News

#856 Newsy z dnia 03.12.2019

Z wtorkowych wydarzeń: Brytyjskie Wyspy Dziewicze pracują nad własną kryptowalutą; Juventus wydaje własny token; Sąd zadecydował: pracownicy banku nie mogą posiadać kryptowalut; Aktualna sytuacja na giełdach.

Brytyjskie Wyspy Dziewicze pracują nad własną kryptowalutą:

Startup LifeLabs ogłosił, że pracuje nad cyfrową walutą o nazwie BVI ~ LIFE we współpracy z Brytyjskimi Wyspami Dziewiczymi (BVI).

Według opublikowanego dziś komunikatu prasowego waluta jest częścią szerszej inicjatywy na rzecz rozwoju lokalnego sektora fintech i zostanie zaprezentowana podczas sympozjum BVI Digital Economy.

Moneta będzie stablecoinem związanym w stosunku 1: 1 do dolara amerykańskiego – z którego wyspy korzystają od 1959 r. – i oczekuje się, że jego wykorzystanie zmniejszy opłaty transakcyjne, zwiększy szybkość transakcji i będzie dostępny dla osób postronnych, takich jak turyści.

LifeLabs opracowuje również Rapid Cash Response, fundusz przeznaczony do udzielania pomocy w przypadku sytuacji kryzysowej w kraju. Lokalny rząd ogłosił tę inicjatywę już w kwietniu. Premier wysp, Andrew Fahie powiedział:

Znaczenie technologii Blockchain i znaczące korzyści, jakie oferuje wyspom, mają ogromne znaczenie dla Terytorium. Z zadowoleniem przyjmujemy tę innowację z otwartymi ramionami. Nasz partner, LIFElabs, udowodnił swoim udokumentowanym doświadczeniem, że ich ideologia to nie tylko słowa, i cieszymy się na kontynuowanie naszej współpracy z nimi w zakresie wprowadzenia BVI ~ LIFE, naszej cyfrowej waluty.

Według strony danych kryptowalut Coin360, cena tokena LIFE wzrosła o prawie 31% w ciągu ostatnich 24 godzin, osiągając 0,000083 dolara.

Podczas gdy BVI mogą rozważać stablecoina zakotwiczonego w dolarze, Wyspy Marshalla opracowują token, starając się odejść od waluty amerykańskiej. Na początku tego roku urzędnicy ogłosili, że naród wyspiarski na Pacyfiku opracuje cyfrowego suwerena, który byłby łatwy do przekazania na wielu wyspach tworzących ten kraj.

Juventus wydaje własny token:

Włoski profesjonalny klub piłkarski Juventus wydał własny token, aby umożliwić fanom udział w głosowaniach. Po roku pracy nad projektem, markowy token Juventusu jest dostępny na Socios.com, tokenizowanej platformie do głosowania fanów dla sportu, jak czytamy w opublikowanym ogłoszeniu. 

Cena początkowa tokena wynosi 2 euro za token, podczas gdy ograniczona liczba bezpłatnych tokenów będzie dostępna za pośrednictwem funkcji rozszerzonej rzeczywistości (AR) na aplikacji Socios.com – „Token Hunt”. Fani, którzy posiadają token, będą mogli głosować w szeregu decyzji związanych z klubem, z których pierwsza określi piosenkę klubu, gdy ten zdobędzie gola.

Początkowo klub planował wydanie tokena w pierwszym kwartale 2019 r. Decyzja o stworzeniu markowego tokena była następstwem podobnej inicjatywy Paris Saint-Germain (PSG). Partnerstwo PSG z Socios.com pozwala fanom głosować, a także nadaje status VIP i / lub nagrody dla posiadaczy.

Drużyny sportowe na całym świecie aktywnie korzystały z markowych tokenów, aby poprawić interakcję z fanami. W połowie października drużyna koszykarska Sacramento Kings NBA nawiązała współpracę z CryptoKaiju w celu wprowadzenia „crypto-collectibles” popartych nie wymiennymi tokenami. 

Sąd zadecydował: pracownicy banku nie mogą posiadać kryptowalut:

Duński sąd orzekł, że skandynawski gigant usług finansowych Nordea może zabronić swoim pracownikom posiadania Bitcoinów i innych walut cyfrowych.

Jak poinformował BNN Bloomberg, sąd uzasadnił ograniczenie, powołując się na rzekome ryzyko związane z kryptowalutami. Orzeczenie to nie dotyczyło jednak instrumentów finansowych związanych z walutami cyfrowymi, które Nordea sprzedała klientom, ani żadnej kryptowaluty, w którą pracownicy mogliby zainwestować przed wprowadzeniem ograniczenia.

Związek duński dla pracowników branży finansowej złożył pozew przeciwko Nordea, twierdząc, że zakaz ingerował w życie osobiste pracowników.

Złożyliśmy pozew z powodu zasady, że każdy ma życie prywatne i prawo do działania jako osoba prywatna. Dla nas i naszych członków ważne było ustalenie, jakie prawa mają managerowie. W tym przypadku sięgały znacznie dalej niż uważamy za właściwe. 

– powiedział Kent Petersen, przewodniczący związku.

Nordea początkowo ogłosiła zamiar zakazania swoim pracownikom posiadania kryptowaluty pod koniec stycznia 2018 r. Ponieważ Nordea jest największym bankiem w Skandynawii, oznacza to, że przepisy powodują, że 31.500 osób zmuszonych jest oddalić się od inwestycji w kryptowaluty.

Niedawno pojawiły się doniesienia, że Rosja rzekomo przygotowuje zakaz używania kryptowalut do płacenia za towary i usługi. W publikacji Izvestii zacytowano kilka źródeł, które podobno są w toku dyskusji w banku centralnym kraju.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Giełdy po upływie doby wykazują niewielkie wzrosty. Bitcoin notuje wzrost o 1,2%, Ethereum o 1%, XRP o 1,5%, Bitcoin Cash o 0,4%, Litecoin o 1,4% a EOS o 2,1%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 2.5 mld dolarów i wynosi obecnie 200.8 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 53.5 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button