News

#870 Newsy z dnia 16.12.2019

Z poniedziałkowych wydarzeń: Chiny zamrażają ponad pół miliona dolarów spółki zależnej Bitmain; ONZ zapobiega wykorzystywaniu pracowników dzięki Blockchain; AMD dołącza do Blockchain Game Alliance; Aktualna sytuacja na giełdach.

Chiny zamrażają ponad pół miliona dolarów spółki zależnej Bitmain:

Sąd rejonowy Shenzhen Bao’An w Chinach orzekł o zamrożeniu aktywów o wartości około 676.000 dolarów należących do spółki zależnej Bitmain, giganta miningu Bitcoinów. 

Według wydanego pozwu sądowego sąd okręgowy w Shenzhen Bao’An nakazał zamrożenie 4.717.710,68 juanów (676,000 dolarów) w 100% zależnej od Bitmain spółki Shenzhen Century Cloud Core. Orzeczenie to jest następstwem wniosku złożonego przez producenta komponentów elektronicznych, Dongguan Yongjiang Electronics.

Dongguan Yongjiang zwrócił się do sądu o zamrożenie środków w celu zapewnienia możliwości dochodzenia w toczącym się sporze dotyczącym umowy handlowej, gdyby sąd zadecydował na korzyść firmy. Zgodnie ze złożonym wnioskiem Shenzhen Century Cloud Core ma prawo odwołać się od decyzji.

Niedawno policja w Shenzhen zwróciła się do założyciela producenta Bitcoinowej platformy wydobywczej MicroBT, Zuoxinga Yanga, w celu przesłuchania go w związku z zarzutami naruszenia własności intelektualnej w odniesieniu do technologii Bitmain.

Yang pracował wcześniej w Bitmain jako dyrektor ds. projektowania procesorów i opracował flagowy zestaw wydobywczy Antminer S7 i S9. W 2017 r. Bitmain pozwał firmę o domniemane naruszenie patentu. Jednak prawnicy Yanga skutecznie zaapelowali o odwołanie patentu w następnym roku.

ONZ zapobiega wykorzystywaniu pracowników dzięki Blockchain:

Firma finansowa Blockchain Diginex i Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji (ang. International Organization for Migration – IOM) pod przewodnictwem ONZ wspólnie uruchomiły narzędzie Blockchain mające na celu zapobieganie wykorzystywaniu pracowników migrujących w Hongkongu.

Zgodnie z opublikowanym komunikatem prasowym, narzędzie zostało zaprojektowane do użytku przez około 1.500 agencji rekrutujących pracowników migrujących w Hongkongu i niektórych powiązanych agencji w krajach wysyłających pracowników. System nosi nazwę International Recruitment Integrity System Self-Assessment for Ethical Recruitment (IRIS-SAFER).

W projekcie zastosowano technologię Blockchain, aby zapewnić, że zapisy danych są bezpieczne i niezmienne, co skutkuje większą integralność, przejrzystość i widoczność danych. Zgodnie z ogłoszeniem w Hongkongu mieszka prawie 390.000 pracowników migrujących, z których 98% to kobiety, a od 56% z nich zostały pobrane przez agencje rekrutacyjne nielegalne opłaty.

Korzystając z IRIS-SAFER, agencje najpierw dowiedzą się, jakie są globalne standardy etycznej rekrutacji, a następnie będą mogły wykazać swoje postępy i ostatecznie udowodnić swoje zaangażowanie. W ramach tego projektu czerpiemy z globalnej pracy IOM poprzez inicjatywę IRIS i dostosowujemy ją do konkretnych doświadczeń związanych z rekrutacją migrujących pracowników z Hongkongu .

– skomentował szef misji IOM China Giuseppe Crocetti.

Po wdrożeniu systemu w Hongkongu i innych nieokreślonych krajach organizacje planują jego implementację na całym świecie.

AMD dołącza do Blockchain Game Alliance:

Międzynarodowa firma informatyczna Advanced Micro Devices (AMD) dołączyła do Blockchain Game Alliance i zawarła dwie nowe umowy partnerskie, aby pomóc w wykorzystaniu technologii w branży.

Opublikowany komunikat prasowy ujawnił, że gigant produkujący chipy współpracuje z dostawcami technologii Blockchain Robot Cache i ULTRA – obaj pracują nad rozwojem i obsługą rynków gier online opartych na Blockchain. Rynki te mają na celu ustanowienie nowych, bezpiecznych opcji zakupu i kanałów dystrybucji dla wydawców gier i użytkowników.

Blockchain Game Alliance (BGA) to organizacja zaangażowana w przyjęcie technologii Blockchain w grach poprzez promowanie tworzenia wspólnych standardów, ułatwianie tworzenia sieci i dzielenia się wiedzą oraz zachęcanie do współpracy i wdrażania najlepszych praktyk.

AMD jest podobno pierwszym znaczącym producentem sprzętu, który dołączył do Sojuszu, do którego należy twórca tokenów Enjin Fig oraz weteran gier Blockchain EverdreamSoft.

Zgodnie z komunikatem prasowym oba rynki zintegrują karty graficzne AMD i technologię procesorów do różnych celów, w tym do serwerów zaplecza i infrastruktury Blockchain. Podobno procesory AMD Ryzen i karty graficzne Radeon zostały zaprojektowane w celu zapewnienia optymalnej wydajności obliczeń kryptograficznych.

AMD twierdzi, że jego procesor i technologia GPU będą służyć jako potężny silnik do obciążeń związanych z Blockchain i grami. Producent sprzętu zapewni także solidną ochronę bezpieczeństwa, która pomoże chronić treści cyfrowe przed szeregiem ataków online.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Miniona doba na giełdach wykazała niewielkie zmiany w cenach kryptowalut. Bitcoin notuje wzrost na poziomie 0,1%. Pozostałe czołowe pozycje notują spadki – Ethereum o 0,9%, XRP o 1,6%, Bitcoin Cash o 0,3% a EOS o 1%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 0.2 mld dolarów i wynosi obecnie 194 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 59.9 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button