News

#890 Newsy z dnia 04.01.2020

Z sobotnich wydarzeń: Burger King w Wenezueli akceptuje Bitcoina; Chiny kontynuują usprawnianie składania patentów Blockchain; Blockchain zabezpieczy pochodzenie medycznej marihuany; Aktualna sytuacja na giełdach.

Burger King w Wenezueli akceptuje Bitcoina:

Bitcoin zawitał do Burger King w Wenezueli – nowe partnerstwo otwiera płatności kryptowalutowe w łańcuchu fast foodowym.

Jak potwierdzono w tweecie, pojedynczy oddział Burger Kinga w obszarze Sambil w Caracas akceptuje teraz Bitcoiny, wraz z altcoinami Ethereum, Litecoin, Binance Coin i Dash, a także stablecoina Tether. Zgodnie z postem na blogu od kierownictwa Dash, w 2020 r. ilość lokalizacji obsługujących takie płatności zwiększy się do 40.

Cryptobuyer to platforma handlowa kryptowalut z siedzibą w Panamie, która obsługuje również flotę bitomatów. Oferuje konwersję funduszy kryptowalutowych dla firm, które następnie wypłaca w walucie fiducjarnej.

Z przyjemnością ogłaszamy nasz komercyjny sojusz z @BurgerKingVE.

– czytamy w tweecie firmy.

Wenezuela nadal cierpi z powodu poważnych zawirowań gospodarczych, co powoduje wysiłki na rzecz zwiększenia wykorzystania kryptowalut. Rząd unikał metod płatności transgranicznych, nakładając surowe ograniczenia na dostęp do walut obcych.

Zamiast tego Petro, wysoce kontrowersyjna kryptowaluta wspierana przez państwo, jest oficjalną ulubioną bronią w walce z kryzysem. Petro jest obecnie jedyną walutą akceptowaną dla niektórych podstawowych usług, takich jak paszporty.

Chiny kontynuują usprawnianie składania patentów Blockchain:

Krajowa Administracja Własności Intelektualnej (NIPA) w Chinach nadal wyjaśnia wytyczne dotyczące wniosków patentowych Blockchain, które zaczną obowiązywać od 1 lutego.

Pod koniec grudnia 2019 r. NIPA ogłosiła zmienione wytyczne dotyczące wniosków patentowych dla nowych powstających technologii, takich jak Blockchain, sztucznej inteligencji, Big Data oraz reguł i metod biznesowych.

Przykładem zmienionych wytycznych są metody i urządzenia do bezpiecznej komunikacji między węzłami Blockchain. Wniosek patentowy wynalazku proponuje sposób i urządzenie do komunikacji z węzłem Blockchain, które rozwiązuje problem polegający na tym, że węzły biznesowe Blockchain wyciekują dane dotyczące prywatności podczas komunikacji między sobą. W wytycznych czytamy:

Zanim węzeł biznesowy w łańcuchu Blockchain ustanowi połączenie, może ustalić, czy ustanowić połączenie zgodnie z certyfikatem CA przeniesionym w żądaniu komunikacji i wstępnie skonfigurowaną listą zaufania CA. Zmniejsza to ryzyko wycieku prywatnych danych z węzłów biznesowych i poprawia bezpieczeństwo danych przechowywanych w łańcuchu Blockchain.

Analitycy stwierdzili, że zmiana wytycznych jest bezpośrednią odpowiedzią na potrzeby rozwoju nowych gałęzi przemysłu, takich jak Blockchain. Odzwierciedla także strategiczny kierunek Chin polegający na wzmocnieniu ochrony własności intelektualnej, poprzez bycie bardziej przyjaznym dla osób ubiegających się o patent w tych rozwijających się dziedzinach – wszystko to wydaje się zwiastować długo oczekiwanego cyfrowego renminbi.

Blockchain zabezpieczy pochodzenie medycznej marihuany:

Według raportu ProActiveInvestors firmy zajmujące się konopiami medycznymi spieszą się, by zapisać się na pierwszą na świecie platformę zabezpieczoną Blockchain do śledzenia produktów od nasion do sprzedaży. Platforma StrainSecure, opracowana przez TruTrace, zapewnia testy, walidację na podstawie DNA oraz gwarancje produktu dla pacjentów i klientów.

Niezmienna, bezpieczna kryptograficznie platforma umożliwia producentom konopi budowanie większego zaufania wśród klientów w branży znanej z nierzetelnych łańcuchów dostaw.

Koncentrując się na danych genetycznych, chemicznych i zanieczyszczeniach, a także informacji o ruchu i przepływie, a następnie łącząc je w Blockchain, jesteśmy w stanie dostarczyć dane w czasie rzeczywistym na temat każdego zakupionego produktu.

– czytamy.

Główni gracze w branży marihuany, tacy jak WeedMD i Harvest One Cannabis, niedawno wzięli udział w projekcie pilotażowym platformy. W ramach projektu pilotażowego firma WeedMD poddała walidacji 40 szczepów.

Jak donosił Cointelegraph, Aeternity uruchamia platformę Blockchain do śledzenia konopi indyjskich w Urugwaju. Platforma StrainSecure idzie jednak dalej w zakresie testowania i weryfikacji na podstawie DNA.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Sobota kończy się bardzo niewielkimi dodatnimi ruchami na rynkach. Bitcoin notuje wzrost o 0,1%, Ethereum o 1%, XRP o 0,2%, Bitcoin Cash o 1,4% a Litecoin o 1,3%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 0.2 mld dolarów i wynosi obecnie 196.5 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 66 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button