News

#92 Aktualności z dn. 19.10.2017

Z czwartkowych wydarzeń: Rosja zniechęca do inwestowania w Bitcoina; Powstała pierwsza bitcoinowa platforma płatnicza; Nowa giełda nagrodzi posiadaczy NEO; Duże wahania na giełdach.

• Rosja zniechęca do inwestowania w Bitcoina:

Pomimo, że Rosjanie są bardzo otwarci na Blockhain i własne kryptowaluty, to pozostają w tonie walki z kryptowalutami zdecentralizowanymi. Ta gra ma pozornie kontrolować rosnący rynek, pozwalając rządowi na zarządzanie cyfrowymi walutami i oczywiście na ich opodatkowanie.

Rosyjski model regulacyjny to taki, który poprzez zakazy, chronić ma ludzi przed tymi krypotwalutami, które są zdecentralizowane i nie są kontrolowane przez potężnych urzędników. Dlatego też coraz więcej osób znajdujących się u władzy w Rosji publicznie oczernia Bitcoina. Rosyjski minister rozwoju gospodarczego, Maksim Oreszkin, podczas wystąpienia na Światowym Festiwalu Młodzieży w Soczi, powiedział, że Bitcoin ma cechy, które czynią go gorszym od kasyna.

Jeśli chodzi o Bitcoina, jeśli spojrzymy na to jak zmienia się jego wartość, dostrzeżemy zmiany na poziomie nawet kilkudziesięciu procent (…) Bitcoin jest gorszy od kasyn. Na początku zarabiasz, a potem stracisz wszystko i zostaniesz niczym.

– powiedział Oreszkin i dodał:

Ci, którzy nie wiedzą, jak radzić sobie z ryzykiem w instrumentach o takiej zmienności, nie powinni mieć możliwości inwestowania, ponieważ w 99,9 procentach przypadków, gra powoduje straty dla takich osób, co może prowadzić do znalezienia się w trudnej sytuacji życiowej.

Oreszkin zaproponował przyznanie prawa do handlu Bitcoinem tylko kwalifikowanym inwestorom. Aby uzyskać taki status, należy mieć co najmniej sześć milionów rubli na koncie (ok. 100.000 dolarów) i dokonać co najmniej 40 transakcji rocznie z takim obrotem lub pracować przez co najmniej dwa lata w instytucji finansowej, która handlowała papierami wartościowymi.

 Powstała pierwsza bitcoinowa platforma płatnicza:

Platforma płatnicza Payment21, stała się pierwszą firmą bitcoinową, która uzyskała pełną zgodność z przepisami regulatora finansowego Szwajcarii. Licencjonowanie nastąpiło po tym, co Moving Media opisuje jako „ponad rok dużych inwestycji i mocnego wysiłku”. Dyrektor naczelny, Bernhard Kaufmann, powiedział:

Jesteśmy zobowiązani do spełnienia wymogów prawnych szwajcarskiego rynku finansowego. Nasze kroki wzbogacą cyfrowe ekosystemy walutowe i pokazują, że szwajcarskie organy regulacyjne są otwarte na konkurencyjność w zakresie usług finansowych i zachęcają do aktywności w innowacyjne firmy Fintech w erze cyfrowej.

Optymizm Kaufmanna wskazuje na dobre nastroje w Szwajcarii względem Bitcoina i innych kryptowalut. Dwa banki w tym kraju opowiedziały się za korzystaniem z Bitcoina i Ethereum. Kaufmann dodał:

Przy tworzeniu firmy zajmującej się płatnościami, kluczowe znaczenie ma fakt, że licencjonowanie rządów jest konieczne. Oficjalne uznanie w wiodącym europejskim centrum finansowym, jakim jak Szwajcaria, jest widocznym wyróżnieniem.

• Nowa giełda nagrodzi posiadaczy NEO:

Kucoin – nowa giełda kryptowalut z siedzibą w Hongkongu, wystartuje w przyszłym miesiącu. Początkowo nazywała się Kubi.com i była zlokalizowana w Chinach, ale po zamknięciu wszystkich tamtejszych giełd, firma przeniosła swoją działalność do Hongkongu. Od tamtej pory Kucoin postanowił skupić się na międzynarodowym rynku.

Użytkownicy, którzy trzymają NEO na koncie, otrzymają tokeny GAS. Kucoin stał się zatem drugą na świecie giełdą, która zajmie się dystrybucją tokenów GAS dla właścicieli chińskiego NEO. Pierwszymi dystrybutorami była koreańska giełda Binance.

Jednym z najbliższych celów giełdy jest wydanie własnej aplikacji na Androida. Ponadto Kucoin planuje podłączenie 50. kryptowalut do końca bieżącego roku i ponad 1000 przed końcem 2018 roku.

• Duże wahania na giełdach:

Dzisiejszy dzień przysporzył graczom z pewnością dużo pozytywnych i negatywnych emocji, gdyż rozbieżność cen w stosunku do ostatniej doby, była wyjątkowo duża. Niektóre waluty z wolumenem powyżej 1000 BTC, zmieniły swoją wartość o kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt procent, jak chociażby Zencash, który wzrósł o 59,9%, czy NAVCoin, którego cena spadła o 17,3%.

Wśród czołowych kryptowalut, wartość Bitcoina podwyższyła się o 1,9%, natomiast spadki zaliczyły Ethereum i Litecoin – kolejno 1,3% i 1,8%. Od wczorajszego wieczoru, na rynek kryptowalut wpłynęło ponad 5 mld dolarów i jego kapitalizacja aktualnie wynosi 169,9 mld dolarów.

źródło: coindesk.com, cointelegraph.com, cryptosignals.io, rt, worldcoinindex.com.


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut. 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button