po pięcioletniej serii konsultacji w tej sprawie. Oświadczenia Naidoo były następstwem decyzji FirstRand Bank – jednej z największych instytucji finansowych w Afryce Południowej – o zaprzestaniu świadczenia usług bankowych na rzecz cyfrowych giełd kryptowalutowych pod koniec listopada. FNB za ten ruch obwiniał niepewność regulacyjną.

Społeczności Blockchain i kryptowalut już zareagowały na pomysł dalszej kontroli. Południowoafrykańska społeczność deweloperów Blockchain SA Crypto powiedziała Business Report:

Konsekwencje ograniczenia korzystania z kryptowalut w celu zaostrzenia kontroli kapitału są dalekosiężne i alarmujące.

– czytamy.

Kryptowaluty okazały się popularne w Południowej Afryce – 10,7% mieszkańców tego kraju je posiada, co jest najwyższym wynikiem spośród wszystkich badanych krajów. Zmienność południowoafrykańskiego rand, który jest jedną z najbardziej niestabilnych walut na świecie, skłoniła konsumentów do szukania ochrony swoich pieniędzy.

Płatności transgraniczne są czynnikiem przyczyniającym się do popularności kryptowalut w tym kraju, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że przekazy pieniężne są często wysyłane z krajów takich jak Republika Południowej Afryki do 15 innych krajów na kontynencie zwanymi Południowoafrykańską Wspólnotą Rozwoju.

W sierpniu duża południowoafrykańska giełda kryptograficzna Luno odnotowała średni dzienny wolumen obrotu przekraczający 5,4 mln dolarów. Luno odnotował znaczny wzrost liczby nowych klientów, osiągając kamień milowy w wysokości 3 mln portfeli w łącznie 40 krajach na swojej platformie.

Firma wprowadza kartę debetową z wbudowanym portfelem:

Japońska spółka holdingowa SoftBank wprowadziła nową kartę debetową z wbudowanym portfelem na kryptowaluty.

Zgodnie z komunikatem prasowym z 1 grudnia SoftBank opracował kartę debetową z wbudowanym portfelem Blockchain we współpracy z amerykańskim deweloperem portfeli-kart Dynamics. Nowy produkt nosi nazwę SBC Wallet Cards i może być używany jako tradycyjna karta debetowa lub portfel Blockchain.

Konsumenci mogą wykorzystywać zintegrowany portfel Blockchain aby pełnił funkcję zarówno zimnego, jak i gorącego portfela oraz do sprawdzania informacji związanych z saldem w czasie rzeczywistym. Obecnie karta jest dostępna wyłącznie w Japonii, jednak SoftBank planuje w przyszłości wprowadzić ten produkt w Azji Południowo-Wschodniej, Korei Południowej, Stanach Zjednoczonych i Dubaju.

W ostatnich miesiącach SoftBank aktywnie uczestniczył w projektach związanych z Blockchain, w tym w szeregu inwestycji. W listopadzie SoftBank i inni gracze branżowi wzięli udział w rundzie finansowania serii B Opay fintech z siedzibą w Lagos, która zebrała 120 mln dolarów.

Wspierana przez SoftBank chińska firma fintech OneConnect złożyła wniosek o IPO w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Firma próbuje zebrać 100 mln dolarów, starając się o notowanie na globalnym rynku Nasdaq lub nowojorskiej giełdzie papierów wartościowych.

W październiku SoftBank, platforma Blockchain TBCASoft i gigant technologiczny IBM ogłosiły współpracę w celu przyjęcia rozwiązania telekomunikacyjnych płatności Blockchain między operatorami. Celem partnerstwa jest umożliwienie przewoźnikom korzystania z Blockchain za pośrednictwem konsorcjum Carrier Blockchain Study Group (CBSG) – założonego przez TBCASoft i SoftBank.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Rynki kryptowalut wykazują obecnie znaczną przewagę spadków. Bitcoin notuje wynik ujemny na poziomie 0,3%, Ethereum o 0,4%, XRP o 1,1%, Litecoin o 3,4% a EOS o 2,7%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 1.1 mld dolarów i wynosi obecnie 198.3 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 59.9 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button