News

#878 Newsy z dnia 23.12.2019

Z poniedziałkowych wydarzeń: Craig Wright przedstawia rzekomą genezę pseudonimu Satoshi Nakamoto; Chiny skonfiskowały prawie 7.000 koperek; Poloniex zmniejsza wymogi dot. KYC; CEO Bakkt opuszcza stanowisko; Aktualna sytuacja na giełdach.

Craig Wright przedstawia rzekomą genezę pseudonimu Satoshi Nakamoto:

Samozwańczy twórca Bitcoinów, Craig Wright, pokazał, jak twierdzi, dokument, który wyjaśnia pochodzenie pseudonimu Satoshi Nakamoto.

W wywiadzie opublikowanym przez branżowy magazyn informacyjny Modern Consensus Wright pokazał dokument przedstawiający artykuł z cyfrowej bazy czasopism akademickich JSTOR z 5 stycznia 2008 r.

Artykuł dotyczy osoby o imieniu Tominaga Nakamoto, która mieszkała w Japonii między 1715 a 1746 rokiem. Dokument zawierał również następujące odręczne notatki:

Nakamoto to japoński Adam Smith. Honest Ledger + Micro Cash. Satoshi to Inteligentna Historia. Nie za mocno.

Według Wrighta wybrał imię Nakamoto na cześć Tominagi Nakamoto. Odręczna notatka porównuje go do Adama Smitha, który przez wielu uważany jest za ojca nowoczesnej ekonomii. Zapytany, czy pomysły ekonomiczne Nakamoto były powodem, dla którego wybrał swoje imię, odpowiedział:

Po części tak. Pisał o pieniądzach i uczciwych pieniądzach oraz o racjonalnej naturze rzeczy. Szogun [feudalny władca] w tym czasie znajdował się w kryzysie finansowym i trudności gospodarczej. […] Podoba mi się jego opis i trafiłem na jego brata, Tōkę. „Nakamoto był wyprostowany i spokojny, ale niecierpliwy” i pomyślałem: „Brzmi jak ja”.

Jeśli chodzi o pierwsze słowo pseudonimu, Satoshi, Wright mówi, że oznacza ono „inteligentne uczenie się”. Wyjaśnia, że odnosi się do osoby mającej dostęp do wiedzy zdobytej przez jego przodków.

Podczas gdy Wright twierdzi, że jest Satoshim Nakamoto, w listopadzie poinformował również powoda, że nie może sfinansować ugody w wysokości 500.000 Bitcoinów (3.7 mld dolarów) w sprawie, którą zainicjował przeciwko niemu majątek Kleimana. Dave Kleiman był ekspertem w dziedzinie bezpieczeństwa cybernetycznego, którego wielu uważa za jednego z pierwszych twórców technologii Bitcoina i Blockchain. Zmarł w kwietniu 2013 roku.

Majątek Kleimana, prowadzony przez brata Davida, Ira Kleinmana, zainicjował sprawę w lutym ubiegłego roku, oskarżając Wrighta o kradzież setek tysięcy Bitcoinów – o wartości ponad 5 mld dolarów – po śmierci dewelopera.

Wiadomo, że Satoshi Nakamoto wydobył bloki origin na Blockchainie Bitcoina, tak zwane Satoshi blocks, w związku z czym powinien posiadać znaczną liczbę monet na swoim adresie.

Chiny skonfiskowały prawie 7.000 koperek:

Władze chińskie skonfiskowały prawie 7.000 maszyn do wydobywania kryptowalut nielegalnie pobierających energię elektryczną, informuje lokalny serwis informacyjny CCTV.

Konfiskata koparek miała miejsce w ramach inspekcji ponad 70.000 gospodarstw domowych, 3.061 handlarzy, 1.470 społeczności, a także fabryk, kopalni, dziedzińców i wiosek w dzielnicy Kaiping w mieście Tangshan. Inspekcja została przeprowadzona przez policję Tangshan we współpracy z Państwowym Departamentem Energii Elektrycznej i innymi organami, które chcą sprawdzić podejrzane zużycie energii elektrycznej.

Podczas dochodzenia, które początkowo rozpoczęło się w kwietniu ubiegłego roku, władze przejęły 6.890 koparek ASIC i 52 transformatory dużej mocy. Według policji górnicy kradli prąd z pobliskiej wioski. Policja powiedziała również, że maszyny do wydobywania Bitcoinów działały 24 godziny na dobę, zużywając energię elektryczną nawet 40-krotnie większą niż zwykła rodzina. 

Chiny, których koparki Bitcoinów są obecnie odpowiedzialne za aż 66% globalnego wskaźnika hash rate, aktywnie walczą z nielegalnym wykorzystaniem energii przez górników kryptograficznych. W połowie listopada organy regulacyjne w chińskim regionie autonomicznym Mongolii Wewnętrznej zaostrzyły kontrolę nad firmami wydobywającymi kryptowaluty – zamierzają wysłać jednostki kontrolne, aby zapewnić „oczyszczenie i rektyfikację firm wydobywających kryptowaluty” w regionie.

Poloniex zmniejsza wymogi dot. KYC:

Giełda kryptowalut Poloniex ogłosiła nowy poziom konta – nazwany Poziomem 1 – pozwalający na codzienne wypłaty do 10.000 dolarów bez konieczności pełnego dołączania do programu Know Your Customer (KYC).

Zgodnie z ogłoszeniem opublikowanym przez giełdę nowy poziom konta został utworzony w odpowiedzi na opinie użytkowników.

Słyszeliśmy Waszą opinię o chęci korzystania z Poloniex bez podawania swojej tożsamości. Chcieliśmy to zrobić już od jakiegoś czasu i przykro nam, że zajęło nam to więcej czasu, niż byśmy chcieli.

– pisze giełda.

Od teraz nowi użytkownicy mogą rejestrować się w Poloniex bez KYC i uzyskiwać dostęp do nieograniczonej liczby depozytów, transakcji spotowych i wypłacać nawet do 10.000 dolarów dziennie. Aby skonfigurować konta, użytkownicy podobno muszą jedynie podać adres e-mail i wybrać hasło. Poziom zapewnia również dostęp do konkursów platformy, obsługi stawek i czatu. Giełda sugeruje również podjęcie dodatkowych kroków w celu zapewnienia bezpieczeństwa konta:

Tak jak w przypadku każdego konta, zalecamy jak najszybsze skonfigurowanie 2FA, aby zapewnić dodatkową warstwę bezpieczeństwa.

Informacje zamieszczone na oficjalnej stronie internetowej pokazują, że konta poziomu 1 nie mają dostępu do margin tradingu, pożyczek i przelewów walutowych. Ponadto mają ograniczoną funkcję odzyskiwania 2FA, ręcznego resetowania hasła, ręcznego przekazywania środków i odzyskiwania środków.

Poloniex obecnie aktualizuje konta klientów i odblokowuje istniejące niezweryfikowane konta. Jednak proces dotarcia do wszystkich użytkowników potrwa kilka miesięcy.

Co ciekawe, przepisy te wydają się kontrastować z obecnym trendem przepisów zakazujących anonimowych użytkowników kryptowalut. Według wcześniejszych doniesień, piąta dyrektywa w sprawie przeciwdziałania praniu pieniędzy, która zostanie przyjęta w Unii Europejskiej do 10 stycznia, wymaga, aby giełdy kryptograficzne spoza UE przyjmowały tylko użytkowników, którzy przechodzą KYC.

W wyniku coraz bardziej rygorystycznych regulacji usługa Bottle Pay, która pozwalała użytkownikom wysyłać Bitcoiny za pośrednictwem kont w mediach społecznościowych, zdecydowała się zamknąć działalność.

CEO Bakkt opuszcza stanowisko:

Mike Blandina, były weteran PayPal i Google, został nowym dyrektorem generalnym największej platformy handlu kryptowalutami Bakkt.

Po odejściu prezesa założyciela Kelly Loefflera, który został powołany do Senatu Stanów Zjednoczonych na początku grudnia, Blandina awansował na stanowisko dyrektora generalnego, gdy dołączył do Bakkt jako dyrektor ds. produktu w kwietniu 2019 r. Zgodnie z ogłoszeniem firmy macierzystej Bakkt, Intercontinental Exchange, nominacja weszła w życie 20 grudnia.

Wraz z nowym dyrektorem generalnym Bakkt powołał również Adama White’a, byłego dyrektora giełdy kryptograficznej USA Coinbase, na nowego prezesa firmy. White pracuje w Bakkt jako dyrektor operacyjny od momentu dołączenia do firmy w listopadzie 2018 r. Jest również znany z tego, że rozpoczął karierę testując eksperymentalne samoloty jako oficer w lotnictwie USA, jak podano w ogłoszeniu.

Podczas gdy Blandina będzie nadal kierować strategicznym kierunkiem Bakkt, produktami i rynkami płatniczymi, a także kwestiami regulacyjnymi, jako nowy prezes Bakkt, White będzie koncentrować się na cyfrowych rynkach aktywów, powiernictwie i handlu, powiedział w oświadczeniu Jeffrey Sprecher, założyciel i dyrektor generalny ICE.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Po upływie doby na giełdach obserwujemy spokojne ruchy wzrostowe. Bitcoin zwiększa swoją wartość o 2,1%, XRP o 0,2%, Bitcoin Cash o 0,9% a EOS o 1,3%. Ethereum i Litecoin notują spadki, oba po 0,1%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 3.4 mld dolarów i wynosi obecnie 197 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 89.7 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button