News

#921 Newsy z dnia 04.02.2020

Z wtorkowych wydarzeń: Bitcoiny ukryte w Minecrafcie; BitPay wkrótce wesprze więcej krypto; Ponad 4.000 skonfiskowanych Bitcoinów pójdzie pod młotek; Nowa aplikacja bankowa dla Bitcoina; Aktualna sytuacja na giełdach.

Bitcoiny ukryte w Minecrafcie:

Uruchomiono nowy serwer Minecrafta o nazwie SatoshiQuest, który zapewnia internetowe poszukiwanie skarbów, nagradzając wygranego prawdziwymi Bitcoinami.

Każdy gracz ma unikalny adres portfela gry powiązany z jego identyfikatorem użytkownika Minecrafta. Aby rozpocząć grę, gracz musi zapłacić 1 dolara w Bitcoinach, co umożliwi mu poszukiwanie bitcoinowego skarbu. Pula wszystkich wpłat jest gromadzona w funduszu nagród dla zwycięzcy i jest odświeżana co 15 minut. Gdy skarb zostanie odnaleziony 85% puli trafia na konto zwycięzcy, 10% stanowi wynagrodzenie dla deweloperów, a pozostałe 5% zostaje w puli do następnej rozgrywki. Znalezienie skarbu oznacza reset rozgrywki.

Aktywni gracze przeszukują rozległe krajobrazy Minecrafta w poszukiwaniu ukrytego skarbu. Kiedy gracz zbliża się do skarbu, jego lokalizacja jest transmitowana do innych graczy – daje im to szansę na dotarcie do skarbu jako pierwszego i podobno zatrzyma graczy obozujących na miejscu łupów. Chociaż można mieć nadzieję, że jest wystarczająco dużo miejsc do zdobycia łupów, aby i tak ta taktyka była nieopłacalna.

Jedną z rzeczy, które mogą zniechęcać potencjalnych graczy, jest fakt, że każda opłata za wstęp uiszczona przez gracza będzie również wymagać opłaty transakcyjnej. Chociaż obecnie wynosi to w granicach 0,25-0,30 dolarów, każdy wzrost ceny Bitcoina prawdopodobnie spowoduje, że opłaty ponownie wzrosną.

BitPay wkrótce wesprze więcej krypto:

Podczas wywiadu z Cointelegraph, CEO BitPay Stephen Pair powiedział, że platforma wkrótce doda obsługę większej liczby kryptowalut, wraz z możliwą integracją Lighting Network.

Chociaż Pair nie był w stanie ujawnić, które krypto zostaną dodane do platformy w następnej kolejności, wspomniał, że skupiono się na najlepiej działających Blockchainach o najwyższej kapitalizacji rynkowej.

Nie zamierzam konkretnie wymieniać tych, które dodamy, ale możecie spojrzeć na CoinMarketCap, aby zobaczyć wszystkie najlepsze Blockchainy i zgadnąć, co nas interesuje. (…) Możemy również dodać kilka mniejszych, które nie są tak uznane, ale wprowadzają innowacje w zakresie płatności.

– powiedział Pair.

BitPay, który działa od 2011 roku, stał się wiodącym dostawcą usług płatniczych Bitcoin. Według Paira, firma prowadzi rocznie ponad miliard dolarów płatności i ma około 30 tysięcy aktywnych kont handlowych. Duże przedsiębiorstwa, takie jak AT&T i Microsoft, również używają BitPay, aby umożliwić klientom dokonywanie transakcji przy użyciu kryptowaluty.

BitPay jest dobrze znany z akceptowania Bitcoinów, Bitcoinów Cash i Ethereum do płatności online i w sklepach. Pair zauważył jednak, że klienci żądają różnych kryptowalut do wykorzystania w transakcjach.

Nasi klienci woleliby, abyśmy obsługiwali wszystkie kryptowaluty, ale musimy dokonywać wyborów.

– dodał Pair.

Ostatnio BitPay dodał obsługę XRP. BitPay obsługuje również 3 stablecoiny powiązane z dolarem amerykańskim – USD Coin, Gemini Dollar i Paxos Standard Token. Platforma została jednak skrytykowana za brak obsługi Tether, który jest stablecoinem o największych obrotach.

Pair wspomniał również, że Lighting Network znajduje się wysoko na liście BitPay pod względem tego, co rozważa dodać do platformy. Lightning Network dodaje dodatkową warstwę do łańcucha bloków Bitcoin, umożliwiając użytkownikom tworzenie kanałów płatności między dowolnymi dwiema stronami na tej dodatkowej warstwie. Zapewnia to niemal natychmiastowe transakcje, z wyjątkowo niskimi lub nawet nieistniejącymi opłatami.

Ponad 4.000 skonfiskowanych Bitcoinów pójdzie pod młotek:

US Marshals Service (USMS), federalna agencja ścigania w Departamencie Sprawiedliwości USA, wystawi na aukcji ponad 4.000 skonfiskowanych Bitcoinów.

Według oficjalnej strony internetowej USMS agencja planuje sprzedać „około” 4040 Bitcoinów (dokładnie 4040,54069820), wymagając wpłaty 200.000 dolarów w celu wzięcia udziału w aukcji. Władze USMS powiedziały, że zwrócą depozyty nie wygrywającym licytującym, obiecując zainicjować zwrot utraconych depozytów w ciągu pięciu dni roboczych po przeniesieniu Bitcoinów do zwycięskiego licytującego.

Agencja podkreśliła, że Bitcoiny przeznaczone na licytację zostały przejęte w różnych federalnych postępowaniach karnych, cywilnych i administracyjnych.

Rejestracja licytującego jest otwarta od 3 lutego do 12 lutego, natomiast aukcja internetowa odbędzie się 18 lutego. Ponieważ organ planuje przeprowadzić aukcję od 8:00 czasu wschodniego EST (w Polsce 14:00) do 14:00 EST (w Polsce 20:00) w dniu 18 lutego, ogłoszenie zwycięzców zaplanowano na 17:00 EST (23:00 w Polsce). USMS może jednak poświęcić więcej czasu na ogłoszenie zwycięzców na podstawie liczby otrzymanych ofert oraz złożoności procesu przeglądu, co może wymagać dodatkowego czasu, czytamy w ogłoszeniu.

Podobnie jak poprzednie aukcje organizowane przez USMS, nadchodząca aukcja zostanie podzielona na części. Aukcja Bitcoinów zostanie podzielona na serie z 2500, 1000, 500 i 40.54069820 Bitcoinami.

Do tej pory wiele rządów przeprowadziło aukcje skonfiskowanych Bitcoinów. W lutym 2018 r. dom aukcyjny Wilsons Auctions z siedzibą w Wielkiej Brytanii i Irlandii zorganizował pierwszą aukcję Bitcoinów, a rok wcześniej w 2017 plany licytacji 216 Bitcoinów ogłosił rząd Korei Południowej.

Nowa aplikacja bankowa dla Bitcoina:

Mode, firma świadcząca usługi finansowe wspierana przez współzałożyciela Twittera Biz Stone, wdrożyła aplikację bankową Bitcoin na urządzenia z systemem iOS.

Brytyjska firma udostępniła swoją aplikację na całym świecie, z wyjątkiem Stanów Zjednoczonych. Klienci mogą zacząć korzystać z aplikacji za 50 funtów brytyjskich i kupić Bitcoiny za pomocą kart bankowych lub przelewem bankowym. Fundusze są dalej przetwarzane za pośrednictwem BitGo, powiernika aktywów cyfrowych.

Aplikacja rzekomo umożliwia użytkownikom niemal natychmiastowe kredytowanie środków za pomocą szybszego procesu płatności. Ariane Murphy, dyrektor ds. Komunikacji i Marketingu w Mode, powiedziała, że aplikacja Mode rozwiązuje problemy związane z ograniczeniami transakcji, niską prędkością, wysokimi kosztami, brakiem bezpieczeństwa, a co najważniejsze, radzi sobie z kiepskim doświadczeniem użytkownika zwykle związanym z aplikacjami Bitcoin. Przed użyciem aplikacji Mode wymaga, aby użytkownicy przeszli procedurę KYC, która jest przeprowadzana przez technologię weryfikacji tożsamości z obsługą AI.

Firma Mode, założona w 2018 r., której macierzystą firmą jest brytyjska firma fintech R8 Group, otworzyła listę oczekujących na aplikację w październiku zeszłego roku, początkowo udostępniając ją tylko za zaproszeniem.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Podczas gdy po upływie doby wartość XRP zwiększyła się o 6,1%, pozostałe kryptowaluty z pierwszej dziesiątki notują niewielkie spadki. Największy spadek należy dziś do Bitcoina SV – o 3,4%. Pozostałe waluty: Litecoin -1,7%, Bitcoin -1%, Binance Coin, Bitcoin Cash i Cardano -0,5%, EOS -0,4%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 0.8 mld dolarów i wynosi obecnie 257.9 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 108.3 mld dolarów.

źródło: bitcoinist.com, bithub.pl, cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button