News

#917 Newsy z dnia 31.01.2020

Z piątkowych wydarzeń: Wydarzenie Ethereum przyciąga uwagę sponsorów; Narodowy Bank Kambodży uruchomi sieć płatności cyfrowych; Bitfinex umożliwia handel Tether Gold/Bitcoin; Śledczy zamknęli sprawę scamu na 6 mln euro; Na giełdach dominuje czerwień.

Wydarzenie Ethereum przyciąga uwagę sponsorów:

Wydarzenie Ethereum w USA w przyszłym miesiącu przyciąga kilku dużych sponsorów. Do listy dołączył BP. Ceny Ethereum wykazują wzrosty, po raz pierwszy od dziesięciu tygodni przekraczając próg 180 dolarów.

Wydarzenie ETHDenver zaplanowane na 14-16 lutego umocniło się jako jedno z największych spotkań Ethereum w tym roku. Informacje o nowym sponsorze pojawiły się na oficjalnym Tweeterze ETHDenver.

Trzydniowe wydarzenie oferuje szeroki wachlarz działań, w tym rozmowy i warsztaty prowadzone przez najlepszych wpływowych dostawców szyfrowania i Blockchain oraz ekspertów. Niektórzy z ważnych mówców w tym roku to Vitalik Buterin, założyciel ConsenSys Joseph Lubin, założyciel Shapeshift Eric Voorhees, badacz Fundacji Ethereum Vlad Zamfir oraz długa lista dyrektorów generalnych i ekspertów Blockchain.

Całe wydarzenie jest finansowane ze środków sponsorów i zazwyczaj obejmują one giełdy kryptograficzne, firmy Blockchain i firmy fintech. W tym roku jednak do tej listy dołączył globalny gigant BP.

Narodowy Bank Kambodży uruchomi sieć płatności cyfrowych:

Nowa cyfrowa waluta Narodowego Banku Kambodży nazywa się Bakong. W rzeczywistości jest to cyfrowa waluta banku centralnego (CBDC), która została uruchomiona na próbę w całej Kambodży w lipcu. Chea Serey, dyrektor generalny Narodowego Banku Kambodży, powiedział, że system będzie działał w obecnym kwartale finansowym.

Bakong odegra kluczową rolę w doprowadzeniu wszystkich graczy w przestrzeni płatniczej w Kambodży do tej samej platformy, ułatwiając użytkownikom końcowym dokonywanie wzajemnych płatności bez względu na instytucje, w których działają. Ostatecznie mamy nadzieję na umożliwienie płatności transgranicznych również za pośrednictwem systemu Bakong.

– powiedział Serey.

W przeciwieństwie do większości kryptowalut opartych na technologii Blockchain, Bakong to zamknięty system wspierany przez władze bankowe. Portfel z oprogramowaniem jest powiązany z kontem bankowym każdego użytkownika, aby ułatwić mu interakcję z twardą walutą. System obsługuje transakcje w czasie rzeczywistym, a Narodowy Bank Kambodży przechowuje scentralizowane dane na temat tego, dokąd trafiają pieniądze.

Bitfinex umożliwia handel Tether Gold/Bitcoin:

Po rozpoczęciu w zeszłym tygodniu handlu powiązanym ze złotem stablecoinem Tether Gold, Bitfinex pozwala teraz wymieniać Tether Gold na Bitcoina.

Bitfinex wprowadził trzy pary depozytów zabezpieczających dla Tether Gold – aktywów cyfrowych zabezpieczonych fizycznym złotem, które zostały wprowadzone przez spółkę stowarzyszoną Bitfinexu, Tether. Giełda kryptowalut pozwala teraz na handel Tether Gold za Bitcoiny, a także dolary amerykańskie i powiązane z dolarem stablecoiny Tether.

Jak zauważył Bitfinex, margin trading – funkcja, która umożliwia inwestorom pożyczanie funduszy w celu zwiększenia dźwigni finansowej – będzie wymagała początkowego kapitału własnego w wysokości 20% i zapewni maksymalną dźwignię 5x.

Tether Gold to jeden ze stablecoinów wprowadzonych przez dużą firmę kryptowalutową Tether wraz z kontrowersyjnym stablecoinem USDT. USDT, znany jako wiodący stablecoin na świecie, był przedmiotem wielu kontrowersji, ponieważ niektóre raporty sugerowały, że Tether nie ma wystarczającej ilości dolarów na zabezpieczenie tokena. Firma stara się przekonać opinię publiczną, że USDT jest wspierany przez odpowiednią ilość udziałów w dolarach.

Tymczasem Tether Gold jest uważany za najlepszy sposób na przechowywanie złota, ponieważ jego fizyczny nośnik do przechowywania złota jest rzekomo przechowywany w szwajcarskim skarbcu i posiada najlepsze w swojej klasie środki bezpieczeństwa i zabezpieczenia przed zagrożeniami.

Śledczy zamknęli sprawę scamu na 6 mln euro:

Śledczy z Francji, Belgii i Izraela rozpracowali scam, który wyłudził 6 milionów euro od obywateli francuskich i belgijskich, czytamy w komunikacie prasowym Europolu. Oszuści obiecywali znaczny zwrot z inwestycji, co wydaje się być schematem Ponzi.

Międzynarodowa sieć oszustów była rzekomo kierowana przez obywatela francusko-izraelskiego. W 2019 r. władze aresztowały dziewięciu podejrzanych związanych z oszustwem. Dochodzenie rozpoczęło się w 2018 r. i było koordynowane przez Europol i Eurojust.

Kryminaliści podobno stworzyli system obiecujący duże zyski z inwestycji w Bitcoiny, diamenty i złoto oraz oferowali swoje usługi na nieujawnionych platformach internetowych.

Oszustwo posiada znamienne znaki schematu Ponzi. Organizatorzy obiecali zwrot z 5 do 35 procent, a następnie udawali, że zarządzają portfelami użytkowników i zaprosili ich do zainwestowania większych pieniędzy. Niektóre ofiary rzeczywiście otrzymały odsetki, aby zwiększyć ich zaufanie do platformy.

Celem były także organizacje – ofiarą oszustwa padła m.in. duża francuska prywatna firma. Oszustom udało się zebrać co najmniej 6 milionów euro, a niezapłacone faktury opiewały na kwotę kilku milionów więcej. Władzom udało się odzyskać ponad milion euro, a resztę rzekomo przeniesiono poza Unię Europejską.

Na giełdach dominuje czerwień:

Miniona doba przyniosła spadki wśród dziesiątki wiodących kryptowalut. Największym spadkiem odznaczył się Bitcoin SV – o 8,9%. Kolejne należą do: Bitcoina Cash -5,8%, EOS -4,6%, Cardano -2,4%, Bitcoina o 1,3%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 4.2 mld dolarów i wynosi obecnie  255.5 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wynióśł 118.9 mld dolarów.

źródło: bitcoinist.com, cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button