News

#929 Newsy z dnia 12.02.2020

Ze środowych wydarzeń: Narodowy Bank Egiptu nawiązuje współpracę z Ripple; Barry Silbert: CBDC są korzystne dla Bitcoina; Mastercard, Binance X i Xpring dołączają do Blockchain Education Alliance; Bitcoin powyżej 10.300 dolarów, Tezos +23,5%.

Narodowy Bank Egiptu nawiązuje współpracę z Ripple:

Kolejna poważna instytucja finansowa nawiązała współpracę z firmą Ripple zajmującą się płatnościami Blockchain.

Narodowy Bank Egiptu podpisał umowę o współpracy z Ripple w celu ustanowienia nowych kanałów dla wewnętrznych przekazów pieniężnych, zgodnie z raportem lokalnego serwisu informacyjnego Youm7. Podobno Narodowy Bank jest pierwszym w kraju, który wkroczył w sektor Blockchain.

Według danych Banku Światowego globalny rynek przekazów pieniężnych – odnoszący się do pieniędzy lub towarów wysyłanych przez migrantów z powrotem do rodziny i przyjaciół w ich krajach ojczystych – powinien osiągnąć 597 miliardów dolarów w 2020 roku.

Egipt ma być piątym krajem otrzymującym najwyższe kwoty przekazów pieniężnych na świecie w 2019 r. (26,4 mld dolarów), zaraz po Indiach, Chinach, Meksyku i Filipinach.

Dołączając do sieci RippleNet – która obejmuje ponad 300 międzynarodowych banków i instytucji – Narodowy Bank Egiptu ma nadzieję na dostęp do nowych rynków, a także do wspierania i rozszerzania działalności w zakresie przekazów pieniężnych, w szczególności w regionie Zatoki Perskiej.

Przewodnicząca Narodowego Banku Dalia El-Baz powiedziała, że oczekuje, że RippleNet wzrośnie wykładniczo, a tym samym wesprze zarządzanie płynnością instytucji i zwiększy zarobki w walutach obcych.

Uzyskując dostęp do szybszych i bardziej wydajnych mechanizmów płatności transgranicznych, Narodowy Bank ma nadzieję poszerzyć bazę klientów, jednocześnie zapewniając użytkownikom pełną zgodność z międzynarodowymi standardami ubezpieczeniowymi i wysoki poziom bezpieczeństwa operacyjnego sieci w Blockchain.

Rejestrując się w RippleNet, egipski bank dołącza do innych banków korespondentów i uczestników rynku w krajach Zatoki Arabskiej, a także do instytucji w centrach finansowych, takich jak Wielka Brytania i Stany Zjednoczone.

Barry Silbert: CBDC są korzystne dla Bitcoina:

Bitcoin skorzystałby na globalnych bankach centralnych emitujących własne kryptowaluty, uważa założyciel największego na świecie zarządzającego aktywami cyfrowymi.

Barry Silbert, założyciel i dyrektor generalny Grayscale Investments oraz firmy venture capital Blockchain Digital Currency Group (DCG), ponownie wyraził swoje stanowisko wobec Bitcoina.

Silbert mówił o wielu ważnych zagadnieniach związanych z aktywami cyfrowymi, w tym o roli Bitcoina w pokoleniowej zmianie bogactwa, stablecoinach, zdecentralizowanym finansowaniu i walutach cyfrowych banku centralnego (CBDC).

CBDC to wirtualne waluty emitowane i kontrolowane przez federalny organ regulacyjny. W przeciwieństwie do kryptowalut, takich jak Bitcoin, CBDC najwyraźniej reprezentują waluty fiducjarne w formie cyfrowej. Chociaż jak dotąd żadna globalna jurysdykcja nie uruchomiła CBDC, wiele rządów w coraz większym stopniu bada i buduje takie projekty, przy czym Chiny podobno przygotowują się do wydania pierwszego prawdziwego testu CBDC.

Według nowego badania przeprowadzonego przez Bank Rozrachunków Międzynarodowych, co najmniej 10% banków centralnych prawdopodobnie wyda CBDC dla ogółu społeczeństwa w krótkim czasie.

Silbert, który twierdzi, że kupił swój pierwszy Bitcoin w 2012 roku, czyli około trzech lat po stworzeniu pierwszego bloku na Blockchainie Bitcoin, argumentował, że banki centralne, które rozwijają własne waluty cyfrowe oparte na walucie fiducjarnej, mogą zapewnić większą moc dla Bitcoina. Według CEO Grayscale, Bitcoin i inne kryptowaluty banku innego niż bank centralny mogłyby ostatecznie skorzystać z tej samej infrastruktury, z której korzysta powszechne przyjęcie CBDC:

Więc w pewnym momencie przyszłości możemy mieć 80 różnych CBDC. A jeśli tak się stanie, pociągnęłoby to za sobą ogromną inwestycję w operatorów systemów finansowych, przy czym zasadniczo każda instytucja finansowa musiałaby wówczas móc bezpiecznie przechowywać i przeprowadzać transakcje CBDC oraz jeśli faktycznie zbudują tę infrastrukturę, ta sama infrastruktura mogłaby być wykorzystana do walut cyfrowych w banku centralnym, takich jak Bitcoin.

– powiedział Silbert.

Ponadto Silbert wyraził przekonanie, że banki centralne prawdopodobnie ostatecznie będą wymagać od użytkowników korzystania z istniejących systemów finansowych i angażowania się w nie i nie ograniczą podaży cyfrowej waluty.

Banki centralne uwielbiają drukować pieniądze.

– podkreślił Silbert, aby zwrócić uwagę na ograniczoną podaż Bitcoina.

Mastercard, Binance X i Xpring dołączają do Blockchain Education Alliance:

Blockchain Education Alliance zainicjowany przez MouseBelt Blockchain Accelerator, zyskał kilku godnych uwagi nowych członków.

Ashlie Meredith, dyrektor programu uniwersyteckiego dla MouseBelt, powiedziała, że nowi członkowie to między innymi Mastercard zajmujący się przetwarzaniem płatności, innowacyjne wsparcie wiodącej giełdy kryptograficznej Binance, Binance X, akcelerator Ripple – Xpring i giełda kryptowalut KuCoin. Platforma kontraktów smart NEO, startup internetowy IoTeX, firma zajmująca się bezpieczeństwem ds. Blockchain – Quantstamp oraz  Constellation Labs również dołączyły do sojuszu.

Według swojej oficjalnej strony internetowej Blockchain Education Alliance ma na celu wspieranie edukacji w celu zapewnienia uczniom umiejętności i wiedzy niezbędnej do uczestniczenia i wnoszenia wkładu w rozwój ekosystemu Blockchain.

Podczas swojej premiery w październiku 2019 r. sojusz zaliczył do grona członków następujące firmy: Stellar Development Foundation, Tron, Hedera, Icon, Ontology, Wanchain, Harmony One, Nervos, Orbs, LTO Network, Emurgo, Nem i ETC Labs.

W sierpniu 2019 r. MouseBelt uruchomiła inicjatywę edukacyjną Blockchain na trzech kampusach w systemie Uniwersytetu Kalifornijskiego.

Przemysł Blockchain i kryptowalut od dawna cierpią na brak wyspecjalizowanej siły roboczej. Pod koniec sierpnia 2019 r. szef ds. wpływu społecznego Ripple, Ken Weber, powiedział, że uniwersytety na całym świecie powinny rozszerzyć swoje programy edukacyjne, aby oferować szkolenia z technologii Blockchain i zasobów cyfrowych.

Bitcoin powyżej 10.300 dolarów, Tezos +23,5%:

Giełdy przeżywają dziś prawdziwy rozkwit. Wszystkie kryptowaluty z czołowej dziesiątki notują znaczące wzrosty. Tezos zwiększył swoją wartość o prawie 1/4 swojej ceny sprzed doby. Sporą zmianę obserwujemy także w przypadku Ethereum – o 13,5% i XRP – o 7,5%. Kolejne wzrosty należą do: Litecoina +4,7%, EOS +3,4%, Bitcoina Cash +2,1%, Bitcoina +1,7%, Binance Coin +1,5% Bitcoina SV +1,4%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 20.7 mld dolarów i wynosi obecnie 302.7 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 160 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button