News

#925 Newsy z dnia 08.02.2020

Z sobotnich wydarzeń: Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych wykorzystają Blockchain; Zhao ogłasza tajemniczą Binance Cloud; OneCoin doczekał się własnego filmu; Aktualna sytuacja na giełdach.

Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych wykorzystają Blockchain:

Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych we współpracy z Departamentem Obrony udzieliły firmie Fluree kontrakt na opracowanie platformy komunikacyjnej opartej na Blockchain. Ruch ten jest częścią programu innowacyjnego technologii AFWERX Sił Powietrznych. 

Fluree specjalizuje się w dozwolonych systemach Blockchain. Jej zadaniem jest stworzenie sieci, która może pełnić wiele ról dla sił powietrznych, a także zapewniać możliwości innym oddziałom wojska i globalnym partnerom Ameryki.

Fluree jest odpowiedni do zapewnienia rozproszonej sieci komunikacyjnej, która obsługuje wymagania dotyczące interoperacyjności i skalowalności zarówno starszych, jak i ewoluujących systemów rządowych.

– stwierdził Brian Platz, CEO Fluree.

Brian Platz i Flip Filipowski założyli Fluree w 2016 r. Siedziba firmy znajduje się w Winston-Salem w Karolinie Północnej i pozostaje stosunkowo mało znanym graczem w przestrzeni Blockchain. W sierpniu 2018 r. wydała bazę danych Blockchain, a w czerwcu otrzymała 4,7 mln dolarów w postaci finansowania początkowego.

Współpraca z Air Force jest jak dotąd najbardziej godną uwagi i jest imponującym osiągnięciem biorąc pod uwagę konkurencję. Nie ma wątpliwości, że firma planuje wykorzystać to osiągnięcie jako katalizator większego wzrostu. Fluree jest również znany z współpracy z firmą konsultingową Deloitte, która może otworzyć drzwi dla wielu innych partnerów.

Fakt, że siły powietrzne wybrały dozwoloną platformę, może wzbudzić gniew purystów Blockchain, ale nie jest on zaskakujący, biorąc pod uwagę wyjątkowe potrzeby w zakresie bezpieczeństwa i powstający stan technologii DLT. 

Zhao ogłasza tajemniczą Binance Cloud:

W szeroko zakrojonej sesji Ask-Me-Anything (AMA), która odbyła się 7 lutego, prezes Binance Changpeng Zhao ogłosił wielkie plany dotyczące giełdy kryptowalut w 2020 r. Jednym z najmniej wyjaśnionych planów było pojawienie się nowego produktu o nazwie Binance Cloud, który podobno zostanie zaprezentowany w ciągu najbliższych 10 dni.

Dokładne zastosowanie Binance Cloud, nie zostało wyjaśnione, ponieważ Zhao pozostawał lakoniczny w trakcie AMA. Obecnie firma poszukuje Starszego Inżyniera Chmury, który ma dołączyć do zespołu inżynierii i architektury chmur.

Stanowisko opisuje „wielkoskalowe, masywne równoległe i wysoce dostępne systemy obliczeniowe na zaawansowanej platformie przetwarzania w chmurze” i wymaga kogoś, kto może „ulepszyć, skalować i zautomatyzować tę krytyczną dla biznesu architekturę opartą na chmurze”.

Sposób, w jak to przekłada się na produkt konsumencki, pozostaje niejasny, chociaż odpowiedź ma zostać udzielona już za kilka dni. Po AMA Zhao kontynuował na Twitterze, publikując GIF-y chmur, aby zwiększyć spekulacje. 

Wcześniej jednak zobaczymy kontrakty futures BNB z dźwignią 50x uruchomione 10 lutego. Binance otwiera również bramki dla walut fiat, w tym rubli rosyjskich, korony norweskiej i kuny chorwackiej, podczas gdy zakupy za pomocą kryptowalut są już dostępne za pomocą rosyjskich kart kredytowych.

OneCoin doczekał się własnego filmu:

Współzałożycielka inspirowanego kryptowalutami schematu Ponzi, OneCoin, podczas jej nieobecności stoi pod zarzutem oszustw i prania pieniędzy – teraz jednak zostanie gwiazdą filmową.

Jak poinformował hollywoodzki dziennik Deadline, amerykańska firma produkcyjna zdobyła prawa do podcastu o Ruji Ignatovej pierwotnie emitowanego przez British Broadcasting Corporation (BBC) w Wielkiej Brytanii.

Obrazując wzrost, upadek i zniknięcie Ignatovej, „The Missing Cryptoqueen” odnotował 3,5 mln pobrań w ciągu czterech miesięcy, kiedy pojawił się w 2019 r. Teraz New Regency Television zmieni podcast w pełnometrażowy dramat telewizyjny.

Mam nadzieję, że nadal będzie rozpowszechniać informacje o OneCoin na całym świecie.

– producentka i współautorka filmu, Georgia Catt, tweetowała po ogłoszeniu.

Według wcześniejszych doniesień, Ignatova obecnie ukrywa się, ponieważ prokuratorzy oskarżają ją i jej brata Konstantina Ignatowa o liczne przypadki oszustw i prania pieniędzy. Konstantin przyznał się już do winy i grozi mu do 90 lat więzienia. OneCoin oszukał inwestorów na około 5 mld dolarów.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Doba na giełdach kończy się przewagą wzrostów. Bitcoin zwiększył swoją wartość o 0,6%, Ethereum o 1,4%, Bitcoin Cash o 1,9% a Bitcoin SV o 14,9%. Spadki notują jedynie XRP i Binance Coin, kolejno o 0,9% i 1,8%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 3.1 mld dolarów i wynosi obecnie 281 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 131 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bitcoinist.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button