News

#889 Newsy z dnia 03.01.2020

Z piątkowych wydarzeń: Binance potwierdza nowe pary handlowe; Telegram odmawia ujawnienia, na co wydał środki z ICO; CEO Nexo: Bitcoin może bardzo łatwo osiągnąć 50.000 dolarów; Diler oskarżony o dystrybucję narkotyków za Bitcoiny; Znaczne wzrosty na giełdach.

Binance potwierdza nowe pary handlowe:

Giełda kryptowalut Binance potwierdziła, że będzie oferować handel euro z sześcioma kryptowalutami w najnowszym rozszerzeniu platformy.

W wpisie na blogu z 3 stycznia giełda Binance potwierdziła, że handel parami euro rozpocznie się o 8 rano tego samego dnia. Użytkownicy będą mogli wymieniać euro na Bitcoiny, Ethereum, XRP i Binance Coiny. Binance będzie również wspierać handel z dwoma stablecoinami: Tether i własnym tokenem zabezpieczonym w dolarach amerykańskich, Binance USD.

Krok ten wynika z dodania depozytów i wypłat w euro w listopadzie, które pojawiły się wraz z identycznymi usługami dla rubla rosyjskiego, hrywny ukraińskiej i kazachstańskiego tenge. Giełda faktycznie oferuje już pary handlowe euro w dedykowanej spółce zależnej Binance Jersey, która rozpoczęła działalność w styczniu.

W najnowszym wydaniu waluta fiducjarna będzie dostępna dla handlowców na głównej platformie Binance, pozostawiając za sobą tylko swojego amerykańskiego partnera, Binance US. Pomimo trudnych wariantów regulacyjnych, które doprowadziły do tego, że Binance zapewnia użytkownikom różne swobody w zależności od kraju zamieszkania, kierownictwo pozostaje optymistyczne w kwestii przyszłości.

Jednym z naszych kluczowych celów na 2020 r. jest dostarczenie kryptowaluty masom. W tym celu chcemy umożliwić transakcje typu „fiat-krypto” dla ponad 180 walut fiducjarnych.

– pisał Changpeng Zhao, CEO Binance, na temat planów firmy na najbliższe dwanaście miesięcy.

Telegram odmawia ujawnienia, na co wydał środki z ICO:

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) złożyła nakaz sądowy w celu zmuszenia platformy komunikacyjnej Telegram do ujawnienia szczegółów dotyczących sposobu wydatkowania środków zgromadzonych w ICO.

SEC twierdzi, że wymagane zapisy są bardzo istotne w toczącej się przeciwko Telegramowi sprawie, twierdząc, że zebrane 1,7 miliarda dolarów za sprzedaż tokenów Gram stanowiło niezarejestrowaną sprzedaż papierów wartościowych.

Złożenie wniosku dotyczy zarówno zeznań, jak i dokumentacji Telegramu dotyczącej kwot, źródeł i wykorzystania środków pozyskanych od inwestorów.

Oskarżeni odmawiają teraz ujawnienia danych bankowych dotyczących sposobu, w jaki wydali 1,7 miliarda dolarów, które pozyskali od inwestorów w ciągu ostatnich dwóch lat, oraz odpowiedzi na pytania dotyczące dysponowania funduszami inwestorskimi.

– twierdzi SEC.

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, w październiku SEC ogłosiła działania interwencyjne przeciwko Telegramowi, twierdząc, że jego oferta tokenów Gram była w rzeczywistości sprzedażą nielicencjonowanych papierów wartościowych. Doprowadziło to do opóźnienia w uruchomieniu Blockchaina TON, chociaż Telegram zaprzecza stwierdzeniu, iż tokeny są papierami wartościowymi.

SEC uważa, że informacje wymagane w najnowszym zgłoszeniu są istotne dla toczącej się sprawy:

Wymagane dane bankowe są bardzo istotne dla kwestii spornych w tej sprawie, w tym kwoty wydanej przez Telegram oraz w jaki sposób została ona wydana, w czasie opracowywania Blockchaina TON, aplikacji Telegram Messenger, która ma zostać zintegrowana z Blockchainem TON, i powiązanych aplikacji.

– uważa SEC.

CEO Nexo: Bitcoin może bardzo łatwo osiągnąć 50.000 dolarów:

Bitcoin może „bardzo łatwo” osiągnąć wartość 50.000 dolarów w 2020 r., powiedział mediom CEO jednego z przedsiębiorstw branży kryptowalutowej.

W wywiadzie dla Bloomberga w Berlinie Antoni Trenczew, szef platformy pożyczkowej Bitcoin Nexo.io, powiedział, że wzrost ceny Bitcoinów od momentu jego powstania był prawie niepodobny do niczego, co widział do tej pory.

To niesamowity aktyw niezwiązany z globalnym rynkiem.

– powiedział Trenczew.

Trenczew dodał, że podróż Bitcoinów do 20.000 dolarów przypominała niemiecką hiperinflację po pierwszej wojnie światowej.

(Bitcoin) Zapewnia systematyczne asymetryczne zwroty, a jedyną rzeczą, którą widzieliśmy blisko czegoś takiego, jest wzrost wartości dolara amerykańskiego w stosunku do (niemieckiej marki) w latach dwudziestych [.]”.

– stwierdził.

Zapytany, o ile para Bitcoin / dolar może wzrosnąć w tym roku, Trenczew przewiduje wartość 50.000 dolarów, zgadzając się z Joe Kernenem, gospodarzem CNBC, który powiedział w lipcu zeszłego roku, że para osiągnie 55.000 dolarów w czasie, w którym Bitcoin przejdzie kolejny halving, czyli zmniejszy nagrody za górnictwo o połowę.

Komentarze Trencheva pojawiły się, gdy Bitcoin zaczął rosnąć w stosunku do dolara w piątek. Pomimo szeregu ostatnich ostrzeżeń, że akcja obniżania cen będzie kontynuowana, wartość Bitcoina w ciągu ostatnich 24 godzin wzrosła o 5% i obecnie przekroczyła próg 7.350 dolarów. Jednak w dłuższej perspektywie analitycy nadal przewidują, że Bitcoin obniży się w pierwszym kwartale, zanim pójdzie w górę.

Zgodnie z doniesieniami Cointelegraph, akcja nastąpiła po wznowieniu niepewności geopolitycznej po tym, jak prezydent USA Donald Trump zarządził atak, w wyniku którego zginął starszy generał irański w stolicy Iraku – Bagdadzie.

Diler oskarżony o dystrybucję narkotyków za Bitcoiny:

Obywatel Stanów Zjednoczonych został oskarżony o dystrybucję heroiny i metamfetaminy w zamian za Bitcoiny.

Według komunikatu prasowego opublikowanego przez Prokuratora Stanów Zjednoczonych dla Dzielnicy Wschodniej w Nowym Jorku, Joanna De Alba rzekomo promowała i sprzedawała nielegalne narkotyki na rynku dark web, zwanym „Wall Street Market”, od czerwca 2018 r. do maja 2019 r.

Oskarżona Joanna De Alba, obywatelka USA, zostanie osądzona dziś po południu w sądzie federalnym na Brooklynie pod zarzutem spiskowania w celu dystrybucji i posiadania z zamiarem dystrybucji heroiny i metamfetaminy oraz dystrybucji heroiny i metamfetaminy przez „dark web”.

– czytamy.

Aby zapewnić rzekomą anonimowość, De Alba poprosiła klientów, aby skontaktowali się z nią za pomocą szyfrowanych komunikatorów i zapłacili w Bitcoinach.

W ramach dochodzenia tajny agent kupił od De Alby 30 gramów heroiny i 10 gramów metamfetaminy i zapłacił za narkotyki Bitcoinem. Jakiś czas później agent otrzymał paczkę rzekomo wysłaną przez pozwaną, która zawierała heroinę i metamfetaminę, według specjalnej analizy.

Jeżeli De Alba odpowie za wszystkie zarzuty, zostanie skazana na maksymalnie 100 lat więzienia.

Przestępcy rzeczywiście aktywnie korzystają z dark web, szukając anonimowości, co stanowi poważne wyzwanie dla organów ścigania, ponieważ użytkownicy ze złymi zamiarami są w stanie osiągnąć wyższy poziom anonimowości za pomocą kryptowalut.

Analiza transakcji Bitcoinów może jednak pomóc organom ścigania w zlokalizowaniu cyberprzestępców. Stąd w połowie października władze USA zamknęły jeden z największych jak dotąd rynków wykorzystywania seksualnego dzieci o nazwie Welcome to Video.

Znaczne wzrosty na giełdach:

Giełdy kryptowalut zalała dziś zieleń. Po upływie 24 godzin wszystkie kryptowaluty z pierwszej dziesiątki notują zauważalne wzrosty. Największy skok należy dziś do Bitcoina Cash – o całe 12%. Zaraz za nim znalazł się Bitcoin SV ze wzrostem o 10,3%. Kolejne wzrosty należą do: EOS o 7%, Bitcoina o 5,2%, Ethereum i Litecoin o 4,8%, Binance Coin o 4,2%, Stellar o 3%, XRP o 2,5%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 10.3 mld dolarów i wynosi obecnie 196.3 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 85.8 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button