News

#859 Newsy z dnia 06.12.2019

Z piątkowych wydarzeń: UE nie pozwoli stablecoinom wejść na rynek, dopóki ryzyko nie zostanie wyeliminowane; Karta Coinbase wprowadza DAI jako pierwszy obsługiwany stablecoin; Tajska policja aresztowała 24 obywateli Chin za oszustwo związane z Bitcoinami; Kraken dodaje wsparcie dla franka szwajcarskiego; Na giełdach niewielkie wzrosty.

UE nie pozwoli stablecoinom wejść na rynek, dopóki ryzyko nie zostanie wyeliminowane:

Według władz UE żaden globalny projekt stablecoina nie rozpocznie działalności w Unii Europejskiej, dopóki nie zostanie wyeliminowane związane z nim ryzyko dla suwerenności monetarnej.

We wspólnym oświadczeniu przyjętym przez Radę Unii Europejskiej i Komisję Europejską, Rada i Komisja przyznały, że stablecoiny mogą skutecznie zapewniać tanie i szybkie płatności, ale wiążą się z nimi znacznie większe ryzyko i wyzwania. Oświadczenie zostało zatwierdzone przez Radę do Spraw Gospodarczych i Finansowych (ECOFIN) w dniu 5 grudnia, w oparciu o dane z oficjalnego dokumentu wydanego pod koniec listopada.

Rzecznik UE powiedział Cointelegraph, że chociaż oświadczenie nie ma żadnej wartości prawnej, sygnalizuje, co państwa członkowskie uważają w tej sprawie i toruje drogę do dalszych działań, które najprawdopodobniej zaowocują wnioskami legislacyjnymi.

W swoim oświadczeniu władze UE wskazały wiele zagrożeń i problemów związanych z przyjęciem stablecoinów – cyfrowych walut powiązanych z innym aktywem, aby zapobiec zmienności zwykle obserwowanej w kryptowalutach. Jeśli zostaną przyjęte na skalę globalną, stablecoiny stanowią zagrożenie dla suwerenności monetarnej.

Ustalenia te stanowią różnorodne wyzwania i zagrożenia związane na przykład z ochroną konsumentów, prywatnością, podatkami, bezpieczeństwem cybernetycznym i odpornością operacyjną, praniem pieniędzy, finansowaniem terroryzmu, integralnością rynku, zarządzaniem i pewnością prawną. (…) Obawy te prawdopodobnie wzrosną i mogą pojawić się nowe potencjalne zagrożenia dla suwerenności monetarnej, polityki pieniężnej, bezpieczeństwa i wydajności systemów płatności, stabilności finansowej i uczciwej konkurencji.

– czytamy w oświadczeniu.

Jak zauważyły władze, rozwiązanie wyzwań stawianych przez globalne stablecoiny wymaga skoordynowanych wysiłków państw z całego świata. Ponadto podmioty, które planują wydawać stablecoiny w UE, powinny niezwłocznie dostarczyć pełne i odpowiednie informacje, aby umożliwić właściwą ocenę w oparciu o obowiązujące istniejące zasady.

Karta Coinbase wprowadza DAI jako pierwszy obsługiwany stablecoin:

Coinbase Card, zasilana kryptowalutami karta debetowa Visa z wiodącej giełdy kryptograficznej Coinbase, obsługuje teraz Dai, stablecoina powiązanego z dolarem amerykańskim. Według postu opublikowanego dziś na blogu, Dai jest pierwszym stablecoinem dostępnym na karcie Coinbase, obok najważniejszych kryptowalut, takich jak Bitcoin i Litecoin.

Zważając na fakt, iż 1 DAI jest równoważne 1 dolarowi, dodanie stablecoina do Coinbase Card ma na celu umożliwienie klientom wydawania kryptowaluty o mniejszych wahaniach, informuje giełda. Dodanie DAI to nie tylko jeden dodatkowy aktyw służący do wydawania, ale narzędzie mające na celu przyspieszenie globalnego przyjmowania alternatywnych metod płatności, twierdzi JD Millwood, szef marketingu rozwoju w Coinbase.

To niewielki krok w naszej dalekiej podróży, aby udostępnić krypto wszystkim, poprzez alternatywne opcje płatności, które odpowiadają naszej zróżnicowanej bazie klientów.

– powiedział Millwood.

Wprowadzona na rynek w kwietniu 2019 r. Coinbase Card to karta debetowa Visa, która pozwala użytkownikom płacić za towary w kryptowalutach, a także wypłacać gotówkę z bankomatów. Karta została po raz pierwszy wprowadzona w Wielkiej Brytanii umożliwiając natychmiastową zamianę kryptowalut klientów w gotówkę. W czerwcu karta została wydana w sześciu krajach europejskich, w tym w Hiszpanii, Niemczech, Francji, Włoszech, Irlandii i Holandii.

Według oficjalnej strony internetowej Coinbase, karta Coinbase obsługuje teraz łącznie 10 kryptowalut, w tym Bitcoina, Ethereum, Litecoina, Bitcoina Cash, XRP, Basic Attention Token, Augur, 0x, Stellar Lumens i Dai.

Tajska policja aresztowała 24 obywateli Chin za oszustwo związane z Bitcoinami:

Tajlandzcy urzędnicy imigracyjni aresztowali 24 obywateli Chin, którzy prowadzili domniemane oszustwo związane z kryptowalutami w dzielnicy Rama III w sąsiedztwie Bangkoku.

Według oficjalnego ogłoszenia Biuro Imigracyjne Królewskiej Policji Tajskiej aresztowało 24 osoby, zarekwirowało 61 laptopów, 424 telefony komórkowe i kilka routerów.

Biuro Imigracyjne stwierdza ponadto, że szef operacji zatrudnił pracowników na trzy miesiące, przy czym wszystkie ich wydatki zostały pokryte, w tym wynagrodzenie w wysokości 5.000 juanów (710 dolarów) miesięcznie. Po przybyciu pracownicy oddawali paszporty szefowi operacji. Pracownicy mieli pracować na zmiany od 9 rano do 10 wieczorem. Domniemani oszuści podobno nakłaniali chińskich inwestorów do kupowania Bitcoinów, rzekomo fałszując stawki w celu osiągnięcia zysku. 

Lokalny dziennik informacyjny „Chiang Rai Times” stwierdza, że Biuro Imigracyjne wyeliminowało wiele oszustw z call center obsługiwanych przez obywateli Chin. Dziś policja imigracyjna odkryła spekulacje giełdowe przeprowadzane przez chińskich nastolatków. Podobno aresztowano 54 nieletnich w tajlandzkim hotelu wypoczynkowym za nakłanianie chińskich inwestorów do inwestowania w fałszywe akcje. 

Kraken dodaje wsparcie dla franka szwajcarskiego:

Giełda kryptowalut z siedzibą w San Francisco – Kraken – dodaje obsługę najnowszego aktywa fiat, franka szwajcarskiego.

Zgodnie z postem na blogu giełdy, Kraken powiedział, że we współpracy z bankiem Frick z Liechtensteinu frank szwajcarski dołączy do listy pozostałych walut fiducjarnych obsługiwanych już przez Kraken, mianowicie dolara amerykańskiego, dolara kanadyjskiego, euro, funta szterlinga i jena japońskiego.

Zespół Kraken ujawnił także, że handel frankiem szwajcarskim rozpocznie się dziś, 6 grudnia, i że giełda wprowadzi pary handlowe między frankiem szwajcarskim a Bitcoinem i Ethereum, z przyszłą możliwością dodania kolejnych par handlowych.

Kraken, jedna z największych i najstarszych giełd Bitcoinów na świecie, niedawno ogłosiła, że dołącza do sieci Silvergate Exchange Network (SEN), aby umożliwić swoim klientom wpłacanie i wypłacanie dolarów amerykańskich z kont Silvergate bez opłat.

Wcześniej Kraken wprowadził mobilną wersję swojej aplikacji handlowej Kraken Future, która została stworzona na początku tego roku i wcześniej była dostępna tylko w przeglądarce internetowej. Aplikacja będzie dostępna na platformach iOS i Android.

Na giełdach niewielkie wzrosty:

Miniona doba przyniosła nieznaczne wzrosty w przypadku większości z czołowej dziesiątki kryptowalut. Bitcoin notuje wzrost o 2,2%, Ethereum o 1,2%, XRP o 3,5%, Bitcoin Cash o 1,1% a Litecoin o 2,1%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 3.7 i wynosi obecnie 203.2 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 56.8 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, coindesk.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button