News

#904 #905 Newsy z dni 18 – 19.01.2020

Z ostatnich wydarzeń: Bitcoin przebija próg 9.000 dolarów; Terroryści udoskonalają sposoby korzystania z kryptowalut; Samochód elektryczny został full node Bitcoina; Hash rate Bitcoina na rekordowym poziomie, Aktualna sytuacja na giełdach.

Bitcoin przebija próg 9.000 dolarów:

Weekendy są zwykle nieco wolniejsze w handlu Bitcoinami, jednak dziś cena BTC przekroczyła poziom oporu wynoszący 9.000 dolarów, osiągając nowy najwyższy poziom w 2020 r.

Bitcoin spędził większość minionego dnia umacniając się w strefie wysokich 8 tys. dolarów, budując impet dla skoku powyżej 9 tys. dolarów. Cena Bitcoinów po raz pierwszy powróciła powyżej tego progu od początku listopada.

Od czasu geopolitycznej pompy na początku tego miesiąca sprawy potoczyły się szybko i minęło zaledwie dziesięć dni między osiągnięciem 8.000 dolarów a teraz osiągnięciem 9.000 dolarów. Wkrótce do gry może wrócić pięciocyfrowa cena Bitcoinów.

Wykres i analitycy techniczni przewidywali fazę akumulacji na poziomie około 8.500 dolarów do końca lutego, kiedy to oczekiwano, że cena Bitcoinów wzrośnie.

Wartości Bitcoina przekroczyła obecnie 200-dniową średnią ruchomą, która jest bardzo zwyżkowa. Legendarny złoty krzyż w codziennych ramach czasowych mógłby się zdarzyć przed końcem tego miesiąca, jeśli tempo się utrzyma. Stało się to już na wykresie czterogodzinnym kilka tygodni temu.

Ostatni codzienny złoty krzyż z 50 i 200 ruchomymi średnimi miał miejsce w połowie kwietnia 2019 r. przy 4.500 dolarów. Nikt nie musi przypominać o tym, co stało się potem. 

Analitycy są teraz w dużej mierze pozostają optymistyczni, a wielu potwierdza, że trend wzrostowy rzeczywiście się rozpoczął.

Terroryści udoskonalają sposoby korzystania z kryptowalut:

Nowe badanie Chainalysis pokazuje, że terroryści udoskonalają swoje operacje finansowe przy użyciu kryptowalut.

Analitycy Blockchain zidentyfikowali Brygady Izz ad-Din al-Qassam (AQB), ramię wojskowe Hamasu i zauważyli że organizacja terrorystyczna jest pierwszym potwierdzonym przypadkiem, kiedy terroryści wykorzystują kryptowaluty w celu wsparcia ich działalności.

AQB wykorzystało stronę internetową do wygenerowania nowego adresu Bitcoin dla każdego dawcy w celu zdeponowania środków. Strona zawierała również film instruktażowy na temat darowizn z maksymalną anonimowością. W porównaniu z podobnymi wcześniejszymi kampaniami AQB zebrało tyle samo pieniędzy od większej ilości dawców, jednak prawie o połowę szybciej.

Kryptowaluty były wcześniej powiązane z przestępczością, w tym ze schematami Ponzi i przestępstwami z nienawiści. W innych ostatnich badaniach Chainalysis wyśledził 2.8 mld dolarów w Bitcoinach od przedsiębiorstw przestępczych do giełd.  Ponad 50% – 1.4 mld dolarów w Bitcoinach – przeszło przez duże giełdy Binance i Huobi.

Przestępstwa z wykorzystaniem kryptowalut zwróciły uwagę organów regulacyjnych i urzędników państwowych, którzy chcieliby większego nadzoru nad walutami cyfrowymi. W ubiegłym roku sekretarz skarbu Steve Mnuchin, przemawiając na spotkaniu Grupy Specjalnej ds. Przeciwdziałania Praniu Pieniędzy (FATF), pochwalił światowe standardy regulacyjne, które zwalczałyby przestępstwa kryptograficzne:

FATF dopilnuje, aby dostawcy usług wirtualnych aktywów nie działali w cieniu […] Umożliwi to powstającemu sektorowi FinTech pozostanie o krok przed nieuczciwymi reżimami i sympatykami nielegalnych działań.

FATF, którego 200 krajów, w tym Stany Zjednoczone, promują środki mające na celu zwalczanie przestępczości finansowej, żądają teraz, aby giełdy wiedziały więcej o klientach i transakcjach. Więcej danych pomoże zidentyfikować pranie pieniędzy i finansowanie terroryzmu w giełdach, które w dużej mierze nie mają nadzoru potrzebnego do zwalczania tego rosnącego problemu.

• Samochód elektryczny został full node Bitcoina:

Samochody elektryczne i waluty cyfrowe zwykle nie są dwiema rzeczami, które ludzie zazwyczaj łączą w jakikolwiek sposób, jednak te mają ze sobą kilka wspólnych cech. Oba są uważane za nowe technologie, które mogą uczynić świat lepszym miejscem. Oba stają się coraz bardziej popularne na całym świecie.

Jednak zgodnie z najnowszym filmem opublikowanym przez niektórych członków społeczności Bitcoina technologie te mogą nawiązać jeszcze głębsze połączenie. Film, o którym mowa, pokazuje jak fani kryptowalut wykorzystali system komputerowy samochodu, aby zmienić pojazd elektryczny w full node Bitcoina. 

Choć wydaje się to mało prawdopodobne, próba zakończyła się powodzeniem, a jej sukces zapewnił projekt Bcoin. Jest to projekt, który ma na celu alternatywną implementację protokołu Bitcoina, którego można użyć do uruchomienia węzła na dowolnej maszynie. W rezultacie sieć Bitcoina miała przez chwilę do pomocy cały samochód przy procesie obsługi największej na świecie cyfrowej waluty.

Oczywiście, chociaż był to dość wyjątkowy sposób prezentacji projektu Bcoin, a także możliwości Tesli – prowadzenie full node Bitcoina za pośrednictwem samochodu Tesli prawdopodobnie nie jest najlepszym pomysłem. Jak wielu już wie, uruchomienie node Bitcoina wymaga dużo zasobów, w tym mocy obliczeniowej.

Hash rate Bitcoina na rekordowym poziomie:

Wartość hash rate sieci Bitcoina osiągnęła nowy zaznaczając najnowsze osiągnięcie techniczne kryptowaluty. Nowa analiza wartości hash rate, opracowana przez Glassnode, pokazuje, że 7 stycznia średnia wartość osiągnęła 119 kwintillionów hashy na sekundę – najlepszy wynik w historii.

Hash rate odnosi się do ilości mocy obliczeniowej używanej przez górników do walidacji łańcucha Blockchain Bitcoina. Im więcej mocy, tym bardziej hipotetycznie bezpieczny jest Blockchain. Duży wskaźnik hash rate można również uznać za wyraz atrakcyjności miningu dla uczestników.

Odczyt Glassnode pochodzi z obliczenia ruchomej średniej hash rate w ciągu jednego dnia. Chociaż wskaźnika hash rate nie można zmierzyć dokładnie, dane wspierają inne szacunki pokazujące, że metryka osiągnęła nowy rekord w ostatnich tygodniach i miesiącach.

Postęp był szybki. Według Glassnode średnia niska wartość hash rate wynosząca 36 kwintillionów hashy na sekundę – która stanowiła podstawę ostatniego wzrostu – wystąpiła pod koniec kwietnia 2019 r.

W tym roku Bitcoin wykazywał już wiele oznak ponownej transformacji zwyżkowej. Oprócz wskaźnika hash rate komentatorzy podkreślili zwiększoną aktywność handlową wśród inwestorów zainteresowanych Bitcoinowymi futures.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Weekend na giełdach kończy się widocznymi korektami prawie wszystkich największych kryptowalut. Bitcoin notuje spadek o 2,7%, Ethereum o 5,1%, XRP o 3,5%, Bitcoin Cash o 3,3% a Litecoin o 4,4%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 7.8 mld dolarów i wynosi 236.7 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 123.7 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bitcoinist.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button