News

#899 Newsy z dnia 13.01.2020

Z poniedziałkowych wydarzeń: BitPay umożliwi zakup złota za kryptowaluty; Ethereum ostrzega przed scamem; Wright nie musi oddawać 500 tys. Bitcoinów; Aktualna sytuacja na giełdach.

BitPay umożliwi zakup złota za kryptowaluty:

OneGold, internetowy rynek dla kupna, sprzedaży i wymiany metali szlachetnych, ogłosił dziś partnerstwo z BitPay, które pozwoli użytkownikom kryptowalut na zakup złota i innych cennych metali na urządzeniach z Androidem i iOS.

Dzięki integracji z BitPay nowa aplikacja mobilna OneGold będzie akceptować płatności w Bitcoinach, Bitcoinach Cash, Ethereum i różnych stablecoinach. Ponadto klienci BitPay zaoszczędzą 2%, korzystając z usługi w OneGold.com.

Właściciele kryptowalut są w naturalny sposób przystosowani do inwestowania w metale szlachetne i mogą wykorzystać OneGold do zrównoważenia swojego portfela inwestycyjnego. Korzystając z BitPay, posiadacze kryptowalut mogą szybko kupować złoto lub srebro po cenach instytucjonalnych, oszczędzać 2% i tworzyć dobrze zrównoważoną mieszankę złota, srebra i kryptowalut.

– powiedział Dyrektor Generalny OneGold, Kenneth Lewis.

Bitcoin często był porównywany do złota, a Bloomberg poinformował ostatnio, że jest on cyfrowym odpowiednikiem złota, ponieważ istnieje korelacja między nimi, która rozciąga się głębiej niż to, że oba są określane mianem bezpiecznej przystani i ograniczonymi aktywami.

W nowym raporcie analityk rynku, Mike McGlone, określa rok 2020 jako najlepszy rok dla aktywów bezpiecznej przystani, sugerując, że ruchy złota będą stanowić wskaźnik dla wyników cenowych Bitcoina. McGlone podkreśla niedawny wzrost cen Bitcoinów po zabiciu przez USA irańskiego generała Qassema Soleimaniego. Krótko po tym wydarzeniu zarówno Bitcoiny, jak i złoto wzrosły.

Metal szlachetny osiągnął najwyższy poziom od siedmiu lat, wynoszący 1.600 dolarów, podczas gdy jego cyfrowy protegowany osiągnął wzrost o 20%.

– zauważył McGlone.

Ethereum Classic ostrzega przed scamem:

Organizacja deweloperska Ethereum Classic ostrzega społeczeństwo przed możliwym oszustwem, które próbuje wykorzystać użytkowników następnego dnia po tym, jak altcoin zakończył swój hard fork.

W dzisiejszym tweecie opublikowanym przez ETC Cooperative poiformowano, iż usunęli oni rzekome oszustwo nazywające się „EAgharta” nawiązujące do hard forka ETC „Agharta”.

Nie trzeba dodawać, że EAgharta to kompletne oszustwo, prawdopodobnie od tych samych ludzi, którzy zrobili coś bardzo podobnego w Atlantis. ETC Agharta nie spowodowała pojawienia się nowych „tokenów Agharta”. Oni po prostu próbują cię oszukać.

– czytamy w tweecie.

Wydaje się, że hard fork zachęcił oszustów stojących za EAgharta do próby wykorzystania tego wydarzenia i wprowadzenia do obrotu fałszywych tokenów „Agharta”. Aby ostrzec użytkowników, ETC Cooperative opublikowało zrzut ekranu z Twittera EAgharty i jego próśb do użytkowników, aby „bezpiecznie ubiegali się o Ethereum Classic #Agharta”.

Wright nie musi oddawać 500 tys. Bitcoinów:

Sędzia okręgowy Stanów Zjednoczonych orzekł, że poprzednia sankcja nakazująca Craigowi Wrightowi oddanie połowy jego Bitcoinów na rzecz Dave’a Kleimana nie jest ważna.

Sędzia Bruce Reinhart wydał w sierpniu orzeczenie w sprawie sankcji w długotrwałej bitwie sądowej nad rzekomym 1.1 mln Bitcoinów wydobytych przez Wrighta i Kleimana w ramach partnerstwa we wczesnych dniach Bitcoina, krótko po tym, jak Wright stwierdził, że go wynalazł.

Według dokumentów sądowych złożonych w sądzie rejonowym w USA na Florydzie 10 stycznia sędzia Beth Bloom orzekł, że wcześniejszy nakaz sankcji Reinharta był niewłaściwy.

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami z sierpnia 2019 r. Reinhart orzekł, że Wright kłamał, przedstawiając sfałszowane dokumenty, i zalecił mu przekazanie 50% z ponad 1 mln Bitcoinów, które rzekomo wydobywał z Kleimanem. Jednak ostatnie orzeczenie stwierdza, że sankcja ta nie była właściwa, ponieważ uznane fakty (że Wright miał równe partnerstwo z Kleimanem) nie odnoszą się konkretnie do kwestii odkrycia Bitcoina.

Sędzia Bloom doszedł jednak do wniosku, że Wright nie podjął w dobrej wierze wysiłków, aby zastosować się do nakazów i nadal powinien uiścić opłaty adwokackie w Kleiman Estate. W listopadzie ubiegłego roku Kleiman Estate złożyło wniosek o koszty prawne w wysokości 658.000 dolarów. To spowodowało, że Wright natychmiast zareagował kontratakiem, prosząc o wyrzucenie go, ponieważ zarówno przepracowane godziny, jak i stawka godzinowa były „nieuzasadnione”.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Wartość większości kryptowalut z czołówki uległa dziś spadkom. W porównaniu z poprzednią dobą najbardziej na wartości stracił Monero z wynikiem -2,6%, a za nim kolejno: EOS o 2%, Litecoin o 1,6%, XRP o 1,2%, Binance Coin o 1,1%, Ethereum o 0,9%, Bitcoin i Bitcoin Cash o 0,2%. Zauważalnie w górę poszedł dziś Bitcoin SV – o 4,3%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się się o 0.8 mld dolarów i wynosi obecnie 216.8 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 74.8 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button