Kryptowaluty

#88 Aktualności z dn. 15.10.2017

Z niedzielnych wydarzeń: Rosja wprowadza swoją narodową walutę cyforwą; Hard Fork Ethereum już jutro; Rezydencja w Londynie na sprzedaż za 5.050 Bitcoinów; Poziom adopcji Bitcoina względem konkurentów; Niewielkie spadki na giełdach.

• Rosja wprowadza swoją narodową walutę cyforwą:

Władimir Putin oficjalnie oświadczył na spotkaniu zamkniętych drzwi w Moskwie, że Rosja wyda własne „CryptoRuble”, zgodnie z miejscowymi źródłami informacji. Nowiny przebiły się przez ministra komunikacji Nikolaya Nikiforova. Cyfrowej waluty nie będzie można wydobywać samemu. Będzie kontrolowana i utrzymywana wyłącznie przez władze. CryptoRubles będzie można wymienić w dowolnym czasie na regularne ruble i zostanie pobrany podatek 13 procent. Ten sam podatek będzie stosowany do zarobionej różnicy między ceną zakupu tokena a ceną sprzedaży.

Nikiforov powiedział:

Z całą pewnością oświadczam, że uruchamiamy CryptoRuble z jednego prostego powodu: jeśli my tego nie zrobimy, to po dwóch miesiącach zrobi to EurAsEC.

Chociaż zapowiedź oznacza, że ​​Rosja wejdzie w świat kryptowalutowy, to w żaden sposób nie jest równoznaczne z legalizacją Bitcoina ani żadnej innej zdecentralizowanej kryptowaluty. Przeciwnie, Putin niedawno wezwał do całkowitego zakazu handlem kryptowalutami w Rosji. Oświadczenie Putina wydawało się sprzeczne z wcześniejszymi komentarzami innych ministrów, którzy wydawali się popierać rozwój kryptowalut, ale tylko z pewnymi rozporządzeniami. Teraz, wraz z informacją o wydaniemu CryptoRuble, sprzeczność została wyjaśniona.

• Hard Fork Ethereum już jutro:

Pierwsza część hard forku Ethereum Metropolis, nazywana Byzantium, odbywa się w poniedziałek, między 12:00 a 13:00 UTC. Fork ma się odbyć w bloku o numerze 4,370,000. Dla zainteresowanych oglądaniem rozdzielenia bloków na żywo, zapraszamy TUTAJ, gdzie widać również zegar odliczający do rozpoczęcia tego wydarzenia.

Długo oczekiwany hard fork zawiera wiele uaktualnień łańcucha Ethereum, w tym dodanie kodu operacyjnego „REVERT”. Ulepszenia obejmują dodanie w pełni anonimowych dowodów zerowej wiedzy (ZK-Snarks), a także redukcję nagrody z tworzenia bloków z pięciu do trzech eterów. Niektórzy twierdzą, że aktualizacja ZK Snark stworzy nowe podejście i zainteresowanie technologią na Wall Street.

Użytkownicy, którzy nie przeprowadzą aktualizacji, będą synchronizować się z łańcuchem sprzed forku. Zaleca się pobranie najnowszej wersji klienta Ethereum – Ethereum Wallet / Mist, klienta geth (v 1.7.2), klienta Parity (v 1.7.6), klienta Harmony (v 2.1.0).

Użytkownicy, którzy używają portfeli mobilnych lub internetowych, powinni sprawdzić, czy ich dostawcy portfela wymagają od użytkowników jakichkolwiek działań. Ogólnie rzecz biorąc, operatorzy sieci komórkowych i internetowych prowadzą własną infrastrukturę klienta, a użytkownicy nie muszą podejmować żadnych działań. Jednakże, jak zawsze, zaleca się, aby użytkownicy skontaktowali się z poszczególnymi dostawcami, aby mieć pewność i bezpieczeństwo.

• Rezydencja w Londynie na sprzedaż za 5.050 Bitcoinów:

Firma inwestycyjna zajmująca się nieruchomościami, London Wall, sprzedaje swoją sześciopiętrową rezydencję przy Portobello Road w Notting Hill, w Londynie, za kwotę 17 milionów funtów. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że właściciele firmy akceptują cyfrową walutę Bitcoin jako formę płatności – raport Standard przedstawia:

Według londyńskiego założyciela firmy, którym jest Lev Loginov, ich celem jest wprowadzenie płatności tylko w Bitcoinie, aby stać się pionierem transakcji kryptograficznych w Wielkiej Brytanii.

Chcemy ukierunkować postrzeganie na kryptowaluty. Naszym zdaniem, w przyszłości wyeliminuje to potrzebę robienia dodatkowych opłat związanych z przepisaniem własności nieruchomości i naprawdę zmieni sposób przeprowadzania transakcji na rynku nieruchomości. Chcielibyśmy być pierwszą firmą, która przeprowadza transakcje w Bitcoinie w taki sposób. Można je zrobić szybciej, sprawniej i łatwiej, w porównaniu do banków które wprowadzają niepotrzebną i nadmierną regulację.

Przy obecnym kursie Bitcoina cena ekwiwalentu rezydencji wynosi około 5.050 Bitcoinów.

Według Loginov mogą pojawić się przeszkody, które muszą zostać pokonane w celu osiągnięcia takiej sprzedaży, np. kwestia sposobu zapłacenia prowizji agentom nieruchomości i opłaty skarbowej do urzędu skarbowego (HMRC). Szacuje się, że ich wielkość wyniesie 1,95 mln funtów.

Loginov powiedział jednak, że ma pewność, iż wszystkie wyzwania zostaną skutecznie rozwiązane na podstawie wcześniejszych doświadczeń.

Dorastałem na Syberii [po] upadku Związku Radzieckiego w latach dziewięćdziesiątych. Nie mieliśmy pieniędzy, a wymiana barterowa była rzeczą powszechną. Wymienialiśmy torby z ziemniakami na telewizory i samochody. Jestem pewien, że czołowi agenci z Londynu wiedzą jak wziąć prowizje za kwotę 17 milionów funtów w kryptowalucie i mam pełną wiarę w HRMC, który wie jak ją opodatkować.

Taki ruch jest częścią rosnącej tendencji, w której kryptowaluta jest preferowaną formą płatności za transakcje w obrocie nieruchomościami. Wraz ze wzrostem wartości Bitcoina będziemy obserwować coraz więcej firm i właścicieli nieruchomości wspierających płatności w Bitcoinie, zamiast tradycyjnych metod płatności.

• Poziom adopcji Bitcoina względem konkurentów:

– Poproszę Big Maca, duże frytki, ketchup i Colę.
– Jasne, 12 Satoshi proszę.

Czy kiedykolwiek będziemy doświadczać takiej wymiany, czy to tylko science fiction? W tym hipotetycznym świecie 1 Bitcoin jest warty 1.000.000 dolarów, a 1 Satoshi jest warty 1 dolara. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Spektrum poglądów jest bardzo szerokie i obejmuje Jamiego Dimona, prezesa JP Morgan, który uważa, że ​​to oszustwo i dlatego jest bezwartościowe (choć sam go kupuje) oraz najbardziej zaawansowanych użytkowników Bitcoina, którzy uważają, że nie ma górnej granicy ceny Bitcoina. Gdzieś pośrodku jest Mohamed El-Erian, El-Erian, miliarder i były prezes PIMCO oraz były ekonomista MFW, który powiedział niedawno, że „Bitcoin obecnie przechodzi ogromne przyjęcie.”

W przeciwieństwie do innych kryptowalut, które mogą mieć bardziej wyrafinowane zastosowanie, jak inteligentne umowy w przypadku Ethereum, głównym zastosowaniem Bitcoina jest magazyn wartości i medium wymiany. Jego konkurentami są zatem główne waluty fiducjarne (dolar amerykański, euro, jen) i złoto. Jeśli cena Bitcoina już przyjęła masowe przyjęcie, kapitalizacja rynkowa wszystkich Bitcoinów powinna być zbliżona do amerykańskiego dolara i złota, zgadza się? W teorii tak, ale rzeczywistość pokazuje coś innego. Kapitalizacja Bitcoina wynosi obecnie 90 mld dolarów. To nadal bardzo niewiele względem podaży pieniądza w dolarach amerykańskich (tj. M2), środków pieniężnych, depozytów i funduszy rynku pieniężnego oraz wartości całego złota, które zostało wydobyte. Szacuje się, że kapitalizacja Bitcoina stanowi zaledwie około 1% wartości dwóch głównych konkurentów.

Jeśli cena Bitcoina przybrałaby masowe przyjęcie, jego cena powinna wzrosnąć… bardzo znacząco! 

Obecnie dostępne jest 16,6 milionów Bitcoinów – to liczba Bitcoinów, które zostały dotychczas wydobyte. W rzeczywistości dostępna pula Bitcoinów jest prawdopodobnie znacznie mniejsza. Setki tysięcy lub nawet kilka milionów jednostek mogło zostać utraconych we wczesnych latach, w czasie, gdy Bitcoin był w zasadzie bezwartościowy. Satoshi Nakamoto – tajemniczy założyciel Bitcoina – nigdy nie przenosił żadnego z jego miliona Bitcoinów (obecnie wartych ponad 5 miliardów dolarów). Więc albo on jest największym hodlerem, albo zniknął, a jego klucze prywatne zniknęły wraz z nim.

Poniższa symulacja obrazuje wzrost wartości Bitcoina względem kapitalizacji całego rynku i ma charakter poglądowy.

Kapitalizacja rynkowa Bitcoina = 71 mld dolarów:
1 BTC = 4.300$/ 1 Satoshi = 0.00$

Kapitalizacja rynkowa Bitcoina = 200 mld dolarów (2,5% wartości wydobytego złota):
1 BTC = 12.000$ / 1 Satoshi = 0.01$

Kapitalizacja rynkowa Bitcoina = 400 mld dolarów (5% wartości wydobytego złota):
1 BTC = 24.100$ / 1 Satoshi = 0.02$

Kapitalizacja rynkowa Bitcoina = 625 mld dolarów (5% kapitalizacji dolara):
1 BTC = 27.000 / 1 Satoshi = 0.04$

Kapitalizacja rynkowa Bitcoina = 1 bilion dolarów:
1 BTC = 60.000$ / 1 Satoshi = 0.06$

Kapitalizacja rynkowa Bitcoina = 2 biliony dolarów (25% wartości wydobytego złota):
1 BTC = 120.000$ / 1 Satoshi = 0.12$

Kapitalizacja rynkowa Bitcoina = 4 biliony dolarów:
1 BTC = 241.000$ / 1 Satoshi = 0.24$

Kapitalizacja rynkowa Bitcoina = 12,5 bilionów dolarów (kapitalizacja Bitcoina równa kapitalizacji dolara):
1 BTC = 753.000$ / 1 Satoshi = 0,75$

Kapitalizacja rynkowa Bitcoina = 16,6 bilionów dolarów (milion dolarów za Bitcoina):
1 BTC = 1 milion $ / 1 Satoshi = 1$

• Niewielkie spadki na giełdach:

W ostatnich 24. godzinach obserwujemy spadki cen poszczególnych kryptowalut. Cena Bitcoina zmniejszyła się o 3,8% Ethereum 4,1%, BitcoinCash 2,5%, Litcoina 3%, IOTA 8,6%. Wyjątkiem wśród największych walut jest Ripple, który zanotował wzrost na poziomie 2,7% oraz Lisk 1,1%.

Kapitalizacja rynkowa wszystkich kryptowalut zmniejszyła się o 6,8 mld dolarów i wynosi w tej chwili 169,7 mld dolarów. Bitcoin stanowi 54,2% całego rynku.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut. 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

One Comment

  1. Bitcoin jest podzielny do 8 miejsc po przeciunku, a nie 6, więc żeby 1 satoshi był wart 1 dolara BTC musi być wart 100 milionów dolarów. Proszę o poprawę bo trochę razi w oczy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button