News

#872 Newsy z dnia 18.12.2019

Ze środowych wydarzeń: Brytyjskie Wyspy Dziewicze zaprzeczają planom emisji stablecoina; Były pracownik giełdy Kraken składa przeciw niej pozew; US Fed: 50% transakcji Bitcoinowych jest powiązanych z nielegalnymi działaniami; Justin Sun przekaże 1 mln dolarów na rzecz Grety Thunberg; Aktualna sytuacja na giełdach.

Brytyjskie Wyspy Dziewicze zaprzeczają planom emisji stablecoina:

Zaledwie dwa tygodnie temu, około 3 grudnia, rząd Brytyjskich Wysp Dziewiczych (BVI) ogłosił, że uruchomi własnego stablecoina – BVI-LIFE. Moneta miała być wynikiem partnerstwa ze startupem Blockchain znanym jako LIFELabs. Co więcej, według Bitcoinist, projekt miał być również używany na brytyjskim terytorium zamorskim.

Jednak coś musiało się zmienić w ciągu ostatnich dwóch tygodni, ponieważ rząd BVI nagle zaczął zaprzeczać, że token zostanie uruchomiony. Jak wspomniano, wspierany przez państwo stablecoin miał wejść w życie i potencjalnie zastąpić dolara, pomimo faktu, że miał być do niego przywiązany. 

Nowa informacja prasowa wskazuje jednak, że rząd BVI nie zamierza zastępować dolara jako oficjalnej waluty. Co więcej, wydaje się, że token w ogóle nie ujrzy światła dziennego.

W rzeczywistości oświadczenie rządu wyraźnie mówi, że nie są w trakcie opracowywania ani uruchamiania krajowej kryptowaluty, w przeciwieństwie do doniesień medialnych. Podkreślili również, że żaden z ich partnerów ani innych podmiotów również tego nie robi. Nie ma planów zamiany dolara na walutę cyfrową.

Rząd przyznał, że został przedstawiony im ten pomysł i że wiele międzynarodowych firm przyszło z propozycją handlu i / lub oferowania swoich usług na terytorium BVI.  Zauważyli, że LIFELabs jest jedną z tych firm.

Oczywiście rząd podkreślił, że wciąż są otwarci na innowacje i nowe technologie. Nie są przeciwni żadnej technologii, która mogłaby prowadzić do lepszych warunków życia dla ich obywateli, a także firm, które otworzyły swoje firmy w tym kraju. Dotyczy to firm zajmujących się inteligentną technologią, zieloną energią, a nawet usługami cyfrowymi, w tym kryptowalutą i Blockchain.

Podkreślali jednak, że cały pomysł stworzenia krajowego stablecoina z LIFELabs z planami zastąpienia dolara to nic innego jak nieporozumienie.

Były pracownik giełdy Kraken składa przeciw niej pozew:

Były pracownik amerykańskiej giełdy kryptowalut Kraken, wszczął postępowanie sądowe przeciwko firmie w związku między innymi z naruszeniem umowy i naruszeniem sankcji.

Na podstawie dokumentu sądowego złożonego 26 listopada Nathan Peter Runyon – morski weteran wojenny i były pracownik Kraken, gdzie pełnił funkcję analityka finansowego pod kierownictwem dyrektora finansowego giełdy Kaiser Ng – wniósł sprawę do sądu, oskarżając firmę i Ng o szereg naruszeń prawa i fałszerstw.

Dokładniej, Runyon oskarżył Kraken o nieetyczne i nielegalne taktyki biznesowe, oszukiwanie pracowników w stosunku do opcji na akcje, łamanie sankcji i dyskryminowanie go jako niepełnosprawnego weterana wojskowego.

Podczas pracy w Kraken od sierpnia 2018 r. Runyon rzekomo natknął się na wiele wątpliwych taktyk biznesowych, w których firma rzekomo osiągała przychody z krajów znajdujących się na liście Departamentu Skarbu w Urzędzie Skarbowym ds. Kontroli Aktywów Zagranicznych Specjalnie Wyznaczonych Obywateli i Osób Zablokowanych.

Runyon twierdził, że w saldzie bankowym Kraken brakowało depozytów klientów w wysokości milionów dolarów. Kraken rzekomo nie przeprowadził oceny wyników. Co więcej, Ng rzekomo zapytał Runyona, czy mógłby użyć adresu domowego Runyona do aplikacji dla banków i organów nadzoru. Runyon zgodził się, jednak firma rzekomo nie zapłaciła mu czynszu za korzystanie z jego mieszkania.

Runyon powiadomił Ng o swoich odkryciach, ale Ng rzekomo zignorował je wszystkie i wykluczył Runyona z projektu. W pozwie sądowym znajduje się szereg innych zarzutów Runyona przeciwko Kraken.

Według raportu nadzoru rynku opublikowanego pod koniec września przez Blockchain Transparency Institute Kraken należy do najczystszych giełd kryptowalut w branży.

Jednak pod koniec drugiego kwartału 2019 r. raport Bloomberga wymienił nieprawidłowości dotyczące niektórych transakcji Tether na giełdzie Kraken. John Griffin, profesor finansów na University of Texas, powiedział Bloombergowi, że zauważone nieprawidłowości „sugerują wash trading”.

Technika ta jest czasem stosowana przez handlowców, którzy działają zarówno jako sprzedający, jak i kupujący w danej transakcji, aby dać fałszywe wrażenie podaży i popytu. Akt ten sam w sobie jest nielegalny. Kraken następnie zdyskredytował treść raportu w poście na blogu.

US Fed: 50% transakcji Bitcoinowych jest powiązanych z nielegalnymi działaniami:

Członek rady zarządzającej Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych wydaje się wierzyć, że jedna na cztery osoby używające Bitcoina to przestępcy.

Lael Brainard podkreśliła postrzegane ryzyka kryptowalut w uwagach wygłoszonych dziś we Frankfurcie w Niemczech. Brainard przemawiała w ramach panelu na cześć Benoîta Coeuré, członka zarządu Europejskiego Banku Centralnego (EBC).

Specjalnie wybrana do panelu, który był częścią wydarzenia „Polityka pieniężna: wyzwania przed nami” we Frankfurcie w Niemczech, była nielegalna działalność z udziałem Bitcoina. Według Brainard, która zacytowała badanie naukowe z początku tego roku, Bitcoin nadal zawiera znaczną liczbę nieuczciwych użytkowników.

Tylko jedna jedna trzecia najpopularniejszych giełd wymaga weryfikacji tożsamości i potwierdzenia adresu, aby dokonać wpłaty lub wypłaty. Jest to niepokojące, ponieważ w wielu badaniach stwierdzono, że kryptowaluty wspierają znaczną liczbę nielegalnych działań

– powiedziała publiczności.

Kontynuując, Brainard dodała, że aż 50% wszystkich transakcji Bitcoinami było w jakiś sposób niezgodnych z prawem:

W jednym badaniu oszacowano, że na przykład ponad jedna czwarta użytkowników Bitcoinów i około połowa transakcji Bitcoinami jest związana z nielegalną działalnością.

Ton wypowiedzi zwiększa morze nieporozumień dotyczących rzeczywistego wykorzystania Bitcoina. Według doniesień, badania transakcji regularnie prowadzą do sprzecznych wniosków – inni sugerują, że brak anonimowości oznacza, że prawdziwi przestępcy nadal wolą gotówkę.

Dalsze trudności leżą w określeniu, ile osób używa Bitcoina, ponieważ użytkownik może kontrolować nieskończoną liczbę adresów.

Justin Sun przekaże 1 mln dolarów na rzecz Grety Thunberg:

Założyciel Tron (TRX), Justin Sun, publicznie zobowiązał się do przekazania 1 mln dolarów na wysiłki młodej szwedzkiej aktywistki – Grety Thunberg – w celu zwiększenia globalnej świadomości na temat kryzysu klimatycznego.

W odpowiedzi na osłabione wyniki zeszłotygodniowej konferencji klimatycznej ONZ COP25 w Madrycie, Sun opublikował tweeta:

Jako młody przedsiębiorca podzielam pasję @ GretaThunberg do zmieniania świata. Krypto znacznie przyczyni się do zmniejszenia śladu węglowego poprzez wdrożenie zdecentralizowanego rozliczania. Chciałbym osobiście przeznaczyć 1 milion dolarów na inicjatywę @GretaThunberg.

– pisze.

Ostatnie rozmowy klimatyczne ONZ ustanowiły rekord w najdłuższych jak dotąd wielostronnych negocjacjach klimatycznych, ale zakończyły się impasem w kluczowych kwestiach, takich jak ustanowienie zasad dla nowego globalnego rynku handlu emisjami i przyjęcie nowych, bardziej ambitnych celów w zakresie redukcji emisji.

Raport Financial Times potępił zejście do „otwartej sprzeczki” w końcowych godzinach negocjacji, wskazując na zawrotny brak wkładu ze strony Stanów Zjednoczonych i Chin. Sygnatariusze ostatecznego „porozumienia kompromisowego” pogłębili oskarżenia w Australii i Brazylii za rzekome próby udaremnienia istotnych postępów.

Na Twitterze przyrzeczenie Suna do Thunberg spotkało się z wyraźną ambiwalencją, gdy respondenci określali aktywistkę jako „dziecko z plakatu” lub „marionetkę” ze względu na klimat, który „nie zasługuje na wzmiankę w świecie kryptografii”. Kilku posunęło się tak daleko, że odrzuciło ją jako oszustkę, a nawet „lewacką fałszywkę sponsorowaną przez Sorosa”.

Pomijając Thunberg osobiste motywacje Suna spotkały się także z sarkazmem i cynizmem, przy czym jeden respondent oskarżył go o próbę „zarabiania na obowiązkowych kredytach węglowych”, a kilku postrzegało tę obietnicę jako podstęp mający na celu podniesienie wartości tokena Tron.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Na giełdach po upływie doby obserwujemy mieszane ruchy cen. W czołowej dziesiątce wzrost notuje Bitcoin – o 0,8%, Litecoin – o 1,2% a EOS – o 0,8%. Ethereum, XRP i Bitcoin Cash notują spadki kolejno o 1,2%, 3% i 3,1%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 0.7 mld dolarów i wynosi obecnie 183.3 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 100 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bitcoinist.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button