News

#922 Newsy z dnia 05.02.2020

Ze środowych wydarzeń: Sony inwestuje w tokeny security; Binance umożliwia natychmiastowy handel w rublach; Tom Lee: Cena Bitcoina może wzrosnąć o 197%; Ekspert: Technologia Blockchain może pomóc w walce z koronawirusem; Giełdy notują wzrosty cen.

Sony inwestuje w tokeny security:

Japońska międzynarodowa grupa Sony zainwestowała w Securitize poprzez swój fundusz venture capital SFV ・ GB L.P, który jest współzarządzany przez Sony Financial Ventures (SFV) i Global Brain. Securitize to firma zorientowana na technologię Blockchain, która pomaga firmom wydawać tokeny security.

Ostatnia inwestycja SFV-GB stanowi rozszerzenie ostatniej rundy finansowania Securitize, która zebrała ponad 14 mln dolarów od firm VC, w tym Nomura Holdings, MUFG Innovation Partners, Santander InnoVentures i Blockchain Capital.

Inwestycja potwierdza, że Securitize jest jednym z najważniejszych architektów cyfrowych rynków kapitałowych, a jednocześnie dodaje kolejną nazwę marki do rosnącej listy firm, które inwestują w cyfrowe papiery wartościowe jako przyszłość globalnych rynków kapitałowych.

skomentował CEO i współzałożyciel Securitize, Carlos Domingo.

SFV jest częścią Sony Financial Group, grupy usług finansowych z siedzibą w Tokio, która obejmuje między innymi spółkę holdingową Sony Financial Holdings i jej spółki zależne, w tym Sony Life Insurance, Sony Assurance, Sony Bank, Sony Payment Services i Sony Lifecare.

Firma VC inwestuje w start-upy i firmy w Azji, Ameryce Północnej i Europie. SFV bardzo aktywnie wspiera przełomowe technologie, w tym sztuczną inteligencję i robotykę.

Securitize doskonale wykorzystuje technologię Blockchain, aby stworzyć nową klasę aktywów o zadziwiających możliwościach. Cieszymy się, że podejmujemy to wyzwanie dzięki Securitize i wspólnie tworzymy nową wartość.

– powiedział dyrektor SFV, Junji Nakamura.

Firma macierzysta Sony rozważa użycie technologii Blockchain w różnych obszarach, w tym do zarządzania prawami cyfrowymi (DRM). Firma może wykorzystać tę technologię do PlayStation 5.

Tokeny security zostały uznane za kolejny duży trend w zeszłym roku, podobnie jak stablecoiny. Reprezentują one jednostki cyfrowe oparte na Blockchainie, zabezpieczone aktywami świata rzeczywistego, takimi jak akcje spółki, nieruchomości, obligacje, fundusze i inne produkty kapitałowe.

Celem Securitize jest modernizacja rynków kapitałowych poprzez pomoc firmom w emisji cyfrowych papierów wartościowych, które mają znaczne zalety pod względem płynności, szybkości handlu i wygody. Najnowsza inwestycja Sony pokazuje, że uczestnicy rynku japońskiego są coraz bardziej zainteresowani tokenami bezpieczeństwa.

Binance umożliwia natychmiastowy handel w rublach:

Binance, druga co do wielkości giełda kryptograficzna według dziennego wolumenu obrotu, umożliwiła natychmiastowe zakupy czterech głównych walut cyfrowych za pomocą rosyjskich rubli.

Dzięki rozwojowi użytkownicy Binance mogą połączyć swoją kartę bankową Visa i kupić Bitcoiny, Ethereum, Binance Coin i XRP za ruble. W najbliższej przyszłości Binance planuje uruchomić obsługę kart Mastercard, a także włączyć inne waluty.

Binance po cichu uruchomił handel za ruble pod koniec października 2019 r., początkowo umożliwiając użytkownikom dokonywanie wpłat i wypłat w rosyjskiej walucie krajowej na platformie. Dyrektor generalny Binance, Changpeng Zhao, ujawnił, że Rosja była jednym z 10 najlepszych rynków na giełdzie.

Rzeczywiście, ankieta przeprowadzona przez rosyjskojęzyczny serwis kryptograficzny Forklog, opublikowany ubiegłego lata, wykazała, że Binance była najpopularniejszą giełdą kryptowalut w Rosji, na Ukrainie i Białorusi, a prawie 60% respondentów twierdzi, że woli Binance niż inne globalne giełdy kryptowalut.

W grudniu Binance rozszerzył możliwości handlu za liry tureckie i dodał nową parę handlową dla liry i rubla. Niedawno firma Binance uruchomiła handel peer-to-peer dla wietnamskiego donga, umożliwiając swoim użytkownikom bezpośrednie kupowanie i sprzedaż wiodących kryptowalut za dongi za pośrednictwem najnowszych wersji aplikacji mobilnej Binance P2P na iOS i Androida.

Tom Lee: Cena Bitcoina może wzrosnąć o 197%:

Bitcoin jest gotowy do uzyskania średnich prawie 200% zysków w ciągu najbliższych sześciu miesięcy, powiedział mediom jeden z jego najbardziej znanych zwolenników.

W rozmowie z Yahoo! Finance, Tom Lee, współzałożyciel Fundstrat Global Advisors, powiedział, że jeden czynnik techniczny w szczególności sprawił, że naprawdę optymistycznie odnosi się do krótkoterminowego potencjału Bitcoina.

Styczeń jest zwykle słabym miesiącem, a był to świetny miesiąc dla Bitcoina.

– powiedział Lee.

Podkreślił także, że za przewidywanym wzrostem może przemawiać fakt, iż cena Bitcoina znalazła się powyżej 200-dniowej średniej kroczącej.

Jak wiesz, to wielka sprawa, jak każdy, kto zna się na trendach – kiedy wracasz powyżej 200-dniowej średniej, wrócisz na hossę. Ilekroć Bitcoin wraca do 200-dniowego poziomu, jego średni sześciomiesięczny zysk wynosi 197%.

– zaznaczył Lee.

Bitcoin zyskał w styczniu blisko 30%, zanim kontynuował swój wzrost, osiągając ostatnie maksima na poziomie około 9.450 dolarów. Dla niektórych analityków najbardziej udany styczeń od 2013 r. dla kryptowaluty jest znakiem, że kolejny długoterminowy cykl wzrostowy już się rozpoczyna.

Lee uznał również, że rok 2020 przyniesie większe zyski inwestorom Bitcoina niż w ubiegłym roku, mimo że 2019 przyniósł zyski, które w pewnym momencie przekroczyły 300%. Podobnie jak wielu innych, podkreślił, że majowy halving działa jak katalizator dla cen Bitcoina.

Ekspert: Technologia Blockchain może pomóc w walce z koronawirusem:

Naukowiec z University of Hong Kong twierdzi, że należy wdrożyć strategie oparte na technologii Blockchain i AI, aby lepiej radzić sobie z epidemią koronawirusa.

Syren Johnstone – dyrektor wykonawczy programu magistra prawa (zgodności i regulacji) na Uniwersytecie w Hongkongu – opublikował post na blogu Wydziału Prawa Uniwersytetu Oksfordzkiego, twierdząc, że wybuch koronawirusa powinien być postrzegany jako „wezwanie do broni” dla branży technologicznej.

Argument Johnstone’a zaczyna się od twierdzenia, że organizacje charytatywne mają obecnie utrudnione możliwości skutecznego przekazywania darowizn na reakcję kryzysową z powodu wyborów instytucjonalnych i politycznych w Pekinie.

Chiński rząd prowadzi obecnie wszystkie darowizny publiczne za pośrednictwem pięciu wspieranych przez rząd organizacji charytatywnych – jego zdaniem podejście to stanowi powrót do Chin przed 2016 r., zanim kraj wprowadził prawo umożliwiające tworzenie organizacji charytatywnych z sektora prywatnego.

Domyślnie zakłada się, że pięć organizacji charytatywnych wspieranych przez rząd jest odpowiednich do celu i lepiej radzi sobie z obecnym kryzysem. To założenie może być sprzeczne z historycznymi i nowszymi dowodami sugerującymi, że organizacje odpowiedzialne za reagowanie na kryzysy wydają się mieć trudności z zarządzaniem swoimi podstawowymi obowiązkami.

– kontynuuje Johnstone.

Mówi, że scentralizowane podejście Pekinu jedynie pogłębia problem i że zamiast podejścia kierowanego przez rząd przemysł technologiczny powinien zapewnić rozwiązanie. W szczególności powinien wykorzystywać technologię Blockchain i AI, które są już szeroko stosowane przez Alibaba, SF Express i Apple – a więc dlaczego nie miałyby być wykorzystywane przez organizacje charytatywne?

Blockchain umożliwiłby przejrzyste rejestrowanie i śledzenie wszystkich darowizn – niezależnie od tego, czy chodzi o gotówkę, czy maseczki na twarz – i umożliwiłby pociągnięcie osób lub podmiotów do rozliczeń w dowolnym momencie procesu. Niewłaściwe zarządzanie, mówi Johnstone, zostałoby zmniejszone dzięki większej widoczności społecznej, a my moglibyśmy zwiększyć zaufanie społeczne do systemu, zapewniając dawcom większą kontrolę i kontrolę nad ich wkładem.

Giełdy notują wzrosty cen:

Minione 24 godziny przyniosły znaczące wzrosty cen na giełdach kryptowalut. Największy skok należy dziś do Bitcoina Cash o 14,3%, a za nim: Bitcoin SV o 11,3%, EOS o 7,2%, Ethereum o 6,7%, Litecoin o 6,6%, Binance Coin o 6%,  XRP o 4,6%, a w końcu także Bitcoin ze wzrostem o 3,7%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o11.7 mld dolarów i wynosi obecnie 269.6 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 121.1 mld dolarów.

źródło: bitcoinist.com, cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button