News

#926 #927 Newsy z dni 09 – 10.02.2020

Z ostatnich wydarzeń: Ukraina przedstawia rewolucyjną politykę regulacji miningu kryptowalut; Kolejny prawodawca wzywa do opracowania cyfrowego jena; Hong Kong ma pierwszego licencjonowanego krypto pożyczkodawcę; Platforma, która umożliwi zarabianie odsetek na Litecoinach.

Ukraina przedstawia rewolucyjną politykę regulacji miningu kryptowalut:

Ukraińskie Ministerstwo i Komitet ds. Cyfrowej Transformacji Ukrainy właśnie wydał najrozsądniejszą i rzetelną politykę krypto-regulacyjną dla publicznego miningu Blockchain i Proof of Work (PoW) na ziemi.

Ministerstwa regulacyjne doszły do wniosku, że protokół Bitcoina i wymuszone reguły konsensusu są wystarczające do uregulowania działań onchain, ponieważ reguły sieci są egzekwowane przez sam protokół, operatorów węzłów i konsensus społeczny samych użytkowników. W związku z czym, nie potrzebuje rządowego nadzoru ani interwencji.

Ukraińscy urzędnicy rozumieją, że technologia Blockchain jest samoregulująca ze względu na korzystanie z protokołów open source i otwartego dostępu do sieci, który umożliwia prywatność i swobodny przepływ zasobów, zabezpieczony przez zdecentralizowaną sieć, kryptografię, system PoW i konsensus społeczny.

Zamiast mikro-zarządzania i rażących wymagań regulacyjnych ukraińscy urzędnicy koncentrują się na rozwijaniu polityki państwa w dziedzinie cyfryzacji, gospodarki cyfrowej, innowacji cyfrowych, e-administracji i e-demokracji oraz rozwoju społeczeństwa informacyjnego.

Polityka regulacyjna Ukrainy stara się ożywić uczestnictwo w tworzeniu wirtualnych aktywów, Blockchain i tokenizacji, sztucznej inteligencji i innych innowacji technologicznych.

Jest to powiew świeżego powietrza, który pokazuje, że ukraińscy urzędnicy faktycznie rozumieją niewymagające nakazów i otwarte publiczne łańcuchy Blockchain.

Kolejny prawodawca wzywa do opracowania cyfrowego jena:

Kozo Yamamoto, szef komisji ds. badań systemów bankowych i finansowych w japońskiej Partii Liberalno-Demokratycznej, powiedział dziś, że kraj powinien stworzyć jena cyfrowego za dwa do trzech lat.

Zgodnie z Reuters, Yamamoto powiedział, że plany cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC) powinny zostać uwzględnione w rządowych wytycznych polityki w połowie roku. Wyjaśnił, że waluty cyfrowe mogą szybko rozprzestrzeniać się w gospodarkach wschodzących i pomóc Chinom, które pracują nad CBDC, w rozwoju cyfrowej hegemonii. Z tego powodu powiedział, że rozwój jena cyfrowego musi być szybki:

Im szybciej tym lepiej. Przygotujemy propozycje, które zostaną uwzględnione w wytycznych polityki rządu i miejmy nadzieję, że stanie się to za dwa do trzech lat. […] Jeśli każdemu krajowi uda się kontrolować przepływy pieniężne za pomocą własnych (cyfrowych) walut, mogłoby to zapobiec wielkiej huśtawce w czasie kryzysu i ustabilizować ich własną gospodarkę.

– mówi.

Uwagi Yamamoto są zgodne z uwagami byłego ministra gospodarki i członka partii rządzącej Akiry Amari, który powiedział, że chce wydać CBDC w celu przeciwdziałania zbliżającemu się chińskiemu juanowi. Yamamoto przyznał, że chociaż rozpowszechnienie CBDC może podważyć dominację dolara, może także ustabilizować rynki wschodzące polegające na dolarze, takie jak Kambodża.

Hong Kong ma pierwszego licencjonowanego krypto pożyczkodawcę:

Startup pożyczek kryptograficznych Pawnhub właśnie stał się pierwszym w pełni licencjonowanym i ubezpieczonym kredytodawcą kryptowalut w Hongkongu. Pawnhub ma również biura w Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Tajwanie i Tajlandii.

Pawnhub ma wielkie plany, aby stać się jedną z wiodących firm kryptowalut w regionie Azji i Pacyfiku. Narody azjatyckie mają wysoki stopień sprawności technologicznej i entuzjazm dla projektów kryptowalut i Blockchain.

Wiele narodów azjatyckich jest domem dla niektórych z największych rynków kryptowalut, oraz ma jedne z najbardziej przyszłościowych przepisów przyjaznych kryptowalutom. Singapur, Japonia, Korea Południowa i Hongkong przyjęły przepisy sprawiające, aby ich jurysdykcja była bardziej atrakcyjna dla startupów internetowych.

Wyprawa Pawnhuba w przestrzeń pożyczek w kryptowalutach może okazać się wielką sprawą. Branża kryptowalut stała się jednym z najszybszych i najbardziej zyskownych podsektorów ogólnego klimatu inwestycji w krypto-aktywa w ciągu ostatnich 2 lat.

Firma była w stanie uzyskać licencję rządową w Hongkongu, a także ogłosiła, że będzie współpracować z wiodącą amerykańską firmą zajmującą się przechowywaniem aktywów kryptograficznych, aby zaoferować ubezpieczenie w wysokości do 100 mln dolarów, w dowolnym miejscu na świecie, na pokrycie Bitcoinów swoich klientów.

Pawnhub to tylko jedna z firm zajmujących się pożyczaniem walut wirtualnych, która ukazała się w nagłówkach gazet. Branża ta znalazła się ostatnio w centrum uwagi, jako jedna z niewielu sektorów odnoszących sukcesy, który rozwinął się w czasie krypto-zimy.

Platforma, która umożliwi zarabianie odsetek na Litecoinach:

Fundacja Litecoin współpracuje z Cred w celu zaoferowania odsetek od Litecoinów, jak ogłoszono w dzisiejszym komunikacie prasowym. Klienci Cred mogą zablokować swoje środki w kryptowalucie u dostawcy, aby zarobić do 10% rocznej stopy procentowej.

Dzięki partnerstwu strategicznemu posiadacze Litecoinów będą mogli pożyczać swoją kryptowalutę po lukratywnych stawkach, podobnych do różnych zdecentralizowanych rozwiązań finansowych (DeFi) dla Ethereum. Aby skorzystać z odsetek, wymagane jest zobowiązanie do sześciu miesięcy. Płatność odsetek będzie odbywać się co miesiąc w walucie fiducjarnej lub w kryptowalucie.

Inni partnerzy Cred, tacy jak Bitcoin.com, Uphold i BitBuy, również ułatwią proces kredytowy. Alan Austin, dyrektor Fundacji Litecoin, wyjaśnił, że partnerstwo dodaje ważną możliwość użycia Litecoinów:

Możliwości użycia powinny być jednym z najważniejszych czynników przy ocenie kryptowaluty. Oprócz niezawodności Litecoina, wykorzystania do płatności i doskonałej płynności, możliwość zarabiania odsetek po atrakcyjnych stopach za pośrednictwem platformy Cred dodatkowo wzmacnia te możliwości.

– powiedział Austin.

Część środków ze wspólnej inicjatywy zostanie wykorzystana na wsparcie rozwoju Litecoina. Wynika to z niedawnych zapytań o finansowanie, w których Charlie Lee, twórca Litecoina, zaproponował dobrowolną darowiznę w wysokości 1% na wsparcie pracy fundacji.

Cred to globalna platforma pożyczkowa i kryptowalutowa. Została założona przez byłego dyrektora PayPal, Dana Schatta. Firma dąży do stworzenia światowej sieci dostępu do kredytu i prowadzenia globalnej historii kredytowej, używając LBA, tokenu utility, w celu zapewnienia premii za oprocentowanie.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bitcoinist.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button