News

#909 Newsy z dnia 23.01.2020

Z czwartkowych wydarzeń: Gemini przechodzi rygorystyczny audyt zabezpieczeń; Bank Rezerw Indii: Nie wprowadziliśmy zakazu kryptowalut; CEO Telegram: iCloud został narzędziem inwigilacji; Pornhub dodaje opcję płatności za pomocą Tether; Aktualna sytuacja na giełdach.

Gemini przechodzi rygorystyczny audyt zabezpieczeń:

Amerykańska giełda kryptowalut i depozytariusz Gemini zakończył ocenę SOC 2 Type 2, potwierdzając bezpieczeństwo operacji.

Typ 2 to najwyższy poziom zgodności bezpieczeństwa, jaki może wykazać każda organizacja.

– powiedział dla Cointelegraph szef ryzyka Gemini, Yusuf Hussain, w wywiadzie na temat ogłoszenia.

W ramach przygotowań do oceny SOC 2 Type 2 Gemini przeprowadziła kontrolę SOC 2 Type 1 w 2019 r., wykonaną przez giganta audytowego Deloitte. Hussain wspomniał, że gigant zajął się także kontrolą Gemini SOC 2 Type 2. Giełda Gemini przywiązuje dużą wagę do zgodności i bezpieczeństwa, mając na celu zdobycie zaufania klientów, wyjaśnia.

Rzeczywiście, Gemini wydało kampanię reklamową rok temu, w której jednym z kilku haseł pojawiających się w autobusach i tablicach było „Krypto potrzebuje reguł”. Biorąc pod uwagę znaczenie ochrony, szef ryzyka Gemini powiedział: „Nieprawidłowe działanie w branży bezpieczeństwa spowoduje bezpośrednią utratę funduszy klientów”. 

Hussain powiedział także, że egzamin SOC 2 Type 2 obejmuje platformę handlowo-inwestycyjną Gemini, jak rówenież usługi powiernicze.

Jesteśmy jedyną giełdą kryptowalut i depozytariuszem, który zademonstrował ten poziom zgodności bezpieczeństwa uzyskując SOC 2 typu 2.

– zauważył.

Bank Rezerw Indii: Nie wprowadziliśmy zakazu kryptowalut:

Bank Rezerw Indii (RBI) powiedział, że podmioty regulowane nie mogą oferować aktywów kryptograficznych w tym kraju, ale nie jest to równoznaczne z ogólnym zakazem aktywów cyfrowych.

W opublikowanym artykule The Economic Times of India zacytował dokument, który RBI przedłożyło sądowi najwyższemu we wrześniu, w którym napisano:

Po pierwsze, RBI nie zabroniło VC (wirtualnych walut) w tym kraju. RBI nakazało podmiotom przez niego regulowanym, aby nie świadczyły usług na rzecz osób lub podmiotów zajmujących się lub rozliczającymi VC.

W ramach wprowadzenia regulacji, bank centralny Indii wydał oświadczenie w kwietniu 2018 r., ograniczające korzystanie z usług wszystkim osobom uczestniczącym w użytkowaniu aktywów kryptograficznych.

Ze względu na związane z tym ryzyko postanowiono, że ze skutkiem natychmiastowym podmioty regulowane przez RBI nie będą zajmować się ani świadczyć usług na rzecz osób fizycznych lub podmiotów gospodarczych zajmujących się lub rozliczającymi VC.

– czytamy w oświadczeniu.

Po oświadczeniu RBI, Internet and Mobile Association of India (IAMAI), grupa non-profit zajmująca się rozwojem cyfrowym, wystąpiła z wnioskiem o uchylenie rozporządzenia w sprawie kryptowalut.

CEO Telegram: iCloud został narzędziem inwigilacji:

Pavel Durov, założyciel i dyrektor generalny wiodącego szyfrującego komunikatora Telegram, twierdzi, że usługa chmury Apple iCloud jest „oficjalnie narzędziem inwigilacji”.

Powołując się na publikację Reutersa z 21 stycznia, Durov twierdził, że aplikacje takie jak WhatsApp – które przechowują prywatne wiadomości w iCloud – są „częścią problemu”. Prezes Telegram wypowiedział się w swoim poście na swoim oficjalnym kanale Telegram:

ICloud jest teraz oficjalnie narzędziem inwigilacji. Aplikacje, które korzystają z niego, aby przechowywać twoje prywatne wiadomości (takie jak WhatsApp), stanowią część problemu.

– pisze.

W szczególności post Durova odnosi się do raportu, w którym twierdzi się, że Apple porzucił swoje długoterminowe plany, aby umożliwić użytkownikom iPhone’a pełne szyfrowanie kopii zapasowych ich urządzeń w iCloud. Według Reuters gigant technologiczny zrezygnował z kompleksowych planów szyfrowania po tym, jak FBI skarżyło się, że taka funkcja zaszkodziłaby śledczym. Powołując się na sześć anonimowych źródeł zaznajomionych ze sprawą, raport zauważa, że Apple musiał porzucić swoje plany dwa lata temu, jednak problem nie został wcześniej zgłoszony.

Chociaż Apple podobno przeniósł swoją uwagę na ochronę niektórych „najbardziej wrażliwych informacji użytkownika”, takich jak zapisane hasła, to kopie zapasowe wiadomości z iMessage, WhatsApp oraz innych usług pozostają dostępne dla pracowników Apple i władz, pisze Reuters.

Wiadomość pojawia się po tym, jak prezydent Donald Trump skarcił Apple w tweecie 14 stycznia, argumentując, że firma „odmawia odblokowania telefonów używanych przez zabójców, handlarzy narkotyków i innych brutalnych elementów przestępczych”.

Pornhub dodaje opcję płatności za pomocą Tether:

Witryna rozrywki dla dorosłych Pornhub dodała nową opcję płatności kryptowalutami po tym, jak PayPal nagle przestał obsługiwać występujących na stronie modelów i modelki pod koniec 2019 r. 

Zgodnie opublikowanym na blogu poście Pornhub obsługuje teraz Tether (USDT) – głównego stablecoina powiązanego z dolarem amerykańskim – umożliwiając natychmiastowe transakcje za pośrednictwem portfela kryptograficznego i rozszerzenia przeglądarki TronLink.

TronLink jest rodzimym portfelem dla Tron (TRX), 12. największej kryptowaluty pod względem kapitalizacji rynkowej wspieranej przez Tron Foundation. Token USDT stał się dostępny w sieci Tron po tym, jak Tether i Fundacja Tron nawiązały współpracę i wydały pierwsze tokeny USDT oparte na Troni w kwietniu 2019 r.

Pornhub zauważył, że w celu rozpoczęcia wysyłania i akceptowania płatności w Tether modele Pornhub pobierają aplikację portfela TronLink, która jest dostępna zarówno w Apple Store, jak i Google Play. Oprócz Tether Pornhub obsługuje teraz także nowy procesor płatności znany jako Cosmo Payment.

Dyrektor generalny Tron, Justin Sun, skomentował następnie wiadomości na Twitterze, mówiąc, że nowa opcja płatności kryptograficznych jest dobrym sposobem wspierania „ofiar scentralizowanych platform płatniczych, takich jak PayPal”.

Wiadomości pojawiają się po tym, jak PayPal, jeden z największych na świecie procesorów płatności online, zaprzestał obsługi płatności dla modeli Pornhub w połowie listopada 2019 r. Według doniesień, PayPal przestał robić interesy z witryną, ponieważ Pornhub rzekomo dokonywał niektórych płatności bez jego zgody.

Po tych wiadomościach społeczność kryptograficzna postawiła na Bitcoina jako nową opcję płatności na Pornhub. Tymczasem zgłaszano, że modelki Pornhub nie mają ogólnej wiedzy na temat kryptowalut, a niektóre zauważają, że w ogóle nie wiedzą, co to jest kryptowaluta.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzień na giełdach kończy się wyraźnymi spadkami. Cała czołówka kryptowalut mieni się czerwienią – Bitcoin notuje spadek o 3,6%, Ethereum o 3,2%, XRP o 4,1%, Bitcoin Cash o 5,2%, Bitcoin SV o 13,4% a Litecoin o 6,1%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 9.6 mld dolarów i wynosi obecnie 230.7 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 88.6 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button