News

#875 #876 Newsy z dni 21 – 22.12.2019

Z ostatnich wydarzeń: Kongres USA otrzymuje nowy projekt uregulowania kryptowalut; Binance zwraca użytkownikowi zamrożone Bitcoiny; Nowojorski sąd kontynuuje proces przeciwko powiązanemu z OneCoin; Aktualna sytuacja na giełdach. 

Kongres USA otrzymuje nowy projekt uregulowania kryptowalut:

Paul Gosar, kongresmen z Arizony, przedstawił projekt ustawy, mający ostatecznie na celu zapewnienie przejrzystości regulacyjnej branży kryptowalut w Stanach Zjednoczonych, zgodnie z artykułem Forbes. Ustawa o kryptowalutach z 2020 r. określa, które agencje federalne powinny regulować każdy rodzaj aktywów kryptograficznych.

Jedną z kluczowych rzeczy, którą wprowadza projekt ustawy, jest zdefiniowanie trzech rodzajów aktywów kryptograficznych;  towary kryptowalutowe, kryptowaluty i krypto-papiery wartościowe.

Towary kryptowalutowe są definiowane jako towary lub usługi ekonomiczne, przechowywane na Blockchain, zamienne i które rynek obsługuje bez względu na to, kto je wyprodukował.

Kryptowaluty są zdefiniowane jako reprezentacje waluty amerykańskiej lub syntetycznych instrumentów pochodnych opartych na Blockchainie. Obejmuje to zabezpieczone rezerwą stablecoiny i waluty określone przez zdecentralizowane wyrocznie lub inteligentne kontrakty.

Krypto-papiery wartościowe obejmują wszystkie instrumenty dłużne, kapitałowe i instrumenty pochodne w łańcuchu Blockchain, inne niż te, które są obsługiwane i zarejestrowane jako firmy zajmujące się reklamacją pieniędzy.

Każdy rodzaj krypto-aktywów podlegałby jurysdykcji innego organu regulacyjnego, który działałby jako „Federalny regulator kryptograficzny” lub „Federalny regulator cyfrowych zasobów” dla tego typu. Jak można się było spodziewać, komisja handlu towarami futures (CFTC) byłaby agencją odpowiedzialną za towary kryptowalutowe, a Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zajmowałaby się krypto-papierami wartościowymi. FinCEN zostałaby wówczas pozostawiona do uregulowania kryptowalut.

Chociaż jeszcze okaże się, jak daleko posunie się projekt ustawy, prawdopodobnie otrzyma wsparcie od branży kryptowalut, która od pewnego czasu domaga się jasności przepisów.

Binance zwraca użytkownikowi zamrożone Bitcoiny:

Użytkownicy Bitcoina, którzy używają narzędzia do ochrony prywatności CoinJoin, aby zwiększyć anonimowość swoich transakcji, stają przed poważnym ostrzeżeniem po tym jak giełda Binance zamroziła zlecenie wypłaty.

W trwającej debacie na Twitterze, która rozpoczęła się 19 grudnia, użytkownik o imieniu Catxolotl przesłał informacje wyglądające na korespondencję od pracowników Binance Singapore, stwierdzające, że wszczęli „dochodzenie” w sprawie wycofania nieznanej ilości Bitcoinów.

Mówili, że powodem było wykorzystanie CoinJoin przez Catxolotl za pośrednictwem dostawcy portfela Wasabi. Przedstawiciel Binance potwierdził problem w prywatnych komentarzach, wyjaśniając:

Binance SG działa zgodnie z wymogami określonymi przez MAS i naszego partnera MAS, Xfers. Dlatego dla Binance SG wprowadzono kontrole AML CFT. Niestety ten użytkownik uruchomił jeden z naszych mechanizmów kontroli ryzyka, dlatego prowadzimy bardziej wnikliwe dochodzenie.

– czytamy.

CoinJoin odnosi się do metody grupowania transakcji Bitcoinów, „mieszając” UTXO (ang. unspent transaction outputs) oraz ukrywając, kto wysłał, na który adres, w celu zwiększenia prywatności wszystkich użytkowników.

Według Binance, w tym dyrektora generalnego Changpenga Zhao (znanego jako „CZ”), przepisy w Singapurze oznaczały, że transakcje CoinJoin nie były już pożądane.

Jednak w tym momencie Binance Singapore nie toleruje żadnych transakcji bezpośrednio i pośrednio związanych z hazardem, P2P, a zwłaszcza stronami typu Darknet / Mixer.

– czytamy w kolejnym e-mailu.

Catxolotl potwierdził, że otrzymał zamrożone fundusze:

Aktualizacja: odzyskałem moje sats, ale nie bez obiecania Wielkiemu Bratu, że nie zmiksowałbym tych utxos. Mam nadzieję, że wszyscy coś z tego wyciągnęli.

– pisze.

Nowojorski sąd kontynuuje proces przeciwko powiązanemu z OneCoin:

Sąd Okręgowy w Nowym Jorku zadecydował o kontynuacji procesu przeciwko Davidowi Pike’owi w związku z jego rzekomym powiązaniem ze schematem Ponzi OneCoin.

FinanceFeeds informuje, że kontynuacja sprawy została zatwierdzona do 12 stycznia 2020 r. na podstawie dokumentów sądowych złożonych 20 grudnia.

Asystent prokuratora Stanów Zjednoczonych Nicholas Folly powiedział podobno, że obrońcy stron dyskutują o potencjalnym postępowaniu poprzedzającym wniesienie oskarżenia. Przedłużenie zostało uznane za uzasadnione, biorąc pod uwagę, że dyskusje te nadal się odbywają.

Pike był dyrektorem operacyjnym rzekomego funduszu private equity znanego jako „Fenero Funds”. Fundusze te zostały podobno wykorzystane do prania pieniędzy pochodzących z OneCoin. Pike jest oskarżany o składanie istotnie nieprawdziwych oświadczeń przed agentami specjalnymi z FBI, Departamentu Śledczego IRS i Biura Prokuratury Stanów Zjednoczonych dla przedstawicieli Southern District of New York.

Oskarżony rzekomo fałszywie twierdził, że nie był świadomy, że około 400 mln dolarów zostało przekazanych na rzecz wspomnianego funduszu należącego do założyciela OneCoin, Ruji Ignatovej, lub że pieniądze pochodziły ze schematu Ponzi. 

Jak poinformował Cointelegraph na początku tego miesiąca, oficjalna strona internetowa OneCoin została ostatecznie zamknięta, miesiące po tym, jak władze Stanów Zjednoczonych oskarżyły jednego z jej założycieli o prowadzenie piramidy o wartości 4 mld dolarów.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Na giełdach obserwujemy obecnie wyraźne wzrosty całej czołówki kryptowalut. Bitcoin notuje wzrost o 1,9%, Ethreum o 2,1%, XRP o 0,4%, Bitcoin Cash o 1,9% a Litecoin o 4%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 3.3 mld dolarów i wynosi obecnie 193.6 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 68.2 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bitcoinist.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button