News

#871 Newsy z dnia 17.12.2019

Z wtorkowych wydarzeń: McAfee kończy z promowaniem projektów kryptowalut; Oszuści stoją przed widmem dwóch lat więzienia; Dwóch Rosjan ściganych za mining na państwowym sprzęcie; Fidelity Digital Assets otwiera gałąź w Wielkiej Brytanii; Aktualna sytuacja na giełdach.

McAfee kończy z promowaniem projektów kryptowalut:

Przedsiębiorca kryptowalutowy John McAfee mówi, że przestanie promować pojedyncze monety, aby skupić się na swojej kampanii prezydenckiej – pomimo pewności, że nie wygra.

W serii tweetów rozpoczynających się 14 grudnia McAfee, który zyskał duże poparcie użytkowników kryptowalut, twierdził, że popieranie indywidualnych projektów w przestrzeni zajmuje zbyt dużo czasu.  „Nie robię już promocji kryptograficznych” – podsumował jeden post.

W innym miejscu McAfee chciał zauważyć, że nie wycofuje się całkowicie z przestrzeni kryptowalut:

Ludzie pytają, dlaczego nie promuję już Blockchain. Moja kampania prezydencka rozpocznie się na dobre w styczniu i nie mogę robić obu tych rzeczy. W żaden sposób nie porzucam kryptografii; jedynie zadanie promowania określonych projektów.

– pisze.

Zapytany o więcej informacji, potentat niemniej jednak wyraził wątpliwości co do jego perspektyw niezwiązanych z kryptografią. Na pytanie, czy czuł, że może wygrać jako kandydat w wyborach prezydenckich w USA w 2020 r., odpowiedział: „Nie mam szans”.

Nie chcę (nim) być. Chcę jedynie promować kryptografię na scenie krajowej. 

– stwierdził inny tweet.

Pomimo uzyskiwania mieszanych recenzji dotyczących wsparcia projektów kryptowalut w przeszłości, McAfee jest prawdopodobnie najbardziej znany ze swoich oburzających prognoz cen Bitcoina. 

Niesławnie założył się, że cena Bitcoina przekroczy milion dolarów do końca 2020 r. i powiedział, że jeśli popełni błąd, zje własnego penisa. Podczas ostatniej rundy na Twitterze McAfee stwierdził, że zakład jest „absolutnie” nadal w aktualny.

Oszuści stoją przed widmem dwóch lat więzienia:

Dwóch Kanadyjczyków, którzy oszukali Bitcoinowego inwestora na kwotę 140.000 dolarów podszywając się pod giełdę HitBTC, może odbyć nawet dwa lata więzienia.

Według akt sądowych, bracia Jagroop Singh Khatkar i Karanjit Singh Khatkhar przyznali się do spiskowania mającego na celu oszustwo przeprowadzone za pośrednictwem Twittera w lipcu 2018 r. Sprawa pierwotnie wyszła na jaw w lipcu tego roku.

Udając usługę wsparcia dla HitBTC, para przekonała użytkownika, 63-letnią kobietę, do ujawnienia adresu e-mail dołączonego do jej konta handlowego. Następnie włamali się na konto, kradnąc 23 Bitcoiny o ówczesnej wartości około 140.000 dolarów. 

Zgodnie z dokumentami Singh Khatkhars „bezprawnie, świadomie i celowo przekazali, posiadali i używali, bez legalnego upoważnienia, środka identyfikacji innej osoby, wiedząc, że środek identyfikacji należał do prawdziwej osoby”. Podczas poniedziałkowej rozprawy ofiara zlitowała się nad oskarżonymi, wiedząc, że prawdopodobnie odzyska utracone fundusze.

Jest mi ich żal. Mam syna, który ma 27 lat. Mam nadzieję, że mogą wykorzystać swój spryt do czegoś bardziej korzystnego.

– powiedziała.

Na wyrok bracia Singh Khatkhars poczekają do marca.

Dwóch Rosjan ściganych za mining na państwowym sprzęcie:

Dwóch rosyjskich obywateli jest ściganych za rzekome atakowanie komputerów w organizacjach państwowych w celu nielegalnego wydobywania kryptowalut.

Dwie nieznane osoby rzekomo zainfekowały sprzęt programem, który wydobywa kryptowaluty za pomocą przeglądarki internetowej, jak poinformowała lokalna agencja medialna Tass.

Podobno jeden z podejrzanych, mieszkaniec miasta Kurgan, stworzył rozległy botnet do infekowania komputerów w różnych regionach kraju. Drugi podejrzany podobno skoncentrował swoje operacje wydobywcze na sprzęcie w państwowym przedsiębiorstwie wodociągowym JSC Rostovvodokanal.

Nielegalne wykorzystanie mocy obliczeniowej komputera do wydobywania kryptowalut bez zgody lub wiedzy właściciela jest czasem nazywane cryptojackingiem. Chociaż Tass nie ujawnia szczegółów kryptowaluty wydobywanej przez dwóch podejrzanych, złośliwe oprogramowanie, takie jak coinminer – oparte na kodzie Coinhive – jest jednym z przykładów rozpowszechnionego programu zaprojektowanego do nielegalnego wydobywania Monero za pośrednictwem przeglądarki internetowej.

(…) do 80% wolnej mocy komputera można wykorzystać do generowania wirtualnych monet, a legalny użytkownik może nawet o tym nie wiedzieć.

– powiedział w oświadczeniu wygłoszonym na konferencji prasowej Nikolay Murashov – zastępca dyrektora rosyjskiego Narodowego Centrum Koordynacji ds. Incydentów Komputerowych.

Murashob podkreślił, że to nielegalne wykorzystanie mocy obliczeniowej może niekorzystnie wpłynąć na operacje biznesowe i zaszkodzić wydajności firm, ostrzegając organizacje przed wdrożeniem odpowiednich środków bezpieczeństwa cybernetycznego.

Fidelity Digital Assets otwiera gałąź w Wielkiej Brytanii:

Fidelity Digital Assets – oddział kryptowalutowy Fidelity Investments – rozszerza się na Wielką Brytanię.

Planujemy świadczyć nasze usługi europejskim inwestorom instytucjonalnym za pośrednictwem naszego zarejestrowanego w Wielkiej Brytanii podmiotu, Fidelity Digital Assets, Ltd. Zdajemy sobie sprawę, że wymagania regulacyjne dotyczące dostawców usług w obszarze zasobów cyfrowych ewoluują, i zamierzamy spełniać wszystkie obowiązujące wymagania w Wielkiej Brytanii i innych krajach, ponieważ nadal globalnie rozszerzamy nasze usługi na społeczność inwestorów instytucjonalnych.

– powiedział przedstawiciel Fidelity Digital Assets.

Ruch ten zapewni europejskim przedsiębiorstwom, takim jak fundusze hedgingowe, możliwość dostępu do usług kryptowalutowych Fidelity, pomimo że firma robi ten skok bez żadnych dodatkowych licencji regulacyjnych, ponieważ zgodnie z postem z Financial News London nie są wymagane żadne dodatkowe zezwolenia.

Fidelity po raz pierwszy uruchomił oddział usług cyfrowych w USA w 2018 r., zapewniając przechowywanie aktywów kryptograficznych i wykonywanie transakcji podmiotom instytucjonalnym, takim jak pośrednicy będący zewnętrznymi funduszami hedgingowymi.

Bostoński dostawca usług związanych z aktywami cyfrowymi otrzymał także zielone światło do działania w Nowym Jorku od nowojorskiego Departamentu Usług Finansowych (NYDFS) w listopadzie 2019 r.

Ta nowa ekspansja w Europie nie wymaga jednak żadnych dodatkowych licencji regulacyjnych – a przynajmniej żadnej, o której Fidelity wie:

Oczywiście upewnimy się, że jesteśmy zgodni z wszelkimi brytyjskimi licencjami lub innymi wymaganymi licencjami, ale w tym momencie rozumiemy, że nie wymagamy żadnych dodatkowych licencji, aby to zrobić w Wielkiej Brytanii.

– powiedział Michael O’Reilly, dyrektor generalny Fidelity Digital Assets.

Po uruchomieniu oddział Fidelity w Wielkiej Brytanii rozpocznie działalność oferującą usługi związane wyłącznie z Bitcoinami.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Rynki kryptowalut przez ostatnią dobę wyraźnie straciły na wartości. Bitcoin spadł poniżej poziomu 7.000 dolarów, notując spadek o 3,9% z obecną ceną wynoszącą 6.825 dolarów. Ethereum straciło na wartości o 7,2%, XRP o 7%, Bitcoin Cash o 8,1% Litecoin o 7,3% a EOS 0 6,6%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 10 mld dolarów i wynosi obecnie 184 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 79 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button