News

#903 Newsy z dnia 17.01.2020

Z piątkowych wydarzeń: Kanada wydaje nowe wytyczne dla krypto giełd; Libra Association tworzy komitet ds. rozwoju technicznego; Binance rozpoczyna prace nad współpracą w Japonii; SEC stawia zarzuty za prowadzenie fałszywego ICO; Aktualna sytuacja na giełdach.

Kanada wydaje nowe wytyczne dla krypto giełd:

Władze kanadyjskie wydały nowe wytyczne w celu ustalenia, które platformy handlu walutami cyfrowymi podlegają przepisom dotyczącym instrumentów pochodnych.

Kanadyjski Urząd Papierów Wartościowych (CSA) wyjaśnił nowe przepisy w „Poradniku na temat stosowania ustawodawstwa dotyczącego papierów wartościowych w odniesieniu do podmiotów ułatwiających obrót aktywami kryptograficznymi” opublikowanym 16 stycznia.

Zasadniczo agencja wyznaczyła linię między platformami transakcyjnymi, które natychmiast dostarczają zasoby kryptograficzne swoim użytkownikom, oraz tymi, które przechowują transakcje związane z zasobami kryptograficznymi, dopóki użytkownik nie złoży późniejszego żądania.

Po analizie technik handlu na różnych platformach CSA doszła do wniosku, że niektóre z nich zapewniają swoim użytkownikom jedynie prawo wynikające z umowy lub roszczenie do zasobu kryptograficznego i nie przekazują go natychmiast użytkownikowi. Takie platformy obrotu kryptowalutami podlegają przepisom dotyczącym papierów wartościowych, a zatem podlegają przepisom dotyczącym instrumentów pochodnych.

Potencjalnie użytkownik będzie polegał na platformie i zależał od niej do momentu przeniesienia do portfela kontrolowanego przez użytkownika. Do tego czasu użytkownik nie miałby własności, posiadania ani kontroli nad zasobami kryptograficznymi bez polegania na platformie. Użytkownik będzie narażony na ciągłe ryzyko związane z niewypłacalnością (ryzyko kredytowe), ryzykiem oszustwa, ryzykiem związanym z wydajnością i ryzykiem biegłości ze strony platformy.

– czytamy.

CSA nie będzie stosować przepisów dotyczących papierów wartościowych do giełd kryptograficznych, na których bazowy składnik kryptograficzny nie jest papierem wartościowym ani instrumentem pochodnym, a aktywa kryptograficzne są natychmiast dostarczane użytkownikowi.

Libra Association tworzy komitet ds. rozwoju technicznego: 

Libra Association – organ rządowy stablecoina Libra Facebooka – utworzył nowy komitet, który ma kierować rozwojem technicznym sieci.

Zgodnie z ogłoszeniem Stowarzyszenie Libra zagłosowało za powołaniem pięcioosobowego Technicznego Komitetu Sterującego, który składa się z wiodących ekspertów z różnych firm z branży fintech i Blockchain.

Członkami są: główny product lead Calibry, George Cabrera III, współzałożyciel Anchorage, Diogo Monica, partner Union Square Ventures, Nick Grossman, dyrektor generalny Bison Trails i założyciel Joe Lallouz, oraz dyrektor ds. nowych technologii, Ric Shreves.

Nadzorując techniczne aspekty rozwoju sieci Libra, komitet kieruje techniczną mapą dla sieci Libra, tworzy grupy robocze w celu ustalenia priorytetów wybranych kierunków badań, kieruje rozwojem bazy danych oraz ogólnie rozwija i angażuje społeczność programistów Libra. 

W oświadczeniu stwierdzono, że utworzenie oddzielnego komitetu jest zgodne z celem projektu Libra, jakim jest zdecentralizowanie i samodzielne „niezależne od kontroli jakiejkolwiek organizacji”. Komitet twierdzi, że opublikuje swoje ramy zarządzania technicznego i inne odpowiednie dokumenty do końca pierwszego kwartału budżetowego 2020.

Binance rozpoczyna prace nad współpracą w Japonii:

Binance, jedna z czołowych giełd kryptowalut na świecie, rozpoczęła dyskusje na temat strategicznego partnerstwa z dwiema japońskimi firmami. Według komunikatu prasowego z 17 stycznia Binance rozpoczął negocjacje z Z Corporation, spółką zależną Z Holdings znanej wcześniej jako Yahoo Japan i TaoTao, japońską licencjonowaną kryptowalut.

Dokładne szczegóły współpracy nie zostały ujawnione na ten moment, ale Binance powiedział, że Z Corporation i TaoTao „będą kontynuować rozmowy i dyskusje z Binance i rozpoczynać przygotowania do uruchomienia usług handlowych dla użytkowników w Japonii”. 

Z niecierpliwością czekamy na nasze wspólne wysiłki z Z Corporation / TaoTao w zakresie dostarczania naszych usług do Japonii. Przede wszystkim chcemy zapewnić, że działamy w pełnej zgodności z japońskimi przepisami i regulacjami, w których lokalne i globalne standardy pełnią kluczową rolę w ustanawianiu zrównoważonego rozwoju w całej branży i większej akceptacji społecznej.

– powiedział CEO Binance.

14 stycznia Agencja Usług Finansowych (FSA) zaproponowała obniżenie limitu wskaźnika dźwigni w handlu marżą kryptowaluty z 4x do 2x. Ponadto zmienione wersje ustawy o usługach płatniczych oraz ustawy o instrumentach finansowych i giełdach, które niektórzy uważają za surowe i niejasne, zostaną wprowadzone w życie w kwietniu.

Binance zauważył, że wszystkie strony partnerstwa będą współpracować z agencją, stwierdzając:

Poprzez licencjonowanie najnowocześniejszych technologii Binance, Z Corp i TaoTao będą współpracować z Agencją Usług Finansowych w celu zapewnienia pełnej zgodności z przepisami na rynku japońskim.

– czytamy.

SEC stawia zarzuty za prowadzenie fałszywego ICO:

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd postawiła zarzuty grupie przestępców, którzy zgromadzili ponad 30 mln dolarów poprzez fałszywą ofertę ICO.

Zgodnie z opublikowanym komunikatem prasowym, SEC oskarżyła Boaza Manora, jego wspólnika biznesowego oraz dwie firmy, CG Blockchain Inc. i BCT Inc. SEZC, za naruszenie federalnych przepisów dotyczących przeciwdziałaniu oszustwom i rejestracji papierów wartościowych. Manor jest podwójnym obywatelem Kanady i Izraela.

Podmioty rzekomo zebrały ponad 30 mln dolarów w nieuczciwym ICO przeprowadzonym mając na celu uruchomienie technologii testowania funduszy hedgingowych aby rejestrować transakcje na Blockchainie.

Pozew SEC głosi, że od sierpnia 2017 r. do września 2018 r. oskarżeni promowali i sprzedawali cyfrowe aktywa w celu opracowania technologii funduszy hedgingowych. Manor fałszywie przedstawił się jako „Shaun MacDonald”, pracownik jego współpracownika z New Jersey Editha Pardo.

Oskarżeni twierdzili wówczas, że posiadali 20 technologii testujących fundusze hedgingowe do rejestrowania transakcji na Blockchain, podczas gdy w rzeczywistości wysłali tylko prototyp do wielu funduszy, które tej technologii nie wykorzystały.

Jak twierdzi nasz pozew, bezczelny plan Manor’a ukrycia jego tożsamości i kryminalnej historii pozbawił inwestorów niezbędnych informacji i pozwolił oskarżonym na przejęcie ponad 30 mlndolarów z kieszeni inwestorów.

– powiedział Joseph G. Sansone, szef jednostki ds. nadużyć na rynku SEC.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Doba na giełdach kończy się widocznymi wzrostami wszystkich czołowych kryptowalut. Bitcoin notuje wzrost o 2,3%, Ethereum o 4,3%, XRP o 4,1%, Bitcoin Cash o 10,5% a Litecoin o 6,9%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 6.7 mld dolarów i wynosi obecnie 244.7 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 132.4 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button