News

#874 Newsy z dnia 20.12.2019

Z piątkowych wydarzeń: Bitfinex umożliwia zakup kryptowalut za pomocą kart kredytowych; Ripple zabezpiecza 200 mln dolarów na zwiększenie adopcji XRP; Haker ekstradowany do Stanów Zjednoczonych; CEO Coinbase otrzymuje patent na krypto transakcje e-mailem; Aktualna sytuacja na giełdach.

Bitfinex umożliwia zakup kryptowalut za pomocą kart kredytowych:

Giełda kryptowalut z siedzibą w Hongkongu – Bitfinex – umożliwia teraz użytkownikom kupowanie kryptowalut za pomocą kart kredytowych i debetowych.

Kupuj kryptowaluty za pomocą kart debetowych lub kredytowych na Bitfinex. Niezależnie od tego, czy chodzi o Bitcoina, USDT, Ethereum, czy jakiekolwiek inne tokeny ERC20, wybierz swoje ulubione i kupuj bezpośrednio za pomocą kart kredytowych lub debetowych.

– czytamy w oficjalnym ogłoszeniu.

Grudzień był świadkiem wielu zmian w Bitfinex, kiedy giełda i sklep kryptograficzny Bitrefill nawiązały współpracę, aby umożliwić klientom platformy handlowej zakupy za pomocą Bitcoinów przez Lightning Network. Współpraca ponadto pozwoli klientom kupić ponad 2000 różnych kuponów przedpłaconych w BTC. Kupony mogą pokryć koszty usług i produktów związanych z grami, restauracjami, rozrywką, podróżami i nie tylko.

Firma analityczna typu Blockchain, Chainalysis, ma na celu zapewnienie Bitfinexowi rozwiązania w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy wykorzystując możliwości monitorowania w czasie rzeczywistym Chainalysis do identyfikowania wartości odstających wysokiego ryzyka pośród dużej liczby transakcji.

Bitfinex ujawnił także pierwsze z dwóch głównych ulepszeń, które, jak mówi, całkowicie zmienią płatności i nawyki użytkowników, potwierdzając, że będą obsługiwać transakcje Bitcoinowe w Lightning Network.

Ripple zabezpiecza 200 mln dolarów na zwiększenie adopcji XRP:

Ripple zamierza przedefiniować płatności transgraniczne, zapraszając banki, instytucje finansowe i zewnętrznych operatorów płatności. XRP, natywna kryptowaluta firmy, okaże się pomocna w tym zakresie. Przynajmniej taki pomysł kupiła globalna firma inwestycyjna Tetragon, pomagając Ripple w zebraniu kwoty 200 mln dolarów w rundzie finansowania Serii C.

Dzięki parabolicznemu rajdowi w 2017 r. XRP podskoczył w górę i zajął trzecie miejsce w rankingu kryptowalut.  Mimo że token kryptograficzny Ripple znacznie stracił na wartości w ciągu ostatnich dwóch lat, XRP nadal stanowi ważny punkt centralny w działalności firmy.

Właśnie dlatego, oprócz innych zastrzeżonych ofert, Ripple promuje XRP w dużym stopniu, wyświetlając wizerunek tokena jako de facto „waluty pomostowej” dla globalnych przelewów pieniężnych.

XRP pomaga klientom uwolnić kapitał, który w przeciwnym razie musieliby zaparkować jako rezerwy w lokalnych bankach.

– mówi prezes Brad Garlinghouse w wywiadzie dla Fortune.

Ripple niedawno kupił pewien pakiet Moneygram, który, jak twierdzi szef Garlinghouse, wykorzystuje XRP do „15% swoich transferów do Meksyku”. Wspomniał także, że wielu klientów Ripple w znacznym stopniu wykorzystuje zasoby cyfrowe do przelewania dolarów australijskich, peso filipińskiego i – w mniejszym stopniu – brazylijskiego reala.

Garlinghouse do tej pory nie skomentował niczego, co dotyczy przychodów lub zysków Ripple. Utrzymał jednak stanowisko, że przyspieszenie przyjęcia XRP jest głównym celem firmy.

Haker ekstradowany do Stanów Zjednoczonych:

Obywatel Zjednoczonego Królestwa i domniemany członek kolektywu hakerskiego „The Dark Overlord” został ekstradowany do Stanów Zjednoczonych w celu odpowiedzenia na zarzuty. Zgodnie z oświadczeniem Departamentu Sprawiedliwości USA, zarzuty dotyczą rzekomej kradzieży poufnych informacji od firm w rejonie St. Louis oraz groźby ujawnienia tych informacji w wypadku nie zapłacenia okupu w Bitcoinie.

39-letni Nathan Wyatt nie przyznał się do zarzutów kradzieży tożsamości, grożenia uszkodzeniem chronionego komputera i spiskowania w celu popełnienia tych i innych przestępstw związanych z oszustwem komputerowym, po czym został zatrzymany do czasu dalszego postępowania.

Podobno jest on członkiem grupy hakerskiej „The Dark Overlord” od 2016 r., a w listopadzie 2017 r. został oskarżony przez wielką federalną ławę przysięgłych. Jego aresztowanie i ekstradycja była wspólnym wysiłkiem FBI i organów ścigania w Wielkiej Brytanii

Hakerzy cybernetyczni nie mogą już wykorzystywać granic terytorialnych aby ochronić się przed odpowiedzialnością. Ta sprawa jest kolejnym przykładem tego, jak FBI z powodzeniem współpracuje z międzynarodowymi partnerami ścigania, aby postawić domniemanych sprawców przed wymiarem sprawiedliwości.

– wyjaśnił agent specjalny FBI Richard Quinn.

CEO Coinbase otrzymuje patent na krypto transakcje e-mailem:

Brian Armstrong, CEO Coinbase, opatentował system, który pozwala użytkownikom na transakcje Bitcoinem bezpośrednio za pomocą poczty elektronicznej.

Metoda złożona po raz pierwszy w marcu 2015 r. i przyznana przez Urząd Patentowy i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych (USPTO) 17 grudnia, umożliwia użytkownikom dokonywanie płatności Bitcoinami przy użyciu adresów e-mail powiązanych z adresami portfela, bez ponoszenia opłat transakcyjnych.

Jak wskazuje streszczenie wynalazku, adresy e-mail służą jako identyfikatory adresów portfeli użytkowników w systemie. Metoda łączy moduł tworzenia i zarządzania portfelem Bitcoin z odpowiednim modułem e-mail na danym systemie hosta.

Jak zarysowano w patencie, wynalazek obejmuje utworzenie skarbca – który może być indywidualny lub grupowy – w którym przechowywane są nieodebrane Bitcoiny, aby zwiększyć poziom bezpieczeństwa:

Zapewniona jest funkcja Hot Wallet, która przesyła wartości niektórych adresów Bitcoin do skarbca ze względów bezpieczeństwa. Klucz prywatny adresu Bitcoin w skarbcu jest dzielony i dystrybuowany, aby zapewnić bezpieczeństwo skarbca […] Skarbiec ma wiele adresów e-mail, aby autoryzować transfer Bitcoinów ze skarbca.

– czytamy.

Po wysłaniu prośby o przeniesienie Bitcoinów ze skarbca, linki potwierdzające są wysyłane pocztą e-mail do użytkownika (użytkowników) i zazwyczaj zajmuje to 48 godzin.

W większości przypadków żądania przeniesienia między adresami e-mail i powiązanymi z nimi portfelami w systemie nie oznaczają naliczania opłaty miningowej, ponieważ mechanizm jest zagnieżdżony w jednym systemie hosta. Oprócz tych funkcji proponowana sieć obejmowałaby węzeł, który obsługuje giełdę Bitcoinów, w której użytkownicy mogą wymieniać swoje Bitcoiny na gotówkę.

Zapewnia również mechanizm natychmiastowej wymiany, który umożliwia handlowcom i klientom „zablokowanie” ceny w lokalnej walucie dla ich kryptowaluty w celu ograniczenia strat kursowych.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Giełdy po upływie doby wykazują wyraźną przewagę wzrostów. Wartość Bitcoina wzrosła o 0,6%, Ethereum o 0,7%, XRP o 2,4%, Litecoina o 1,1% a EOS o 1,9%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 0.9 mld dolarów i wynosi obecnie 190.7 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 71.6 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bitcoinist.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button