News

#884 #885 Newsy z dni 29 – 30.12.2019

Z ostatnich wydarzeń: Chiny wkrótce mogą mieć swój pierwszy ETF; Binance wesprze aktualizację sieci Ethereum; Novogratz: Bitcoin osiągnie 12.000 dolarów w 2020; Aktualna sytuacja na giełdach.

Chiny wkrótce mogą mieć swój pierwszy ETF:

Wniosek o fundusz inwestycyjny typu ETF powiązany z technologią Blockchain został złożony do chińskiego krajowego organu prawodawczego, zgodnie z informacjami ujawnionymi przez Chińską Komisję Papierów Wartościowych.

Propozycja złożona w dniu 24 grudnia przez Penghua Fund z Shenzhen dotyczy funduszu ETF, który śledziłby wyniki koszyka akcji notowanych na giełdzie od przedsiębiorstw z sektora Blockchain.

Jeśli zostanie zatwierdzony, fundusz byłby pierwszym ETF o tematyce Blockchain w Chinach, zgodnie z informacją opublikowaną przez państwowy dziennik Shanghai Securities Journal (SSJ).

W tym samym dniu, w którym złożono wniosek Penghua Fund, giełda papierów wartościowych w Shenzhen ogłosiła „Indeks Blockchain 50”. Indeks składa się z 50 najlepszych firm Blockchain notowanych na giełdzie w Shenzhen pod względem kapitalizacji rynkowej. Podobno lista obejmuje między innymi Ping An Bank, Midea Group i Zixin Pharmaceutical. Jak zauważa SSJ, firmy z nowego indeksu odzwierciedlają szeroki przekrój branży, ze specjalizacjami obejmującymi rozwój sprzętu, technologię i usługi oraz aplikacje Blockchain.

Według raportu SSJ analitycy uważają, że jeśli propozycja Penghua Fund okaże się sukcesem, wielu innych zarządzających aktywami prawdopodobnie pójdzie w ich ślady z własnymi propozycjami funduszy. Nawet teraz, gdy sektor Blockchain jest jeszcze w powijakach, SSJ zauważa, że pogłębienie wytycznych politycznych i rosnąca liczba dojrzałych firm w branży może spowodować wzrost popularności krajowych funduszy ETF powiązanych z tematyką Blockchain.

Dong Weiwei, menedżer Everbright Prudential Fund, powiedział SSJ, że jako rozproszona i wysoce bezpieczna technologia Blockchain ma szeroki potencjał międzybranżowy. Podkreślił między innymi potencjał innowacji w dziedzinie finansów cyfrowych, inteligentnej produkcji, zarządzania łańcuchem dostaw i zasobów cyfrowych.

Binance wesprze aktualizację sieci Ethereum:

Wiodąca giełda kryptowalut Binance zawiesi wpłaty i wypłaty Ethereum w celu wsparcia niedawno ogłoszonej aktualizacji Muir Glacier sieci Ethereum, zgodnie z informacjami opublikowanymi na oficjalnym blogu giełdy. Zawieszone zostaną wpłaty i wypłaty na platformie przed wysokością bloku 9 200 000.

Podczas gdy aktualizacja nie wpłynie na handel Ethereum, wpłaty i wypłaty zostaną ponownie otwarte, gdy Binance uzna, że ulepszona sieć jest stabilna. Giełda podkreśla, że nie wyda osobnego komunikatu o wznowieniu wpłat i wypłat, a także zaleca dokonanie wpłat w całości przed aktualizacją.

Pozostaw wystarczającą ilość czasu na pełne przetworzenie depozytów przed powyższą wysokością bloku sieci ETH. Zajmiemy się wszystkimi wymaganiami technicznymi dotyczącymi wszystkich użytkowników posiadających ETH na swoich kontach Binance.

– czytamy w komunikacie.

Opisana w propozycji z 22 listopada przez dewelopera Ethereum, Jamesa Hancocka, aktualizacja Muir Glacier zostanie uruchomiona w sieci głównej 1 stycznia 2020 r. na bloku 9 200 000. Dokładna data może ulec zmianie ze względu na zmienne czasy i strefy czasowe bloków, a statystyki bloków w czasie rzeczywistym są dostępne na stronie internetowej Ethernodes.org. 

Novogratz: Bitcoin osiągnie 12.000 dolarów w 2020:

Bitcoin osiągnie wartość 12.000 dolarów w 2020 r., gdy tylko rynki ożywią się, powiedział jeden z najbardziej otwartych inwestorów.

Mike Novogratz, współzałożyciel banku handlowego kryptowalut Galaxy Digital, napisał „$ btc skończy powyżej 12 tys.” w ramach prognoz na nowy rok na Tweeterze.

Wieloletni zwolennik Bitcoina wierzył również, że prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump przegra nadchodzące wybory prezydenckie co najmniej 10 milionami głosów. Novogratz dodał, że jeśli Trump wygra, honoruje zakład, który zawarł z innym użytkownikiem Twittera, o pojedynczą jednostkę największego altcoina, Ethereum – wartą około 130 dolarów.

Novogratz miał mieszane odczucia, jeśli chodzi o prognozy ceny Bitcoinów w 2019 roku. W ciągu ostatniego roku sugerował kontynuację wzrostowych wyników. Na początku maja, kiedy transakcje BTC / USD wyniosły około 6.000 dolarów, powiedział, że przewiduje, że para osiągnie 20.000 dolarów po raz drugi w ciągu kolejnych osiemnastu miesięcy.

Podczas gdy ostatnia obietnica wydaje się osłabiać entuzjazm, Novogratz nie jest osamotniony w wierze, że w przyszłym roku na rynku nastąpią poważne zmiany. Jak zauważył Cointelegraph, różne wskaźniki techniczne wskazują teraz, że Bitcoin rozpoczął już zwyżkową zmianę – nawet gdy ceny pozostają na poziomie około 7.000 dolarów.

Tymczasem inni odmówili zatrzymania się na wycenie Bitcoina na koniec roku w wysokości 12.000 dolarów. Wcześniej w grudniu John McAfee po raz kolejny stwierdził, że do 2021 r. Bitcoin będzie wart 1 milion dolarów.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Po upływie doby giełdy kryptowalut w znaczącej części notują spadki. Największy spadek należy do Bitcoina Cash o 3%. Zaraz za nim znalazły się kolejno: EOS -2,9%, Litecoin -2,6%, Bitcoin -2,3%, XRP -1,5%, Ethereum -1,2%, Binance Coin -0,6%, Bitcoin SV -0,3%. Tego dnia spadkom nie uległ Tezos, kończąc dobę ze wzrostem o 2,5%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 3.6 mld dolarów i wynosi obecnie 193,8 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 79.6 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button