News

#901 Newsy z dnia 15.01.2020

Ze środowych wydarzeń: Bitwise wycofuje wniosek o oczekiwany ETF; ONZ doradza trzymać się z daleka od krypto konferencji w Korei Płn.; Maduro nakazuje sprzedaż ropy naftowej w Petro; Binance.US uruchamia aplikację na iOS i Android; Aktualna sytuacja na giełdach.

Bitwise wycofuje wniosek o oczekiwany ETF:

Formularz z 14 stycznia złożony przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) potwierdza, że Bitwise Asset Management zażądał wycofania wniosku o Bitcoinowy fundusz ETF. Jest to drugie poważne wycofanie ETF w ostatnich miesiącach po podobnych działaniach VanEck.

Bitwise złożył wniosek o rejestrację ETF w styczniu 2019 r. W marcu tego samego roku opublikował Raport Bitwise dotyczący wolumenu giełdy, twierdząc, że 95% wolumenu obrotu zostało sfabrykowane. Ustalenia zostały wykorzystane przez firmę jako argument dla SEC do zaakceptowania ETF. Pomijając większość wolumenu, firma utrzymywała, że kształtowanie się cen BTC występowało głównie na giełdach regulowanych.

Rozumowanie nie przekonało komisji, która odrzuciła propozycję w październiku 2019 r. Jednak miesiąc później regulator postanowił zrewidować swoją decyzję.

To kolejny krok w kierunku naszego długoterminowego celu, jakim jest wprowadzenie Bitcoinowych ETF na rynek, i planujemy ponownie złożyć naszą aplikację w odpowiednim czasie. Obecnie ciężko pracujemy nad odpowiedzią na pytania postawione przez SEC w 112-stronnicowej odpowiedzi na nasze początkowe zgłoszenie.

– powiedział Matt Hougan, globalny kierownik badań w Bitwise.

ONZ doradza trzymać się z daleka od krypto konferencji w Korei Płn.:

Organizacja Narodów Zjednoczonych ostrzegła, że udział w konferencji o kryptowalutach w Korei Północnej w lutym może stanowić naruszenie sankcji, jak wynika z raportu Reuters.

Raport śledzi zeszłotygodniowy akt oskarżenia badacza Fundacji Ethereum, Virgila Griffitha, zarzucający mu spisek mający na celu pogwałcenie Ustawy o Międzynarodowych Uprawnieniach Ekonomicznych.

Griffith udał się do Korei Północnej na pierwszą konferencję dotyczącą Blockchain i kryptowalut w kwietniu ubiegłego roku. On i inni uczestnicy konferencji rzekomo dyskutowali o kryptowalutach i technologiach Blockchain. Rząd Stanów Zjednoczonych twierdzi, że obecność Griffitha mogła pomóc Korei Północnej w ominięciu sankcji międzynarodowych.

Prokuratorzy w sprawie Griffitha twierdzą, że zachęcał innych obywateli Stanów Zjednoczonych do wzięcia udziału w konferencji w tym roku. Strona internetowa konferencji stwierdza, że osoby z dowolnego kraju oprócz Korei Południowej, Japonii i Izraela mają pozwolenie na odwiedzanie, dodając, że paszporty gości nie będą stemplowane:

Zapewnimy wizę papierową oddzieloną od paszportu, więc nie będzie dowodów na wjazd do kraju. Twój udział nigdy nie zostanie ujawniony z naszej strony, chyba że sam go opublikujesz.

– czytamy.

Korea Północna podlega sankcjom ONZ od 2006 r. za prowadzenie programów nuklearnych i rakietowych.  Sankcje te zobowiązują między innymi kraje do zapobiegania „transakcjom finansowym, szkoleniom technicznym, poradom, usługom lub pomocy”, jeżeli mogłyby przyczynić się do realizacji programów rakietowych lub pomóc w uniknięciu sankcji. 

Domniemane „wyraźne dyskusje na temat kryptowalut w celu unikania sankcji i prania pieniędzy” wydają się stanowić bezpośrednie naruszenie tej sankcji.

Maduro nakazuje sprzedaż ropy naftowej w Petro:

W nadchodzącym czasie Wenezuela rozpocznie sprzedaż ropy naftowej z państwowego koncernu naftowego i gazowego za swoją krajową kryptowalutę naftową Petro.

Prezydent Wenezueli Nicolas Maduro podpisał dekret o sprzedaży 4.5 mln baryłek ropy z certyfikowanej rezerwy 30 mln baryłek utrzymywanej przez państwową firmę, Petroleum of Venezuela (PDVSA).

Według PDVSA Maduro ogłosiło tę wiadomość w przemówieniu przed Konstytuującym Zgromadzeniem Narodowym – zgromadzeniem wybranym w 2017 r. w celu opracowania nowej konstytucji dla Wenezueli.

Po sfinalizowaniu początkowej sprzedaży 4.5 mln baryłek firma będzie sprzedawać 50.000 baryłek dziennie, denominowanych w Petro, co ma służyć jako „mechanizm eksploracyjny” dla stablecoinów wspieranych ropą naftową. Maduro powiedział, że proces będzie miał zasadnicze znaczenie dla konsolidacji Petro, stwierdzając:

Przygotowujemy się do drugiej fazy, która pozwoli na bardziej wydajne wykorzystanie kryptowaluty.

– powiedział.

Ponadto Maduro postanowił również, że całe paliwo lotnicze wykorzystywane do pokonywania międzynarodowych tras powinno być sprzedawane za Petro. Prezydent podobno powiedział, że ten program pozwoli Wenezueli „otworzyć drogi do nowej gospodarki” i zbudować świat „pokoju i integracji narodów, ich szczęścia i poprawy”.

Maduro powiedział, że Petro będzie ważnym narzędziem w walce kraju z mafią. Maibort Petit, wenezuelski pisarz i dziennikarz, cytuje Maduro:

Wiele osób nie chce przestawiać się na Petro, ponieważ ich działalność jest wyrażona w dolarach. Mafia i inni złodzieje nie lubią kryptowaluty, ponieważ ta obcina im ręce.

Binance.US uruchamia aplikację na iOS i Android:

Giełda cyfrowych aktywów Binance.US zaprezentowała aplikację mobilną dla użytkowników iOS i Android.

Po udanych testach beta w wersjach iOS i Android w grudniu użytkownicy mogą teraz handlować ponad 25 cyfrowymi walutami w czasie rzeczywistym. „Binancians” mogą śledzić i analizować ruchy na rynku, a także handlować w granicach ACH do 30.000 dolarów, dokonywać przelewów i płatności kartą debetową.

Obecni klienci w 37 kwalifikujących się stanach mogą bezproblemowo uzyskać dostęp do swoich kont. Nowi użytkownicy otrzymują 15 dolarów bonusu za rejestrację i 30 dni darmowego handlu. Catherine Coley, prezes Binance.US, powiedziała Cointelegraph, że aplikacja jest „stworzona specjalnie dla nich. Jedną z unikalnych cech Binance.US jest to, że faktycznie słuchamy naszych klientów”.

Jak dotąd aplikacja najwyraźniej zrobiła wrażenie na pierwszych użytkownikach, otrzymując ocenę 4,4 w Google Play i 4,9 w App Store. Użytkownik systemu Android Smiles J pisze: „Aplikacja Binance […] jest super czysta, bardzo szybka i responsywna”. Użytkownik iOS Rutledge Long, pisze: „Ta aplikacja jest w pełni funkcjonalna, dzięki czemu mogę prowadzić całą działalność związaną z kryptografią praktycznie wszędzie, gdzie mój telefon jest obsługiwany”.

Nowa aplikacja jest najwidoczniej dopiero początkiem stosunkowo młodego amerykańskiego oddziału giełdy. Coley pozytywnie prognozowała na 2020 r .:

Uruchomienie aplikacji czyni krok w kierunku osiągnięcia jednego z naszych celów na rok 2020: zbudowania codziennego produktu, który jest częścią codziennego życia ludzi […] Chcemy służyć jako punkt wyjścia dla Amerykanów, aby przejść od spekulacji na temat kryptografii do faktycznego korzystania z niej jako narzędzia finansowego.

– mówi.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Po upływie 24h na giełdach nadal widzimy przewagę wzrostów. Bitcoin zwiększył swoją wartość o 0,5%, Ethereum o 1,9%, XRP o 0,3%, Bitcoin Cash o 1,8% a Binance Coin o 7,9%. Bitcoin SV notuje spadek o 3,2%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 3.3 mld dolarów i wynosi obecnie 240.3 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 157.4 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button